Tarayıcı kısmi otomatik tamamlama


1

Android dünyasından geliyorum ve yeni bir iPhone'um var. Tarayıcı arama otomatik tamamlama hakkında alışkın olduğum bir özelliği nasıl çoğaltacağımı bulmaya çalışıyorum.

Aşağıdaki ifadeyi Google'da aramak istediğimi söyleyin: "wikipedia yıldız savaşları yeni bir umut". Tabi bu durumda bir Vikipedi arama sağlayıcısı kullanabilirim, ama mesele bu değil.

Android tarayıcısında, "wi" yazmaya başlayabilirim ve tarayıcı "wikipedia" diye arama yapar ve önerir. Daha sonra bir butona tıklayıp "wikipedia" ve "tamamla" diyebilirim. yazmaya devam et . Bu noktada, belki "sta" yazacağım ve tarayıcı "wikipedia yıldız savaşları" önerecek. Yine, bu öbeği tıklayıp arama çubuğuna sahibim ve yazmaya devam ediyorum. Sonra "a n" ekleyeceğim ve muhtemelen tarayıcı tam olarak "wikipedia star wars yeni bir ümit" ifadesini tam olarak arayabilirim.

Uzunca bir ifadeye bakarken bu çok büyük bir zaman tasarrufu. Safari'de, otomatik tamamlamayı alıyorum, ancak, "wi" yazdıktan sonra "wikipedia" önerisine tıklarsam derhal aranır, bu yazmaya devam etmeyi imkansız kılar.

Safari'de bu özelliği etkinleştirmenin bir yolu var mı? Başka bir tarayıcı bunu sağlıyor mu?

Yanıtlar:


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.