Safari'de bir sekmeyi çoğaltmanın hızlı bir yolu nedir?


Yanıtlar:


51

İki alternatifim var:

  1. Basın Cmd+ L(alan arama / Konum go), sonra Cmd+ Return.
  2. Geri düğmesine ( <), ardından Cmdileri düğmesine ( >) basarken düğmesine basın .

Bunların her ikisi de arka planda bir sekme açacaktır. (Genellikle, Cmd+ tıklama , tıklama hedefinin referansını yeni bir sekmede açar.)

ShiftBu alternatiflerden herhangi birinin ikinci basamağını yaparken de basarsanız , sekme ön planda açılacaktır.


9
Cmd / L, Cmd / Return, benim için. Cmd'yi bırakmana bile gerek yok.
Tetsujin

Favicon'u sekme çubuğuna sürüklemek işe yarar mı?
Ismael Miguel

@IsmaelMiguel El Capitan'da favicon'a girmek kolay değildir. Önce konum alanını tıklamanız, ardından favicon'u hedeflemeniz ve ardından işaretlenen sekme yer tutucusuna sürüklemeniz gerekir; bu +da küçük ve hedeflemesi zordur. Çalışıyor, ancak "hızlı bir yol" değil.
Dag Høidahl

Sürükle ve bırak: temel şeyler yapmak için bu hantal olmak nasıl mümkün olabilir? Ama El Capitan'da olduğunu belirtmediniz. "Safari" dedin, başka bir şey yok.
Ismael Miguel

1
@IsmaelMiguel Klavye yönelimli bir kişi için, bir kısayol genellikle daha hızlıdır çünkü parmakların işaretleme cihazına taşınması gerekmez ve bir kişi hedeflemek yerine kas hafızasına güvenebilir. Hedefler küçük olduğunda, sürükle ve bırak daha hantal hale gelir. (Soru genel olarak Safari ile ilgilidir, ancak benim yorumum test edebileceğim tek sürüm olan Safari El Capitan ile ilgilidir.)
Dag Høidahl

8
  1. + L
  2. + Enter

Nasıl çalışır : İlk adım "URL’yi Vurgula". (Dosya> Konumu Aç ...). İkinci adım "URL’yi yeni bir arka plan sekmesinde açar."

Genelde bir Chrome kullanıcısıyım, ancak yeni test ettim. Safari'de de çalışıyor. Safari için bir referans bulamıyorum, ancak Chrome için buradaki . (Mac> Adres çubuğu kısayolları altında)

Düzenleme : Anahtar glif biçimlendirirken Trauts beni dövdü. Cevabımı görmezden gelip onu hakaret etmekten çekinmeyin!


2
2 ayrı adım gerektirmez, kelimenin tam anlamıyla basit bir basışta ⌘ + L + Enter (⌘ + L + Return) tek bir eylemde bulunur ve Sekmeyi çoğaltır.
user3439894

@ user3439894 Aralarında between tuşunu kaldırmasanız bile, yine de iki ayrı komut çağırıyor.
devios1

@ devios1, Sorun komutların sayısı değil. Cevap answerL ve sonra ⌘Enter olmak üzere iki adımı ifade eder, ancak iki adımda yapmanız gerekmez, sırayla tüm üçlü tuşlara basana kadar herhangi bir tuşa basmadan ⌘ + L + Enter tuşlarına basın. Bu bir adım!
user3439894

@ user3439894 Yine de bunu yapmak yanlış. L ve Enter tuşları aynı komutun bir parçası değildir. Enter tuşuna basmadan önce L'yi serbest bırakmalısınız. Komutu basılı tutmak sadece bir değiştirici olduğu için sorun değil. Teknik olarak çalışsa bile, sistem onu ​​tek bir komut olarak görmüyorsa, başka bir yolla tavsiye edilmez.
devios1

@ devios1, RE: "Yine de bunu yapmak yanlış" "... Siz kimsiniz, klavye polisi? Steve Jobs mezardan geri döndüğünde ve bana artık Farklı Düşünme dememi söylediğinde, ne olursa olsun işe yarayan şeyi yapmaya devam edeceğim!
user3439894

4

Basın Cmd+ L(Konum / Arama alanını go), sonra Cmd+ Shift+ Returnyeni bir sekmede aynı sayfasını açın.


1
Geri dönüş ⌘ Geri dönüşden ne kadar farklı?
Dag Høidahl

1
Yeni bir ön plan sekmesinde açılır. Et Geri dönüş, arka plan sekmesinde açılır.
orkoden

3

Tut cmdardından basın Lbundan sonra Cbundan sonra Tbundan sonra Vnihayet serbest bırakmak cmdve basın enter. Genellikle bunu kullanın, bu yüzden bu konuda uzmanım ve bunu bir milisaniye altında yapabilirim. : D Veya bununla bir otomatikleştirici iş akışı yaratırsınız.


