Bir pencereyi Mac'te 'Her zaman üstte' tutmanın güzel ve sağlam bir yolu var mı?


82

OSX'te herhangi bir pencereyi "her zaman üstte" tutmak için kararlı bir yol arıyorum.

Yüzer halde , bunu yapmaz bir uygulama çok kararlı değil gibi görünüyor SIMBL / easySIMBL gerektirir.

Daha iyi bir çözüm var mı? Bunu uygulamak için doğal bir yol olmaması şaşırtıcı.


2
OSX'in HIG'si buna izin vermiyor ve bu nedenle hiçbir zaman pencereleme sistemine programlanmadı. Genellikle, bir sorunu yanlış şekilde çözmeye çalıştığınız anlamına gelir, ya da kullandığınız bir uygulama kötü yazılmış ve yapması gerekeni yapmaz. Gerçek çözümler, sorunun daha iyi bir şekilde açıklanmasını veya uygulamayı düzeltmek için bir programcının olmasını gerektirir.
John Keates

2
Kullanıcının seçim penceresini her zaman diğer pencerelerin üstünde olacak şekilde ayarlamasına izin vermek istenmeyen ve beklenmeyen davranışlara neden olabilir. Ekran koruyucu aynı zamanda sadece bir penceredir - bunun üstünde yüzmek ister misiniz? Peki ya önemli uyarılar? İki uygulama her zaman en üstte olmak isterse? Tam ekran uygulamanızı en üste koyarak ve oturumu kapattırarak teorik olarak bir kullanıcıyı DoS kurabilirsiniz. Kakao'da 'her zaman en üstte' bir özellik bulunmamasının nedeni budur. Biri yalnızca göreceli bir Z indeksi belirleyebilir (ve Apple buna karşı çıkmaya çağırır). Seçenekleriniz temel olarak uygulamayı yeniden kodlar veya SIMBL'yi kullanır.
JJ

Bunu Mac OS'de herhangi bir uygulama için mi arıyorsunuz? Öyleyse, her zaman odaklanmasını mı istiyorsunuz (yani, tuşa basıldığında ve fare tıklatmasıyla mı) veya bir uygulamanın penceresinin diğerlerinin üstünde "yüzmesini" istiyor, ancak etkin pencere OLMAMANIZ istiyor musunuz?
kenjikato

7
FWIW Fedora buna her zaman izin vermiştir (90'ların ortasından beri RH biçiminde) ve "istenmeyen" nitelikte hiçbir problem yaşamadım. Ne zaman
konulabildiği OSX'de değil

1
John Keates - Ne yazık ki neden bahsettiğini bilmiyorsun. Xcode diğer tüm pencerelerin önünde tutarak, onların Simülatörü ile bu çok davranış yaptı ve nihayet Xcode 9'da kaldırmasıyla kadar bu davranış uzun yıllardır var
Logicsaurus Rex

Yanıtlar:


25

İOS Simülatörünün seçeneğe sahip olduğunu / olduğunu unutmayın Stay in Front. Son derece kullanışlı işlevsellik ve bu davranışı elde etmek için Apple tarafından desteklenen ve onaylanmış yöntemler olduğunu kanıtlıyor.

Özellikle Terminal'e eklemek için bir radar açmaya değer olabilir.

Sen edebilirsiniz Radarımı çoğaltmak :

Hata ID 27430873: Terminal pencerelerine "Önde Kal" seçeneğini ekleyin.

İOS Simulator'da Önde Kalma seçeneği

Ne yazık ki, Xcode 9 bu özelliği iOS Simulator'da kaldırmıştır. Lütfen onu geri getirmek için Apple hata raporumu kopyala!

