“Anahtarlık İlk Yardım” nereye gitti?


34

OS X El Capitan çalıştıran makinemde, Keychain Access uygulamasında "Keychain First Aid" seçeneği yok.

El Capitan'daki Mac OS Help dahil tüm belgeler, Keychain Access menüsüne gidip Keychain First Aid'i seçtiğini söylüyor. Ancak, Anahtarlık Erişim menüm şöyle görünüyor:

görüntü tanımını buraya girin

Anahtarlık İlkyardım Nerede?


4
Bu işlevi değiştirmenin bir yolu var mı?
Ocak’taki

Yanıtlar:


10

OS X 10.11.2 güncellemesinde kaldırılmış olabilir. Referans: Anahtarlık İlk Yardım, 10.11.2 güncellemesinden sonra eksik görünüyor!

Gönderen OS X El Capitan 10.11.2, Güvenlik Güncellemesi 2015-005 Yosemite ve Güvenlik Güncellemesi 2015-008 Mavericks güvenlik içeriği hakkında :

Anahtarlık Erişimi

Kullanılabilir: OS X El Capitan v10.11 ve v10.11.1

Etki: Kötü niyetli bir uygulama, Anahtarlık Sunucusu olarak maskelenebilir. Açıklama: Keychain Access'in Keychain Agent ile nasıl etkileşimde bulunduğuyla ilgili bir sorun vardı. Bu sorun, eski işlevselliği kaldırarak çözüldü.

CVE-ID CVE-2015-7045


8
Şimdi anahtarlığımı nasıl tamir ederim? Dizüstü bilgisayar tamamen kullanılamaz durumda.
javadba

8

OSX 10.11'den başlayarak, Keychain Access uygulamasını açmanız ve adresine gitmeniz gerekir Preferences > Reset My Default Keychain. "Sıfırlama" bir miktar yanlış adlandırmadır; Aslında, eski anahtarlığınızı ayrı bir veritabanı dosyasına taşıyacak ve yeni, temiz bir anahtarlık oluşturacaktır.

Ardından, File > Add Keychaineski anahtar zincirinizi (örneğin, login_renamed_1) görüntüleyiciye yeniden ekleyebilirsiniz . Anahtarlarınızı eski anahtarlıktan yeni anahtarlığa manuel olarak kopyalayabilirsiniz.

Sen kopyalamak, her anahtar için root şifrenizi yeniden girmek zorunda kalacak ve bu size hata verir, ama sonunda onlar olacaktır üzerinde kopyalanan.


İstediğiniz şifreleri yeni anahtarlığa sürüklemeden önce, içe aktarılan anahtarlığın şifresini boş bırakarak işlemi önemli ölçüde hızlandırabilirsiniz. Ardından, İmleci üzerine getirip tıklatarak tıklatarak , örneğin, while : ; do cliclick c:. w:500; doneher yarım saniyede bir geçerli imleç konumuna tıklayacak olan İzin Ver düğmesini tıklatmanız yeterlidir.
Miles Wolbe

7

Mac OS X 10.11 El Capitan'da, tüm dosya ve klasörleri silip ~/Library/Keychains/yeniden başlatarak Keychain hataları düzeltilebilir .

"İlk yardım" öneren ve anahtarlık dosyalarını yeniden adlandıran kılavuzlar yanlış veya eskidir.


2
Tüm dosya ve klasörleri, sadece uzun bir kılavuz adına sahip herhangi bir klasörü silmek gerekli değildir (örn. A8E5321F-62CC-5BED-8B31-DE0526C484BD). techraptor.net/content/…
Jason

4
Bu tavsiye hakkında pek emin değilim. Tüm anahtarlık eşyalarımı kaybettim. Neyse ki onları silmek yerine yeni taşıdım ...
Paul S

Teşekkürler - evet, bu tüm kaydedilen şifreleri sıfırlar, ancak ilk yardım istediğim şey olan anahtarlığı yeniden çalıştırdı.
geedoubleya

6
Son çare olarak bu tavsiyeye uymamanı tavsiye ederim. Bu, tüm anahtarlık verilerinizi silmenin ve sıfırdan başlamanın kaba bir yoludur, ancak başka istenmeyen sonuçlar doğurabilir. (Örneğin, tam disk şifrelemesi kullanıyorsanız, bu yeniden başlatma işleminde daha fazla soruna neden olur) Neredeyse aynı şeyi yapmanın daha temiz bir yolu sadece "Keychain Access" i açmak, Tercihler penceresine (⌘ + `) gidin ve daha sonra "Varsayılan Anahtarlığımı Sıfırla" yı tıklayın. İşte bir ekran görüntüsü: dropbox.com/s/0sb9o7ho75oh7ks/…
Chris
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.