2
Oh Chrome, aslında bir sekmeyi sağ tıklayıp "Çoğalt" ı seçebildiğim gerçeğini seviyorum.
Insane

1
@Gabi - en üstteki cevaba bir göz atın ... kendinizi orada birkaç gereksiz tuş vuruşlarından kurtaracak :)
Charlie74

Charlie74 @ evet, bazı gereksiz adımlar vardır ama genelde ben fareyi :) kullanmak için çok tembelim
csabigabi

3

Aşağıdaki AppleScript'i FastScripts, Keyboard Maestro veya başka bir AppleScript runner yardımcı programı ile çalıştırın.

# Duplicate Safari Tab next to itself.
set js to "
var docURL = document.URL;
var open_link = window.open('','_blank');
open_link.location=docURL;
"
tell application "Safari"
  tell front document
    do JavaScript js
  end tell
end tell

Veya bu JavaScript'i Sık Kullanılanlar Çubuğu'ndaki bir yer işaretine yerleştirin ve [0-9] veya fare tıklamasıyla erişin .

javascript:var%20docURL%20=%20document.URL;var%20open_link%20=%20window.open('','_blank');open_link.location=docURL;

Ben kitapçığı ve kısayol tuşu ipucu seviyorum.
Dag Høidahl

3

Bunu çok kullanırsanız, "Genel" altında Safari Ayarlarınızı değiştirmenizi öneririm "Yeni Sekmelerle Aç:" seçeneğini belirleyebilirsiniz, burada "Aynı Sayfa" yı seçin

Şimdi sadece açık sekme için Cmd-t kullanabilirsiniz ve aynı sayfada açılır.


2

Cmd L + Enter çok kolaydır. Ancak bu, yalnızca geçerli URL’nin bir kopyası, sekmenin bir kopyası değil: Kopyalanan sekmede geriye doğru gezinemiyorum.


2
Bir yerde yeni bir sekme komutunu kaçırdığını düşünüyorum? ⌘L, ↩︎ sadece mevcut sekmeyi yeniler. Bunu mu demek istediniz: ⌘L, ⌘C, ⌘T, ⌘V, ↩︎?
grg

Bence cevabınız, cevabın cevabı değil, cevabı yorum olarak daha iyi. Haklısın, bildiğim kadarıyla, cevapların hiçbiri tarih de dahil olmak üzere bir sekme kopyası yapmıyor. Öte yandan, geçerli sayfada yeni bir sekme olması geçmiş gezinme için orijinal sekmeyi "boşaltır".
Dag Høidahl

1

Tetsujin'in en iyi cevaba sahip olduğuna inanıyorum (yukarıya bakın).

Yukarıdaki ipuçlarını okudum ve birkaç denedim. İlk başta bahşişini fark etmeden yanlışlıkla aynı çözümü buldum, ancak bu şekilde çalışması için Safari'nin tercihlerine uygun şekilde ayarlanmış olmalısınız.

El Capitan, OS X 10.11.1 ve Safari 9.01 kullanıyorum. Daha önce 1) Safari'nin Tercihler iletişim açıldı, çünkü bu uç çalışır (Cmd / Virgül'ü) , 2) Seçilen Sekmeler , 3) sekmesini set "sekmelerin yerine pencerelerde açan sayfaları" açılır liste kutusuna otomatik ve 4) etkin hemen altında üç onay kutusu . Bunun yaptığı şey çoğunlukla açıklayıcıdır - iletişim kutusundaki metin, her seçeneğin ne anlama geldiğini açıklar.

Cmd / L, Cmd / Return - ipucunun tamamı bu! . Basit değil mi?

Cmd / L Konum Aç anlamına gelir ve geçerli URL’yi Safari’in Akıllı Arama alanına açma etkisine sahiptir ve onu seçer.

Cmd / Return , sayfayı yeni bir sekmede aç anlamına gelir . Akıllı Arama alanındaki URL yeni bir sekmede açılır.

Bunu 1) olarak yazabilirsiniz, Cmd tuşunu basılı tutun ve 2) L'ye basıp ardından 3) L tuşunu bırakın ve Geri Dön düğmesine basın . Ardından 4) hem serbest Cmd ve İade anahtarları ve bitirdiniz.

Bu iki tuşa basma seti, bulunduğunuz sekmenin bir kopyasını oluşturacak ve aktif hale getirecektir.


0

Birkaç anahtar giriş kullanmak istemiyorsanız, sadece çoğaltma için bir eklenti vardır. Adını şimdi hatırlayamıyorum ama daha önce kullandım.

Düzenleme: Aradığınızı yapan bir eklenti bulundu, kişisel olarak uzun süredir kullandığım bir eklenti değil, yine de istediğiniz şeyi yapıyor. Pugin: http://thiemo.ch/safari/


0

cmd+ [bir sayfa geri gitmek için basılı tutun cmdve sonra bulunduğunuz sayfanın yeni bir sekmesini açmak için ileri oka tıklayın .


0

Sekme teksir uzatma araç çubuğu menüsünü ve geçerli sayfanın içerik menüsünde bir öğe hem ekleyerek işi yapar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.