C ++ varsayılan derleyicisini Mac os x'ta nasıl edinebilirim?


3

Mac os x'ta c ++ 'ta yeniyim ve bazı detayları nasıl alacağımı bilmem gerekiyor:

  1. Varsayılan derleyici c ++ / c nasıl elde edilir?
  2. Varsayılan derleyici nasıl değiştirilir?
  3. CMake kullanırken derleyici bir CMakelists.txt dosyasında nasıl ayarlanır?

Yanıtlar:


2

Sadece terminali açıp gcc yazabilirsiniz. Eğer gcc mac'unuza zaten yüklüyse, giriş dosyası olarak gösterilmez. Gcc yüklü değilse, gcc ve ilgili komut satırı araçlarını indirip kurmanızı söyleyen bir iletişim kutusu açılır. Bu yöntem, App Store'dan Xcode uygulamasının size zaman ayırması ve verilerinizi (4.7 GB) tüketmesi nedeniyle tercih edilir. Yalnızca gcc'ye ihtiyacınız olduğundan, bu daha iyidir çünkü yalnızca gcc dosyalarını yükleyerek disk alanından tasarruf etmenizi sağlar. Umarım bu yardımcı olur :-)


1

Mac artık varsayılan olarak bir C / C ++ derleyicisi ile geldiğini sanmıyorum. XCode ve XCode komut satırı araçlarını App Store'dan yüklemenizi öneririm. Bu size gcc derleyicisini verecektir (ve muhtemelen LLVM de).

Derleme sürecinizi bilmeden, nasıl varsayılan derleyici ayarlayacağınızı söyleyemem. XCode'da bir seçenek ve komut satırı oluşturma araçlarıyla birlikte seçenekler olacaktır. IOW, Mac'lerde bildiğim sistem çapında bir varsayılan derleyici ayarına sahip değilim.

İşte CMake ile farklı bir derleyicinin nasıl kullanılacağına dair resmi belgeler. https://gitlab.kitware.com/cmake/community/wikis/FAQ#how-do-i-use-a-different-compiler

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.