Macbook Pro Retina'ya ekran koruyucu koymak güvenli midir? [kapalı]


1

Birkaç cevap / makale okudum. Fakat bu sadece karışıklığı daha da kötüleştirdi.

Yaygın cevaplar:

Hayır, ekran koymayın, çünkü:

  1. Klavye ve Ekran arasında çok az boşluk var ve ekran koruyucusunun ortasına ekrana baskı uygulamak ekrana baskı yapacaktır.
  2. Ekran koruyucudaki yapışkan, Retina ekranındaki kaplamaya zarar verebilir (yansıma önleyici kaplama?)

Evet, ekran koruyucusu koy:

  1. Toz çizilmelerini önler (klavyedeki toz çizilmeye neden olur.

  2. Klavye üzerindeki yağın / asidin gösterilmesini önler, böylece yansıtıcı kaplamanın zarar görmesini önler.

Lütfen görüşlerinizi paylaşın.

Btw, 3. zaten başıma geldi. Son zamanlarda ekranımda çok küçük bir toz çizik var, bu yüzden ekran koruyucusu kullanmayı düşünüyorum.

Yanıtlar:


2

Genelde güvenlidir, ancak Mac'iniz, ekranın tuşlara dokunmasına neden olacak şekilde baskı aldığı torbalara koyarsanız, ekrandaki yağdan daha büyük sorunlara sahip olacaktır. Bu durumlardan kaçınır ya da camda yağ transferi, kum ve yüzey aşınması konusunda endişeleriniz varsa tuşlarda ince bir bez kullanırdım.

Optik olarak en iyi 3M kalitesinde filmler de dahil olmak üzere herhangi bir filmde çok şey feda ediyorsunuz. Bir gizlilik filtresine ihtiyacınız yoksa veya bir ekran koruyucu ile daha iyi hissetmiyorsanız, çeşitli sorunlarınızı gidermek ve camı Apple tarafından tasarlandığı gibi bırakmak için başka önlemler almanızı öneririm. Ayrıca, bir filmi temiz tutmak, camı temiz tutmaktan çok daha zordur.

Ayrıca, eğer camı kullanıyorsanız, AppleCare'in altında AppleCare'in kapladığını - kaplamaları ve yüzeyleri seçip tasarladıklarını ve boşluklar ile dayanıklılık arasında değiş tokuş yaptıklarını gördüm. Retina ekranı gibi bir fonksiyonun normal kullanıma dayanmasını beklerseniz - cam aşınmışsa, bu retina ekranı çözünürlüğü düzgün çalışmıyordur.

Ayrıca, tamamen kozmetik bir sorun olduğunda (donanımın düzgün çalışmasını engellemiyorsanız), tamamen kozmetik bir sorun olduğunda, garanti kapsamında (onarımlar için her zaman bir kozmetik onarım için ödeme yapabilirsiniz) reddedildiğini de gördüm:

  1. Parlama önleyici oldukça makul dayanmalıdır
  2. Hasar veya yanlış hizalama belirtisi yoksa, ekrandaki boşluklar örtülmüş veya örtülmemiş olabilir.

Bilgisayarı nasıl kullandığınızı bilmeden, kullanım durumunuz için en iyi tradeof olanı genelleştirmek zordur. Umarım puanlarınızı tartışmak size ve başkalarına ne yapacağınıza karar vermenize yardımcı olur.


1

Bu sorunun çoğu cevabı esas olarak görüşe dayalı olacak, ancak çoğu nedeni 1'in hiç doğru olmadığı konusunda hemfikir olacak (MacBook ekranınızın çerçevesinin etrafında bir lastik astar görüyor musunuz?) Ve genellikle sadece 2 tanesi oluyor Ucuz bir ekran koruyucu satın alırsanız (iyi bir tane 20 dolardan fazlaya mal olmalıdır).

İyi bir kaynaktan yüksek kaliteli bir ekran koruyucu satın alırsanız iyi olmanız gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.