'S' karakteri iPhone 5'ler ve 6s serilerinde ne anlama geliyor?


6

Benzer bir soruyu burada iPhone 3G'ler ve iPhone 4s için de buldum . Peki, iPhone 5s ve 6s dizisindeki 's' karakterinin anlamı nedir?


1
Bunu second thought, belki gibi bir şey olarak alıyorum superior.
ryenus

Diğer cevaplara katılıyorum, ancak bir şey not etmek istiyorum. Ne zaman Apple bir iPhone'a S eklese, görünüşünden ziyade içini değiştirir. Tüm nesiller için doğrudur, örneğin 3G ve 3GS aynı görünüyor, ve böylece 4 & 4S ve benzerleri de yapılıyor.
Tüm maça

Yanıtlar:


9

İPhone 5s " ler " görünüşte açılımı s (bunlar dokunmatik kimliği eklendi) ecurity ama " lar bazı için olabilir yönünde söylentiler var gerçi iPhone 6'lı" hala büyük oranda, tartışmalıdır s yeni uyarınca (ensitivity 3D Dokunmatik özellikleri )

Ancak, Apple 3GS ve 4s dışındaki modellerde ne anlama geldiğiyle ilgili hiçbir resmi bilgi yayınlamamıştır.

Fakat gerçekten, elmanın ne anlama geldiğini planladığını sanmıyorum, bu modelin selefinde düzelme olduğunu göstermek için bir sembol, ancak tamamen farklı değil.


4s resmi var mıydı s şeklinde bir görüşme sorusu cevap .
grg

5

Bu tartışılabilir.

Bazıları "s" nin daima "halefi" anlamına geldiğini söylüyor. 6'ların 6 üzerinde nasıl büyük geliştirmeler yaptığı gibi, ancak yeni bir tasarımı olmadığından, Apple gerçekten iPhone 7 olarak adlandırılmamalıdır.

Bununla birlikte, iPhone 3GS sürüm etkinliğinde Phil Schiller, 3GS'deki S'nin 3G'den ne kadar hızlı olduğuna bağlı olarak "hız" için durduğunu söyledi.

Fanlar bazen s'nin ne anlama geldiğini kendi anlamlarını oluştururlar:

iPhone 4s: Siri

iPhone 5'ler: Güvenlik (TouchID için)

Ancak, bu noktada, Apple'ın adlandırma planı neredeyse on yıl sonra belirlendi ve diğer tüm iPhone'lara sadece bir ad verecekler, bu yüzden muhtemelen sadece halefi anlamına geliyor .


Hata. O zamandan beri 'S' takma aletini kullanmadılar.
samh

-5

"Yeni bir iPhone çıkarmak için gerçekten yeterli özelliğimiz yok, ancak yine de yapacağız" anlamına geliyor.


IMO'nun modelleri çok daha iyi: Video Kaydı, Siri, 64 bit işleme, TouchID, 3D Touch hepsi modellerde tanıtıldı. S olmayan modeller harika ve yeni özellikler de ekliyor, ancak s modelleri eski modelde gerçekten gelişiyor.
RedEagle2000

-5

"S" "Aynı" IPhone 5Same anlamına gelir


Gerçekten mi? İPhone 5'in 64-bit A7 SoC TouchID'ye sahip olduğunu, altın renginde, slo-mo olarak kaydedildiğini veya patlama modunda olduğunu sanmıyorum.
RedEagle2000 21.03.2008

2
Bu şakayı severim ~
Itachi
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.