Com.apple.bird dosyası nedir? Neden bu kadar büyüyor?


60

Sabit disklerini temizlemeye çalışırken, bazı kullanıcılar ~ / Library / Caches / com.apple.bird dosyasının bazen çok sayıda gigabayt sırasına göre oldukça büyük olduğunu keşfeder. Bu ne?

Yanıtlar:


38

'Kuş' iCloud yapısının bir parçasıdır. Yüklenecek veya işlenecek bekleyen belgeler varsa, büyük bir önbelleğe sahip olursunuz.

Zaman içinde, com.apple.bird önbelleği genellikle düşündüğünüzden daha temiz tutulur. Benimki 400 KB. K, hatta M değil.

Bunu brctlbir teşhis komutu ve bir günlük komutu olan - ile teşhis edebilirsiniz . Önbellekte bir hata olduğundan emin olmadığınız sürece - en iyi şekilde orijinal içeriğin ve en kötüsünün başka bir şekilde yüklenmesine neden olabilecek dosyaları silmeyeceğim - iCloud tarafından desteklenen belgelerde hata veya veri kaybına neden olabilir.

Bu büyük önbellekle, hangi kategorilerde / veri sınıflarında en fazla boyuta sahip olursa olsun bunları atıp izleyebilmeniz gerekir.

brctl dump

Son derece ayrıntılı ve ne olduğunu öğrenmek için zaman harcamak istemeyebilirsiniz - ancak veriler gerçekten neler olup bittiğini belirlemede oldukça yararlıdır ve bu bilgileri görmediğiniz durumlarda AppleCare veya başka bir destek teknisyenine ulaşmadan önce bir seçenek sunar. önbellek zamanla kendini temizliyor.


10
Benimki 39 gb! Yerel olarak bu kadar saklarsa, iCloud'un amacı ne?

1
150 GB'lık iCloud fotoğraf kitaplıklarıyla ve hızlı bir ağla önemli bir düzenleme yaptım - böyle bir önbellek gördüm ve birkaç gün içinde boşaldım. Halının bulut veri senkronizasyonunun altından çıkarıldığını fark ettikten sonra çalışma önbelleğini oluştururken kod daha fazla veriyi tekrar senkronize edebileceğinden bu önbelleği silmeyi tavsiye etmem.
bmike

Benimkini boşalttım ve 20 gb ya da öylesine geri döndü. Belgeleri yalnızca güncellerim, bazen birkaç dakika sonra üzerine yazarım. Bu gibi durumlarda önbellek hazır değil. Çok kötü. 20GB bir SSD disk için çoktur.
hectorpal

Ben 250gigs var: o
Dion

1
Benimki> 40 gb idi. Bunu Sistem Tercihleri> iCloud> iCloud Drive işaretli kutunun işaretini kaldırarak, kapanmasını bekleyip tekrar kontrol ederek açtım. ( Kaynak )
Lane Rettig

51

Kuş, iCloud'un bir parçasıdır ve klasördeki dosyalar, iCloud'u kullanan herhangi bir uygulamaya ait olabilir. Dizindeki dosyaların kime ait olduğunu bulmak ve denemek için basit bir Python betiği yazdım :

$ python blame-bird.py 
4R6749AYRE.com.pixelmatorteam.pixelmator      0.00MB
com.apple.shoebox                  0.00MB
com.apple.TextInput                 0.00MB
iCloud.com.apple.iBooks               0.00MB
57T9237FN3.net.whatsapp.WhatsApp         6904.66MB

Accounted for: 6904MB. Still unaccounted: 1879MB

Mac'imde WhatsApp en büyük suçlu. Onlarla bir hata raporu hazırladım (gerçekte onların suçu olup olmadığından emin olmasam da).


3
Harika cevap, harika senaryo. Whatsapp da benim için sorun oldu: 57T9237FN3.net.whatsapp.WhatsApp 5164.78MB
LordParsley

1
17 GB'tan daha fazla WhatsApp'ım var! 57T9237FN3.net.whatsapp.WhatsApp 17556.63MB
130e13a

2
@ Bas: Harika senaryo! Benim WhatsAppiçin de ... nasıl düzeltirsin? Sadece com.apple.comklasörü silmek ?
DeepSpace101

1
Birçok kişi sadece klasördeki tüm dosyaları siler, ancak bunun tamamen güvenli olduğundan emin değilim. WhatsApp ile bir hata raporu yazabilirsiniz. Yeterince insan bunu yaparsa, umarım buna neden olan hatayı düzeltirler.
bas

3
Burada 20GB: / Whatsapp iCloud yedeklemesini silmenin ve devre dışı bırakmanın güvenli olduğunu tekrar okudum.
Roberto
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.