QuickTime Player .mov dosyasını oynatmıyor


1

QuickTime'ım bir .mov dosyasını oynatmak istemiyor. Ben dönüştürmek için çalıştı .movüzere .mp4bulut dönüştürmek kullanarak biçimlendirmek ancak hata mesajını verdi:

Converter error: oov atom not found . PCO11_059_RM.mov: Invalid data found when processing input.

En yeni QuickTime Player'ı vereceğini düşündüğüm en yeni OS X yazılımı olan 10.11 El Capitan'ı kullandım. Herhangi bir ipucu var mı?


Has movdosya oynanabilir mu? Filmi yarattın mı veya indirdin mi? Belki kaynak oynatmak için uygun bir uygulama önerebilir.
Graham Miln

Finder'da dosyayı seçin, ardından Daha Fazla Bilgi segmenti olup olmadığını görmek için Dosya> Bilgi Al menü öğesini kullanın . Eğer öyleyse, ne diyor?
Graham Miln

Yanıtlar:


1

VLC'yi deneyin

VLC kullanarak dosyayı oynatmayı deneyin . VLC, en son OS X'te QuickTime Player'da çalışmayan dosya ve biçimleri yürütme eğilimindedir.

VLC veya El Freni kullanarak tekrar kodlayın

VLC çalışıyorsa, dosyayı QuickTime Player'da çalışan bir biçime yeniden kodlamak için VLC'nin kendisini veya El Freni gibi bir aracı kullanabilirsiniz .

Birinde Birçok Format

movDosya biçimi bir sarıcı ve içten birçok farklı medya biçimlerini temsil edebilir.

Finder ile, dosyadaki Bilgi Al'ı kullanın mov. Daha Fazla Bilgi: bölümünde ne görüyorsunuz ? Örnek olarak, aşağıdaki ekran görüntüsünde, film gerçekten çok solmuş bir fotoğraf koleksiyonu.

Film dosyasından bilgi al


1
Sağol Graham. VLC'yi indirdim ancak oynamak da istemiyor. Dosyayı VLC oynatıcısına sürükledim, çalma listesinde oturuyor, ancak çalmaya bastığınızda üst oynatmak istediği gibi yanıp sönüyor ama sonra hiçbir şey olmuyor. Ekran görüntüsü / gif ile açıklamak zor. Dosyada "bilgi alamıyorum" çünkü açamıyorum. Ayrıntılı cevabınız için bir kez daha teşekkürler.
Daniel Healy 11:

0

Apple tartışmalarından gelen cevapları okuyun: https://discussions.apple.com/thread/6601106?start=0&tstart=0

Bir MOV dosyası temelde ve herhangi bir uyumlu veri biçimi içeren MOV dosyası kabıdır. Bu nedenle, dosyada gerçekte hangi veri formunun bulunduğuyla ilgili bilgiler içermesi yararlı olur. Orijinal dosya bir iPhone'a kaydedildiğinden, MOV dosyası AAC sesli H.264 video içermeli ve Mavericks altındaki hem QT X v10.3 hem de QT 7 oynatıcılarla uyumlu olmalıdır. Ancak, dosya açık bir şekilde düzenlendiğinden (en azından dosya adı değiştirildi), aslında içinde yer alan verilerin türünü onaylayabilir misiniz? Bazı durumlarda, güvenlik ve / veya sistem güncellemelerini takiben QT'de bir iPhone (H.264 / AAC) videosu düzgün açılmayabilir. Bazı durumlarda, sistemin yeniden başlatılması sorunu "düzeltir". Yapabileceğiniz bir diğer olası test, dosyayı üçüncü taraf bir medya oynatıcısında denemek ve oynatmaktır. Dosya düzgün oynatılırsa, o zaman dosya tamamdır ve problem codec yapılandırması, oynatıcı uygulaması, PLIS dosyası vb. ile ilişkilidir ve daha fazla test yapmanız gerekecektir. Diğer durumlarda, düzenleme veya aktarım sırasında bir dosya bozulabilir.


0

Mov dosyanızda quicktime desteklenmeyen video veya ses kodu bulunabilir. Başka bir yöntem de, desteklenen video ve ses koduyla MOV'u QuickTime destekli MOV'a dönüştürmek için iDealshare VideoGo kullanmaktır. cevap


Farklı Sormaya Hoş Geldiniz ve cevabınız için teşekkür ederiz. :) Ne yazık ki, bu gibi kısa cevaplar pek çok kullanıcıya yardımcı olmak için gerçekten yeterli ayrıntı ya da içerik sağlamıyor. Burada cevap verme ile ilgili ipuçları için Nasıl Cevaplanacağını okumak isteyebilirsiniz . Ayrıca, atıfta olduğunuz yazılıma herhangi bir şekilde dahil olup olmadığınızı bildirmek en iyisidir, aksi halde bazı kullanıcılar bu yayını SPAM olarak işaretleyebilir.
Monomeeth
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.