OS X'te SSL sertifikası istisnalarını nasıl kaldırırsınız?


11

Bir URL'ye HTTPS aracılığıyla bağlandığınızda ve SSL sertifikası eşleşmediğinde (ücretli bir Wi-Fi etkin noktasında olduğu gibi), Safari sertifikanın kabul edilip edilmeyeceğini soran bir iletişim kutusu gösterir. Sertifikayı kabul ederseniz OS X bir SSL istisnası ekler ve bu sertifikayı bir daha sormaz.

Soru şu; istisna nerede saklanıyor? Ve bundan nasıl kurtulabilirim?

Bu sorunun aslında “ iOS'ta SSL sertifikası istisnalarını nasıl kaldırırsınız? ”, Ancak iOS yanıtları OS X için bir anlam ifade etmiyor.

Yanıtlar:


9

İstisnalar Anahtarlık Erişimi'nde saklanır. Sertifika, güven ayarlarıyla birlikte buraya kopyalanır. Bir sertifikayı çift tıkladığınızda sertifikayı değiştirebilirsiniz. Not: sistem düzeyinde ve kullanıcı düzeyinde güven ayarına sahip olabilirsiniz! Kenar çubuğunda listelenen ayrı anahtarlıklar var.


Teşekkürler John. Silme işleminin hemen bir sertifikanın çalışmayı durdurup durdurmadığını veya yeniden başlatmayı gerektirip gerektirmediğini biliyor musunuz? Apple Mail'deki SSL sertifikalarımızın kalitesini test ediyorum.
Foliovision

Güven ayarlarının silinmesi veya değiştirilmesi hemen geçerli olur.
John Keates

1

Diğer cevap benim için işe yaramadı. Benim için çalışan bir yöntem "Anahtarlık Erişimi" uygulamasını (Spotlight Araması yoluyla bulunabilir) açmak ve daha sonra "Sertifikalar" kategorisini tıklamaktır. Ardından silmek istediğiniz sertifikayı sağ tıklayın ve silin.


Benim için de sadece bu cevap işe yarıyor
Vadim Motorine
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.