OSX Sunucu Profil Yöneticisinde Çakışan Ayarlar (Gruplar ve Kullanıcılar / Cihazlar)


1

lütfen Profil Yöneticisi'nde yuvalanmış gruplar varsa ve çakışan Ayarlar uygularsanız ne olacağını anlamama yardımcı olun. Hangi Ayar Taşınacak? Örn: Aşağıdaki gruplara sahibim:

All
|-Teachers
|-Students

Öyleyse, Öğretmenler ve Öğrenciler Hepsi İçinde. Bir Ayarı etkinleştirdiğinizde veya Tümü'nde bir yük oluşturduğunuzda. Ve Öğretmenlerdeki Ayarı devre dışı bırakıyorsunuz: öğretmenlere ait bir Kullanıcı nasıl yapılandırılacak?

Ve bu kullanıcıların ayarlarını yukarıdakilerle çelişen ek olarak değiştirirseniz ne olur?


Biri bana bunun nasıl kullanıldığını söyleyebilir mi?
gutenmorgenuhu

Hiç öğrendin mi?
Ben

Yanıtlar:


1

Bu sorunun cevabını kendim kazayla buldum. Daha ayrıntılı bir açıklama için lütfen bu siteyi kontrol edin . Buna tek bir cevap yok.

Yoğun:

Giriş sırasında hangi öğelerin açıldığını kontrol etmek gibi bazı ayarlar kümülatiftir çünkü belirli bir ayar başka birini geçersiz kılmaz - giriş sırasında herhangi bir sayıda öğe açılabilir. Bazı ayarlar çalışma gruplarından kullanıcı düzeyine veya iç içe geçmiş çalışma gruplarından devralınır. Yalnızca bir nihai sonucu olan ayarlar (örneğin, Ekrandaki Dock'un konumu gibi) farklı hesap düzeyleri için aynı ayarı geçersiz kılmak için bir öncelik sırası kullanın. Aynı ayarı geçersiz kılmak için çakışan tercihlerin önceliklendirilmesi miras için de geçerlidir. Kalıtım sırası ve öncelikli tercihler

  • Çalışma grubu (en az spesifik seviye)

    • Cihaz grubu
      • cihaz
        • Kullanıcı (en spesifik seviye)

Örneğin, çalışma grubu düzeyinde ayarlanan bir tercih, bilgisayar grubu, bilgisayar veya kullanıcı düzeyi için ayarlanan aynı tercihi geçersiz kılamaz. Bu anlamda, kullanıcı için ayarlanan bir tercih, diğer seviyelerin üzerine yazıldığında daima kazanır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.