Hata kodu 32852924: Xcode 9 iOS Simulator "Önde Kal" seçeneğini eksik

Apple'ın Activity Monitor uygulaması da benzer şekilde Keep CPU Windows on Topküçük CPU grafiklerini diğer tüm uygulamaların pencerelerinin üzerine yerleştirme seçeneğine sahiptir :

Aktivite İzleyicisi> Pencere> CPU Pencerelerini Üstte Tut


1
Bu iOS simülatörü nedir? Bir taklitçi gibi mi? Bir tane arıyordum.
seslendirir

@ iOS simülatörü tjt263 Xcode ile birlikte ve ağırlıklı olarak iOS uygulamalarını geliştirmek için kullanılır
pkamb

1
Ah tamam. Radar nedir? Hata raporu gibi mi?
sesler

@ tjt263 evet bugreport.apple.com
pkamb

3
Bu işlev aynı zamanda önceden yüklenmiş olan "Etkinlik İzleyici" de gösterilir - "Pencere" menüsüne giderseniz, "İşlemci Pencerelerini Üstte Tut" seçeneğine sahip olacaksınız - bu yüzden aslında resmi bir Apple gibi görünüyor Bunu yapmanın yolu. (10.13.2'de gördüğüm şey bu)
klavye tuşları

16

Bunu sadece bir internet tarayıcısı penceresinde yapmak için arıyorsanız, açık kaynaklı Helium uygulamasına bakabilirsiniz . Ücretsizdir ve isterseniz kaynağı indirebilir ve kendi sürümünüzü derleyebilirsiniz.

Temelde her zaman tüm diğer pencerelerin üzerinde yüzen bir internet tarayıcısıdır. Helyum Uygulaması

DÜZENLE:

Ayrıca Apple Mac App Store'dan Fluid Browser adlı aynı şeyi yapacak yeni bir uygulama var . Birkaç dolara mal oluyor, ancak mükemmel çalışıyor ve Helyum'dan (7/6/2016 itibariyle) daha fazla özelliği var. Yani şimdi seçebileceğiniz iki farklı uygulamanız var.

Sıvı Tarayıcı


Sıvı Tarayıcı deneyimini beğenmedim. Evet, birkaç özelliği daha var, ancak oldukça sıkıcı ve hantal. Helyum çok hafiftir ama işi yapar.
Winterflags

1
Helyum veya Sıvıda reklamları engelleyebilir misiniz?
pudra 366

5

Terminal.app pencereniz için ("kendim gibi ") gerçekten "en üstte kal" " işlevini gerçekten istiyorsanız / ihtiyaç duyuyorsanız , bir Quake / Guake tarzı açılır pencere vizörü vardır, SIMBL eklentisi ön plana sabitlenmeyi destekler ; TotalTerminal .

Öyleyse, yaygın yanlış algılamaya rağmen mümkün değildir.

İtibariyle MacOS 10.11 (El Capitan) , koşmak / yüklemek için TotalTerminal , devre dışı bırakmak gerekebilir  Sistem Bütünlüğü Koruma :

csrutil enable --without debug

Artık açık kaynak değil, ancak son açık kaynak uygulaması GitHub'da hala mevcut . Yani eğer eğilimliyseniz, tam olarak nasıl başarıldığını araştırabilirsiniz. Geliştiriciye sorması için e-posta gönderdim, ancak üzerinde çalıştıklarından bu yana çok uzun zaman geçti, gerçekten söyleyemediler (ya da demediler?).


TotalTerminal bu günlerde artık korunmuyor. : Aynı davranışı elde etmek iTerm geçiş sona erdi apple.stackexchange.com/questions/48796/...
André Morujão

Bu doğru, kullanmanızı öneririm. Ancak, birileri kendi çözümünü uygulamak için motive olursa, bağlantılı kaynak koduna göz atmak faydalı olabilir.
sesler

Yüzen terminal için, Helyum kullanıyorum. gotty, web tarayıcısında bir terminal açmanıza izin verir ve Helium yüzer bir web tarayıcısıdır.
wesley6j

Gerçekten, gerçekten, gerçekten ve gerçekten gerçekten demek istediğim, belgelendirdiğiniz şeyi yaptıktan sonra SIP'yi yeniden etkinleştirmeniz gerektiğini unutmayın.
Pryftan

@Pryftan nah, SIP korkaklar içindir.
sesler

5

Ben sadece mySIMBLE ve ayakta pes ettim. Fenêtre gerçekten işe yarayan ücretsiz bir lite versiyonuna sahip bir uygulama için ücretlidir.

