Uykuya daldığında iPhone'un wifi bağlantısını kesmesini nasıl önleyebilirim?


16

Whatsapp web sürümünü kullanıyorum ve çalışması için iPhone'un her zaman bağlı olması gerekiyor. Ancak, iPhone uykuya daldığında (ekran kapanır) bağlı wifi, pil tasarrufu için otomatik olarak kapatılır ve tarayıcımdaki whatsapp bağlantısı kesilir. İPhone'u kilitli ve / veya uykuda iken kablosuz bağlantıyı sürdürmeye zorlamanın bir yolu var mı?


Yönlendiricinizin menzilinin dışına çıkana veya manuel olarak çıkarılana kadar bağlanmalıdır. Bu Jailbroken olmayan bir Apple iPhone, değil mi?
RedEagle2000

1
olmayan jailbreak. Ama yanılıyorsunuz. Pil tasarrufu için uykuya gittiğinde wifi bağlantısını keser. Ben bu konuda olumluyum.
Peter Mel

Hangi iOS sürümü çalışıyor ve hangi iPhone çalışıyor?
RedEagle2000

En son sürüm iphone 6s
Peter Mel

Yanıtlar:


4

Aynı iPhone ve aynı problemim var. Az önce Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya girdim. Sonra normal gibi wifi yeniden bağlayın.

Bu sorun benim için çalıştı, ancak sorun hala varsa, belki wifi kullanırken verilerinizi kapatın. Umarım bir yöntem sizin için çalışır (:


1
Bu cevabın neden bu kadar aşağı indirildiğinden emin değilim. Ama benim için bu çözüm işe yarıyor!
Alexey

2

İPod'umu her kilitlediğimde wifi bağlantısını kaybettiğim yerel okulumda bu sorunu yaşadım, bu yüzden iPod'um kilitli olsa bile beni bağlı tutan 'Sabit WiFi' adlı bir uygulama geliştirdim. Ben 'whatsapp' aşina değilim ama benim app cihaz kilitli veya uykuda olduğunda wifi bağlı kalmaya zorlar. Eğer uygulamayı denemeye karar verirseniz, sizin için çalışıyor umuyoruz!


1

İPhone 6'da (Verizon) iOS 11.2.1 var ve telefon her uyuduğunda wifi bağlantım kesildi ve uyanma üzerine LTE'den wifi'ye geri dönmek her zaman biraz sinir bozucu oldu.

Sorunu benim için çözen şey, yönlendiricimi MAC adresine göre telefonuma sabit bir "ayrılmış" IP adresi atayacak şekilde yapılandırmaktı.

LAN yönlendiricinizi yapılandırabiliyorsanız, bunu deneyebilirsiniz. Diğer herkes için Apple'ın sizi terk ettiği anlaşılıyor.

PS I esinlenerek bu yazı .


Bu mantıklı; IOS aygıtına DHCP hizmetini veren yönlendirici, aygıttan haber alamıyorsa, aynı adresi yeniden atayabilir. Yani, telefona değil yönlendirici ayarlarına gidiyor.
Whit3rd

1

Ağımı oluyor Ayar Auto Loginiçin Onbenim için sorun çözülmüş gibi görünüyor.

resim açıklamasını buraya girin

kaynak

İPhone 7'de iOS 11.3, şimdi "Otomatik Giriş" seçeneğine göre iyi çalışıyor. Teşekkürler


1
İPhone 6s üzerinde çalıştı, iOS 11.1.2
AHHP

İPhone 6'da (Verizon) iOS 11.2.1'im var ve Otomatik Katılma zaten etkin ve benim için Otomatik Giriş seçeneği yok. Ve her zaman uyku her zaman benim wifi bağlantısı düşer ve her zaman biraz sinir bozucu uyanma üzerine LTE wifi geri dönmek için bir dakikanızı alır.
Ryan

-4

WIFI ayar şifresini WPA 2'den WPA'ya değiştirin. Umarım işe yarar.


2
Bu bana teknik destek veya bağlantı sorunlarını çözmeyi öneren makalelerin güvenlik duvarını devre dışı bırakmalarını söylediğini hatırlatıyor. Tamamen kabul edilemez ve solucanlar kendi yollarına sahip olmak için harika bir yoldur. Başka bir benzetme, hizmete tüm ayrıcalıkları vermeniz ve tüm dosyaların dünya okuma / yazma / yürütülebilir olması gerektiğidir. Başka bir deyişle, cehaletten gelen ama zararlı ve yanlış olan korkunç tavsiyeler. O zaman eğer bir şey 'işe yarar' ise insanlar ne yapar? Sözde onu sabitleyen şekilde tutuyorlar! Bu onların güvenliğini ve dolaylı olarak başkalarını da azaltır.
Pryftan

1
Aslında her komutun önüne sudo yazın! Pro ipucu, bashrc dosyanızda "sudo su" var!
Aron

Lütfen yapma ...
Navin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.