Ekran Paylaşımı istemcisinin bağlantısını kestiğimde ekranın kapanması nasıl durdurulur


11

Giriş yapmak ve video oynatmaya başlamak için Ekran Paylaşımı'nı kullanarak bağlandığım bir Mac'im var. El Capitan'a yükseltme yaptığımdan beri, ekran paylaşma istemcisinden çıktığımda uzak makinedeki ekran kapanıyor. Birkaç dakika boyunca herhangi bir işlem yapılmadığında ekran normal olarak kapanırken bunun olmasını nasıl önleyebilirim?

Yanıtlar:


18

VNC bağlantısının kesilmesi durumunda harici ekranı kararmak için terminalde bu komutu çalıştırın. Sierra OS ile çalışır.

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.RemoteManagement RestoreMachineState -bool NO

GitHub'daki Jabenninghoff'tan daha fazla içerik :

MacOS'un yeni sürümlerinde, ilk kez bağlandığınızda kilitliyse ekran paylaşımı bağlantıyı kestiğinizde ekranı otomatik olarak yeniden kilitler.


test edildi ve el cap üzerinde çalışıyor (v 10.11.6)
B Rad C

1
Ayrıca High Sierra'da da çalışır (10.13.1'de test edilmiştir). Teşekkürler.
blvz

1
Temmuz 2018 itibariyle hala Yüksek Sierra'da çalışıyor. Teşekkürler! Başsız veya ev sineması Mac için mükemmeldir.
Mat.

1
Hala Catalina üzerinde çalışıyor (beta 8). Teşekkürler!!!
fumoboy007

OMG TEŞEKKÜR EDERİZ! Bu beni deli ediyordu ve çözemedim. İşte yıllar sonra ve presto!
JVC

4

Sistem Tercihleri> Paylaşma altında, burada gösterildiği gibi “Ekran Paylaşımı” yerine “Uzaktan Yönetim” kullanın:

Paylaşım Tercihleri ​​Bölmesinin Ekran Görüntüsü

Anlayabildiğim kadarıyla, her şey aynı şekilde çalışıyor, ancak Ekran Paylaşımı bağlantısını kestiğinizde ekran artık kapanmıyor.

eklemek için düzenlendi: bu 10.11.3'ün altında


Ne yazık ki, bu bile% 100 bir çözüm gibi görünmüyor. Keşke daha iyi bir yol olsaydı. iç çekiş
TJ Luoma

Evet, işe yarıyor gibi göründü, ancak sadece bazen işe yaradığı ortaya çıktı. Desenin çalıştığında ve çalışmadığında ne olduğunu anlayamıyorum.
DrHyde

0

Ben de bu sorunu var (2012 Mac El Capitan 10.11.5 çalıştıran). Ben yaptım değil benim 2007 Mac Mini'de bu sorunu (yerine HDMI DVI kullanarak hariç) benzer bir yapılandırma ile 10.6.8 çalışan var. İOS'ta Mac ekran paylaşımını veya Dokunmatik Yüzey'i kapattığımda veya iOS uygulamalarını değiştirdiğimde veya telefonu kilitlediğimde Mac Mini harici videoyu kapatıyor.

Bulduğum geçici çözüm: Videoyu başlattıktan sonra ekran paylaşımını kapatmadan önce Apple Remote'ta (fiziksel kızılötesi uzaktan kumanda - bir uygulama değil) duraklatma / oynatma düğmesine basın. Ardından ekran paylaşımını kapatabilmeniz gerekir ve ekran açık kalacaktır. Bunu Apple bluetooth fare ile de yaptım ve iyi çalışıyor.

Bunu hatırlarsanız, ekran paylaşımını başlatmadan önce Mac Mini'yi uzaktan kumandayla uyandırarak da yapabilirsiniz. Sık sık iTunes'u açıp çalmaya başladığından beri can sıkıcı.

Mac, ekranın tekrar uykuya dalmasını önlemek için uyandıktan sonra fiziksel bir cihazdan (fare veya uzaktan kumanda) bazı girişlere ihtiyaç duyuyor gibi görünüyor.

Bunun işe yarayıp yaramadığını görmek için Uzaktan Yönetim onay kutusunu da deneyecek.


0

Bunu ekran (TV) zaten AÇIK durumdayken Mac'i yeniden başlatarak çözdüm.

Mac'i ekran kapalıyken başlatırsanız, Uzaktan Yönetim veya Ekran Paylaşımı kullanmak VNC istemcisinin bağlantısını kestikten sonra ekranın kapanmasına neden olur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.