Posta belleği kullanımı?


8

Mail’den büyük RAM kullanımı görüyorum

Tüm posta hesaplarını, gelen bir kutuda yer kaplayan bir şey olduğunu varsaydığım gibi kaldırdım, ancak o zaman bile, iCloud dışında (sıfır mesaj içeren ve hiç kullanılmayan) hiçbir hesap kullanılmadığında, hala 12G'nin üzerinde bir ram kullanımına neden oluyor

Mail çalışırken RAM kullanımı

Postalar öldürüldüğünde, RAM kullanımı düşer.

Posta öldürüldükten sonra RAM kullanımı

RAM'in neden bu şekilde tüketildiğini ve onu nasıl durduracağınızı belirlemek için nereden başlayacağınızı önerebilir mi?

OSX El Capitain 10.11.1 Macbook Pro 15 "(Son 2011) 16G RAM ile 2.4GHz i7


Apple'ın Apple Mail'i hiçbir zaman doğru göremediği için çok kötü. :-( Sadece ben (yalnız olmama rağmen), ancak her zaman bir şekilde veya başka bir sıkıntıyla karşılaşıyor gibi görünüyor
bassplayer7

Bu soru benzer belirtiler gösteriyor. Bu soruda, bir tamsayı rollover'ı veya döküm hatası gibi görünüyor, Mail'in indirilecek çok sayıda mesajı olduğunu düşünmesine neden oluyor, bulabildiği tüm belleği ayırarak hazırlamak en iyisidir. Posta Etkinliği pencerenizi görmek ilginç olurdu.
alexkent

Hepsi açık olup olmadığını şimdi 35MB RAM kullanımı ve geri bazı hesapları eklemeyi deneyin ve göreceksiniz kararlı oturuyor benim Macbook 10.11.2 Mail güncellenen vardı bulmak için bu akşam eve geldi
Andrew Kaniş

Yanıtlar:


1

İlk önce problemi izole etmeye çalışırdım. Mail.app yeni bir kullanıcı hesabında aynı miktarda bellek kullanıyor mu, bir OS kullanıcı hesabından bahsediyorum (Sistem tercihlerinde yeni bir test kullanıcısı oluşturun -> Kullanıcılar ve Gruplar -> +)

Bunu yaparsam, "/ Kütüphane / Uygulama Desteği / Apple / Mail" e bakar ve iyi bir sistemle karşılaştırırım (sadece Kırtasiye içermelidir), Mail.app'ı normalden daha fazla bellek kullanan bazı eklentileriniz olabileceğinden şüpheleniyorum. (Gelen kutularımda 21 bin posta var ve yalnızca 230 MB kullanıyor).

Yalnızca heyecanlı kullanıcınız bu davranışı gösteriyorsa, ~ / Library / Mail klasörünü ~ / Library / Mail.old gibi bir konuma getirerek başlayın ve ram kullanmayı bırakıp bırakmadığına bakın. Aksi takdirde, postayla etkileşimde bulunabilecek eklentileri veya diğer uygulamaları aramaya başlardım (bazı internet eklentileri olabilir)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.