OS X'te “iCloud Depolama Dolu” Mesajları nasıl devre dışı bırakılır


6

Her birkaç günde bir MacBook'umdaki bir pencerede "iCloud Depolama Dolu" mesajını alıyorum, bu çok can sıkıcı, çünkü depolama alanımın dolu ve yükseltmem gerekiyor. Pencerede sadece iki seçenek var, "Yönet" ve "Yükselt", ikisi de Sistem Tercihleri'ni açıyor, ki internet bağlantım daha hızlı olsaydı böyle bir sorun olmazdı, ancak Sistem Tercihleri'nin bilgi alması çok uzun sürüyordu. iCloud Drive'ım hakkında Sistem Tercihlerini bulana kadar kapatamıyorum. Biri, başka bir uygulamaya tıklayarak pencereyi gizleyemez.

The window

Bu iCloud Drive mesajlarının görünmesini nasıl devre dışı bırakabilirim (belki bir Terminal komutundan)? Bir fark yaratırsa, OS X 10.11 "El Capitan" kullanıyorum.

Gerçekten bu pencerenin açılmasını, belki de Terminal komutuyla açılmasını veya bir dosyayı silmeyi / yeniden adlandırmayı, sadece daha fazla depolama alanı alıp satın almak veya biraz alan açmak yerine önleyecek bir şey arıyorum.


Bu önerilerin hiçbiri işe yaramadı. İcloud'daki her şeyi sildim, hala "icloud full" yazıyor. İcloud'u kapattım - Not defterini her açtığımda hala "icloud full" mesajları alıyorum. Salla seni elma.
John

Yanıtlar:


5

Bildiğim kadarıyla, bu mesajı kapatmanın tek yolu bunlar:

Reddit, Apple ve diğer web sitelerinde yapılan tüm Google aramaları ve tartışmaları, başka bir yol olmadığını göstermektedir. Ancak sorunu komut satırından çözüp çözemeyeceğini görmek için yeniden oluşturmaya çalışıyorum.

O zamana kadar veya başkası bir çalışma prosedürüyle karşılaşana kadar, yukarıdakilerin tek cevap olduğunu kabul edin.


2
İyi cevap, ama bu pencereyi ilk etapta görünmesini engelleyecek bir şey arıyorum.
RedEagle2000

3

Ben de bu pop-up vardı ve bugün onu devre dışı bırakıp bırakamayacağımı görmek için zamanım oldu. Son bir çözüm değil ama en azından şimdi öldürebilirim. Umarım diğerleri size (ve ben) bir daha asla açılmayacakları bir çözüme işaret etmede yardımcı olabilirler.

Bu mesajı belirten underlaying işlemi şöyledir: / System / Library / CoreServices / içinde bulunan UserNotificationCenter.app

Aktivite İzleyicisi'nde öldürebilirsiniz. Fakat 1 adım daha kolay olmasını istedim, böylece küçük bir senaryo yazdım.

Bu satırları kopyalayıp düz bir metin dosyasına yapıştırın ve * .command uzantısını verdiğinizden emin olun.

#! /bin/sh
pkill -9 UserNotificationCenter
sleep 5
pkill -9 System\ Preferences
killall Terminal
exit

Bu açık Terminal'i yaptıktan sonra Kopyala yapıştır sudo chmod 755, boşluk tuşuna basın ve metin dosyanızı terminal penceresine sürükleyin. Enter tuşuna basın, şifrenizi ve işleminizi yazın. Bu mesaj görünür görünmez bu dosyayı çift tıklayın ve silindi.

Küçük bir açıklama: Eğer UserNotificationCenter'ı öldürürseniz, iCloud Sistem Tercihleri ​​açılır. 'Uyku 5' betiği 5 saniye duraklatır, aksi takdirde Sys Prefs'i başladığından daha hızlı öldürür. Komut dizisi, çalıştırmak için Terminal'i başlatır, böylece biz de bu durumdan ayrılırız (ancak Terminal'e ihtiyacınız varsa onu dışarıda bırakabilirsiniz).

Bu geçici çözüm, onu yıkmanın bir yolunu bulana kadar benim için çalışıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.