Snow Leopard ile yedekleme sürücüsünü kullanın


2

İki tane Mac'im var, biri Snow Leopard kullanıyor ve daha fazla güncellenemiyor. Diğeri El Capitan'ı yönetiyor. Sonuncusunda FileVault kullanıyorum ve sonuncusunu da Time Machine kullanarak 1TB harici sabit diske yedeklemek istiyorum.

Yedeklemenin şifrelenmesini istiyorum. Bu, AFAIK, SL makinesindeki EC yedeklemesine erişemeyeceğim anlamına geliyor. Benim için sorun yok. Ancak yine de, sürücüdeki kalan alanı SL makinesinde de erişebileceğim bir depolama alanı olarak kullanmak istiyorum.

Yalnızca yedeklemenin şifrelenmesi mümkün müdür ancak harici sürücünün geri kalanının SL ile uyumlu olması mümkün mü? (IE şifrelenmemiş)

Biri şifreli Time Machine yedekleri için diğeri şifrelenmemiş depolama için iki bölüm oluşturarak sağlanabilir mi? İkinci bölüm exFAT ile biçimlendirilebilir mi?

Yanıtlar:


2

evet, aynı fiziksel sürücünün iki bölümü bu yapılandırmada çalışmanıza izin verir. En iyi seçenek bu olurdu.

depolama bölümünü istediğiniz tada (yağ veya GUID vb.) göre bölümlendirebilir ve biçimlendirebilirsiniz ... Ancak, yedekleme bölümünün HFS + olması gerekir. Time Machine'in çalışacağı tek format budur.


Teşekkürler. Sadece yaptım. Birkaç hafta içinde eve geldiğimde onu SL makinesiyle bağlayacağım. BTW, yedekleme bölümünün HFS + olması gerekiyor, değil mi? Bence Time Machine bunu gerektiriyor.
Revetahw

Time Machine'in HFS + gerektirdiği ufak ayrıntıyı eklemek için cevabı değiştirdim. Düzenleme tekrar gözden geçirildikten sonra, cevabı kabul edeceğim.
Revetahw

evet, Time Machine bölümleri için HFS ..... bölümlendirirken her ikisini de GUID olarak ayarladığınızdan emin olun (seçeneklerin altında, bölüm sayısını seçerken). Ayrıca, bölümler oluşturmanın TÜM verileri sürücüden sileceğini unutmayın, bu nedenle başka bir yere yedeklemiş olduğunuzdan emin olun !!
frank ankersly

Evet. Daha önce yedekleme yapmak önemlidir. İki farklı sürücüyü bölümledim. İlk kez bir HFS + bölümü ve bir exFAT bölümü ile Yosemite'deydi. Bu bütün sürücüyü sildi. Ancak, El Capitan'da ikinci bir sürücü ile ikinci kez yaptığımda, sürücüden önceki veriler gerçekten tutuldu. Sürücünün daha önce tek bir HFS + bölümü vardı, onu iki HFS + bölümüne böldüm. Önceki veriler bölümlerden birinde kalmıştı. Ancak, herhangi bir okuyucunun ilk önce verilerini yedeklemesini tavsiye ediyorum.
Revetahw
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.