OS X 10.9.5'te tam ekran sistemi devre dışı bırakın


21

Mac OS X 10.9.5 kullanıyorum. Her pencerenin sağ ucunda Tam Ekran olan. Nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bunu düzeltmek için th aşağıdaki geçici çözümler denedim ama hiçbir şey işe yaramadı. Aşağıdaki geçici çözümlerden birini listeledik.

terminal

Türü:

$ defaults write NSGlobalDomain NSAutomaticWindowAnimationsEnabled -bool NO

Enter tuşuna bas

Ayarın yayıldığından emin olmak için bunu yapmadan önce tüm uygulamaları kapatın. Bu değişikliği yaptığınızda çalışan herhangi bir uygulamanın, değişikliklerin geçerli olması için yeniden başlatılması gerekir.

Bu da bu forumdan aldım. Tam ekran pencereleri devre dışı bırakmak için ne yapabilirim?


1
Değerini ayarlamak, NSAutomaticWindowAnimationsEnabledTam Ekran görünümüyle ilgisi yoktur. Bir pencere oluşturulduğunda pencere animasyonu ile ilgisi vardır, daha küçük bir boyut olarak başlar ve başlangıçtaki çalışma boyutuna büyür.
user3439894

Herhangi bir Çözüm çok takdir edilecektir ....
Venkat

İnternette okuduğum her şeyden, sorduğun şey kolayca yapılamaz. Başka bir deyişle, defaults writebir pencerenin tam ekran görünümüne geçmesini durdurmak için basit bir komut yoktur. Zaten önemli olan ne? Sadece tam ekran simgesini tıklamayın veya şu tuşa basmayın: ⌃⌘F
user3439894

Yanıtlar:


15

OS X'in içindeki varsayılanı değiştirmenin bir yolu olmadığı doğrudur. Pek çok uzman denedi, Stack Exchange ve diğer sitelerde detaylı tartışmalar yapıldı, ancak tam ekran modunu kapatmak veya varsayılan davranışı değiştirmek için çalıştırabileceğiniz bir komut yok.

Neyse ki , bunu aşmanın 2 yolu var …

 1. Yeşil büyütme düğmesini tıklattığınızda klavyenizdeki Option (Alt) tuşunu basılı tutun. Pencere daha sonra ESKİ yolunu yakınlaştırır - yani tam ekran moduna geçmez.

  VEYA

 2. BetterTouchTool adlı ücretsiz bir üçüncü taraf uygulamasını kullanın. Genelde belirli bir yazılım önermekten hoşlanmam, ancak herkesin söyleyebildiği kadarıyla , maksimize düğmesinin varsayılan davranışını değiştirmenize izin veren tek uygulama - yani herhangi bir tuşa basılmasını gerektirmeyen tek uygulama hiç. Bunun yerine, uygulamayı bu düğmeye yeni bir eylem atamak için kullanırsınız. Ayarlandıktan sonra, düğmeye tıkladığınızda, eskisi gibi çalışır.

  Uygulama tercihlerini değiştirmek için bu talimatlara ihtiyacınız olabilir . Terminolojileri biraz standart dışı:

  BetterTouchTool Tercihlerinde:

  1. Pencerenin üstündeki "Diğer" kategorisini seçin.

  2. Sol tarafta "Global" seçili olduğundan emin olun.

  3. Pencerenin altındaki "Yeni Tetikleyiciyi Yapılandır" düğmesini tıklayın.

  4. Tetikleyici olarak "Sol Yeşil Pencere Düğmesi" ni seçin.

  5. Önceden tanımlanmış eylem olarak "İmleç Altında Pencereyi Yakınlaştır" seçeneğini seçin.

  Bu değişiklikleri kaydedin ve bilgisayarınızı başlattığınızda uygulamayı otomatik olarak çalışacak şekilde ayarladığınızdan emin olun, böylece her zaman arka planda çalışır.

  Gelecekte başka seçenekler olabilir, ancak son bakıldığında uygulamanın ezici favori düzeltmesi olduğunu gördüm.

Geçtiğimiz iki yıl boyunca on binlerce insan bu konuda şikayet etmek üzere Apple'a yazdı. Bunun sebeplerinden biri de: birden fazla Uygulama dışı uygulamada, yani yazılımlarını tam ekran modunda güzel oynamak için yazılımlarını güncellememiş olan uygulamalarda berbat etme ve garip davranışlara neden olma eğilimindedir . Ancak bu güçlük olmadan bile, birçok görev için ( özellikle aynı anda birden fazla uygulamanın ve pencerenin açık olmasını gerektiren olanlar için), birçok insan için sinir bozucu bir zaman kaybı.


10

En iyi yol o yeşil düğmeye tıklamaktan kaçınmaktır, bunun yerine pencerenin başlık çubuğunda herhangi bir yere çift tıklamaktır.


1
Güzel bir. Neden hiç denemedim ki ha ha.
GeoffCoope

1
@GeoffCoope yalnızca bazı uygulamalarda çalıştığı için.
Bart Doe


1

Benim için işe yarayan şey - yeşil düğmeye isteğe bağlı tıklamayı unuttuğumda - imleci en üste taşımaktır, böylece menü öğelerini görebilir ve ardından yeşil düğmeye tıklayabilirsiniz.

Neredeyse hiçbir zaman tam ekran istemiyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.