Hiç Siri kullanmıyorum ama çok fazla pil kullanıyor


19

Asla Siri kullanmıyorum, ama pilimi boşaltan şeylere baktığımda Siri olduğunu söylüyor!

ekran görüntüsü

Yanıtlar:


23

İOS 9'da, Siri Önerileri gibi proaktif hizmetler (en sol ana ekran sayfasında) güç tüketir. Gerçek Siri ile ilgisi yok.

Siri Önerilerini beğenmediyseniz, Ayarlar> Genel> Spotlight Arama'da devre dışı bırakabilirsiniz .

Ayarlar

Ayrıca Ayarlar> Genel> Siri'ye gidebilir ve özellikle iPhone 6s veya 6s Plus'ınız varsa "Hey Siri" nin kapalı olduğundan emin olabilirsiniz. İPhone'unuz "Hey Siri" kelimelerini "dinliyor", ancak yalnızca güce bağlıyken (iPhone 6s veya 6s Plus'ınız yoksa, o zaman her zaman), ancak yukarıdaki iki şeyi yapmak ve cihazınızı yeniden başlatmak daha fazla engellemelidir "Siri" kepçesinin altında birikmesini önler.


4

Bu önerilerin hiçbiri bana yardımcı olmadı. Bu soruna neden olan, telefonumun ayrı bir web sayfası tabanlı oturum açma gerektiren bir WiFi ağına otomatik olarak bağlanacak şekilde ayarlanmış olmasıydı. Bunlara, web tarayıcınızı ilk kez açmanız ve ardından bir giriş formu doldurmanız veya önce "Kabul Et" veya "Çevrimiçi Ol" düğmesini tıklamanız gereken restoranlarda ve kafelerde olduğu gibi "tutsak ağlar" denir. internete bağlan.

Olan şey, telefonumun ağa otomatik olarak bağlanmış olması, ancak bir web tarayıcısı açıp manuel olarak giriş yapmadığım için İnternet bağlantım yoktu. Sonra Siri, WiFi'ye bağlı olduğumu tespit etti ve internete çıkıp tüm pilimi emdi. (İnternet başarısız olursa Apple'ın Siri'nin Siri'nin bağlantı aralığını kademeli olarak artırması gerekir mi? Gmail gibi.)

Sorunu çözmek için Settings->WiFi, sorunuma neden olan WiFi ağına girdim ve Forget this Networktelefonumun otomatik olarak bağlanmasını durdurmak için tıkladım . (Ayrıca WiFi'nizi kapalı bırakabilirsiniz, ancak bu eğlenceli değil.)

Ertesi gün saat 18: 00'de eve giderken% 90 + pil ömrüm vardı.


2
Karar, pil kullanım ekranının çok bilgilendirici olmadığı yönündedir. Siri'ye ait bazı işlemlerin arka planda sıcak olduğunu söyler. Birinin bilmek istediği şey, bunun sebebi. İyi buldun.
Thomas

0

Siri'nizi kapatır ve telefonunuzu bir gün boyunca hiçbir şey yapmadan (kilitli) bırakırsanız, Siri daha az pil kullanır ve yüzde düşer. Siri pilimi bir kez tüketti ve Siri'yi kapalı tutmanın yardımcı olduğunu öğrendim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.