Çalışırken pencerede video oynatmak veya çevrimiçi talimatları en üstte tutmak için kullanıyorum. Ne için kullanmak istediğinden emin değil misin?


3

App Store'da Anahtar Kodlar adında ücretsiz bir uygulama var, söyleyebildiğim kadarıyla tüm diğer pencerelerin üstünde duruyor. Menü öğeleri dışında, Terminal ve Safari URL çubuğu da dahil olmak üzere tüm diğer uygulamaların üstünde kalır.


11
Op, özellikle bu uygulamanın zirvede kalması için özel bir uygulamaya ihtiyaç duyuyorsa, Seamus'a mükemmel bir ipucu. Şimdi, eğer varsayımsal olarak tabiki konuşursak, farklı bir uygulamanın zirvede kalmasını isterse, belki de birkaç farklı uygulamayı, o zaman belki o kadar sterlini değil mi?
mysomic

2
Teşekkürler! "Lütfen bu korkunç şeyi okşa lütfen" kullanımı için harika çalışıyor.
ecmanaut

3

Gerçekten bir cevap değil, daha fazlası bir çözüm gibi: Orijinal pencereyi izlemenizi sağlayan bir masaüstü düzenini hızlı bir şekilde ayarlamak için Gözlük veya benzeri bir uygulamayı kullanabilirsiniz.

Elbette bu, bir başkasının destek sohbetine katılmasını beklerken ve bu arada zamanınızı boş bir pencereye bakmaktan daha yararlı bir şey için kullanmaya karar verdiğinizde - başka bir sanal masaüstünde çalışmak gibi:

Buradan gözlük kapmak: https://www.spectacleapp.com


Farklı Sormaya Hoş Geldiniz ve cevap yazmak için zaman ayırın. Önerilen bir gelişme olarak, gönderinizde başvuruda bulunduğunuz uygulamalara bağlantılar sağlamalısınız. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yapar. İyi bir cevap oluşturmakla ilgili daha fazla bilgi için bkz. Apple.stackexchange.com/help/how-to-answer
Allan

2
Merhaba Allan, AskDifferent'i temiz ve düzenli bir yer olmasına yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, talimatlarınızı takip edeceğim. Şerefe.
i90rr

2

F3 yazdıktan sonra terminalinizi safari penceresinin üzerine sürüklemeniz yeterlidir.

bu, terminali otomatik olarak, dikey olarak, safari penceresinin sağ tarafında düzenler, örneğin ... böylece bazı işleri yapabilir ve terminale erişebilir, başka bir pencerede ...


Bunu denediğimde hiçbir şey olmuyor. Terminal penceresi sadece orijinal konumuna döner.
jmh


2

Eğer bir geliştirici iseniz ve SIP'iniz devre dışı bırakılmışsa (csrutil) kullanma levelözelliği değiştirilebilir . XCode'da işleme (örn. App Store) ekledikten sonra sadece şunu yazın:NSWindowlldb

(lldb) e NSWindow *$window = [(NSArray *)[NSApp windows] firstObject]
(lldb) po $window
<NSWindow: 0x600000d64200>

(lldb) po [$window setLevel:3]
resume debugging

Not: Eğer uygulamada birden fazla pencere varsa, komutu kullanarak doğru pencereyi alın

(lldb) po [NSApp windows]

Geri dönmek için sadece pencereyi kapatın veya kullanın

(lldb) po [$window setLevel:0]

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.