Mail.app’de google image proxy sunucularından veya orijinal sunuculardan çekilen bir gmail hesabının görüntüleri var mı?


2

Bir gmail hesabına erişmek için Mail.app kullanırken, görüntüler google image proxy sunucularından mı yoksa orijinal sunuculardan mı alınır?

Gönderen https://support.google.com/mail/answer/145919?hl=en

Gmail görüntüleri nasıl güvenli kılar Bazı göndericiler harici olarak bağlı görüntüleri zararlı şekillerde kullanmaya çalışır, ancak Gmail görüntülerin güvenli bir şekilde yüklenmesini sağlamak için harekete geçer. Gmail, tüm resimlerinizi Google’ın resim proxy sunucuları üzerinden sunar ve sizi aşağıdaki yollarla korumak için göndermeden önce kodlarını değiştirir:

Gönderenler, IP adresiniz veya konumunuz gibi bilgileri almak için görüntü yüklemeyi kullanamaz. Gönderenler, tarayıcınızda çerezleri ayarlayamaz veya okuyamaz. Gmail, resimlerinizi bilinen virüs veya kötü amaçlı yazılımlara karşı denetler. Bazı durumlarda gönderenler, bir bireyin benzersiz görüntü bağlantılarına sahip bir ileti açıp açmadığını öğrenebilir. Her zamanki gibi, Gmail her iletiyi şüpheli içerik için tarar ve Gmail bir gönderen veya potansiyel olarak şüpheli bir ileti görürse, görüntüler gösterilmez ve görüntüleri görmek isteyip istemediğiniz sorulur.

Yanıtlar:


1

Apple'ın Mail.app IMAP üzerinden e-posta alır. IMAP üzerinden e-postaya erişildiğinde Gmail hiçbir resim URL'sinin yerini almaz; bu nedenle görüntüler doğrudan orijinal kaynaktan gelir .

IMAP istemcinizdeki (örneğin Mail.app) e-postanın ham kaynağını inceleyerek bunu doğrulayabilirsiniz. Menüden Görünüm> Mesaj> Ham Kaynak'ı seçin. Alternatif olarak Option-Command-U klavye kısayolunu kullanın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.