OSX'te Intel QuickSync


2

OSX'te Intel QuickSync'ten yararlanan Encoder var mı? Donanımı Hızlandırılmış H.264 Kodlayıcı, Intel CPU'ya yerleşiktir.

Açıkçası Apple, AirPlay için kendilerini kullanıyor. Ancak hatırladığım kadarıyla (2013) Intel hiçbir zaman OSX'te bir SDK'ya sahip değildi ve Apple hiçbir zaman bir API açmadı. Bu hala böyle mi?

Yanıtlar:


4

kullanma Elma Kompresörü , makinenize bağlı olarak otomatiktir ve amp; ayarlar.

Donanım hızlandırma, Kompresör içerisinde otomatik olarak etkinleştirilir. Sisteminizde doğru yonga kümesi varsa ve doğru sıkıştırma ayarını seçtiyseniz, donanım kodlaması devreye girer.

  • Donanım kodlaması, i5 veya i7, Sandy Bridge veya Ivy Bridge işlemci kullanan tüm nakliye Mac'lerinde bulunur; yeni Mac Pro hariç.

  • Donanım kodlaması, H.264 kodeğini kullanan QuickTime ve MPEG-4 sıkıştırmasına uygulanır; ancak Blu-ray Disc sıkıştırmasına.

  • Donanım şifreleme çoklu geçiş şifrelemesi için kullanılamaz. Aslında, çoklu geçiş kodlamasını açmak donanım kodlamasını kapatır.

Kaynak ve amp; daha fazla analiz için: Kompresör 4.1: Donanım İvmesi


Teşekkürler, ücretsiz olan herhangi bir şey var mı? Apple neden hepsini kendine sakladı?
user982438

API herkese açık, sadece bunun için yazacak birine ihtiyacı var - deneyin sourceforge.net/projects/qstranscode/?source=directory
Tetsujin

Qstranscode yalnızca Windows üzerinde çalıştığını düşünüyorum.
user982438

0

App Store'dan MacX Videoconverter Pro kullanıyorum ve QuickSync seçeneğine sahip, bu da gerçekten çok daha hızlı ve daha az CPU gücü harcıyor, dolayısıyla MBA 13 i7 hala dönüşümlü olarak kullanılabilir

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.