Time Machine Yedeklemelerimde disk yardımcı programını çalıştırabilir miyim?


4

Time Machine ve yedekleme ile ilgili sorunları yaşıyorum, bu nedenle tüm sürücülerimde disk yardımcı programını çalıştırdım: iMac sürücü, iomega harici HD ve Time Capsule. Time Capsule'de çalıştırdığımda bir hata ve şu mesajı alıyorum:

Birim için önyükleme desteği bölümlerini gerektiği gibi güncelleme.
Onarım için birim monte edilemiyor.
Operasyon başarısız…

Time Machine "son yedekleme 25 Kas 2015" diyor. Neler olduğunu çözemiyorum. Bir önerisi olan var mı?


Ve, Zaman Kapsülünü silip atmama nedenleri neler olabilir? Her şeyin başka bir yerde yedeklendiğinden eminim. Zaman Kapsülü 1TB'dir ve sonuna kadar dolu gözüküyor ... Mac HD'mde yalnızca 400 GB'ın 1TB'si kullanılmış olsa bile.
Sizzle

Time Machine dışında uygun yedeklere sahip olduğunuzdan eminseniz ve yeni bir başlangıç ​​yapmak istiyorsanız, TM yedeklemelerinde kullanılan sürücüyü silip yeniden başlatamamanızın nedenini göremiyorum. Tüm karar vermenizden sonra.
user3439894

Teşekkürler ... Oraya fırlatıyorum çünkü sıklıkla başkalarının görebileceği bir şeyi görmezden gelebilirim. Şu anda Time Capsule'da bulunan 900 GB yedeklemeler birkaç yedeklemeyi temsil ediyor mu? Tüm bu veriler nelerden oluşmuş olabilir ve hepsi benzersiz midir yoksa tekrarlar var mı?
Sizzle

1
Biraz okuma yapmanı öner ... Mac'inizi yedeklemek veya geri yüklemek için Time Machine kullanın ve Time Machine Büyüsünü Nasıl Çalışıyor? . Time Machine Yedeklemelerinin içeriğine farklı bir perspektiften, ardından Time Machine'in kendisinin gibi uygulamaları kullanarak bakabilirsiniz. BackupLoupe ve ayrıca Zaman izci Sayfadaki "Oranlar ve Sonlar" altında bu son bağlantı yayılır.
user3439894

Cevabınız için teşekkürler ... ama neden Disk Yardımcı Programının bana "İşlem Başarısız Oldu" mesajı verdiğini ve neden yaklaşık 5 yıl boyunca iyi ve yedekledikten sonra neden geri dönmeyeceğini anlamaya çalışıyorum. Herhangi bir fikir?
Sizzle

Yanıtlar:


1

TimeMachine kaya gibi sağlam. Çok farklı makinelerde ortaya çıktığından ve hiç veri kaybetmediğim için, bunu kapsamlı ve özel olarak kullandım. Herhangi bir yedekleme sistemi gibi, yalnızca kullanan kişi kadar güvenilirdir. Düzenli aralıklarla birden fazla disk döndürülmüş olmanız gerekir. Time Capsule sadece bir Time Machine diskidir, bu yüzden ikisini karıştırmayın. Diğer disklerde ilave Time Machine yedeklemeleri gerekir. Ne yazık ki tüm diskler sonunda başarısız olur. Son geri dönüşün belirli bir tarih olduğunu söylüyorsa, sahip olduğun şey bu.


-2

Bunu düzeltmek istemiyor ama neler olduğunu anlıyor musun? Bu cevabın birkaç bileşeni vardır.

  1. Zaman Makinesi güvenilmez yazılım . Birçok insan için çok sık başarısız oldu. Yalnızca bir yedeklemeye sahip olmak ve bu yedeklemenin Time Machine olması neredeyse hiç yedeklememeye eşdeğerdir. Bire kadar yedekleme ve aynı zaman makinesi Beş yıl "Sorunsuz" kendi içinde şaşırtıcı. zaman makine güvenilirlik zamanla daha da kötüleşiyor gibi görünüyor: saf görüşden uzaklaşmaya bir örnek . Ders: yalnızca Time Machine'e güvenmeyin.

  2. HFSplus, POSIX uyumluluğu için tasarlanmamış çok eski ve gelişmiş bir dosya sistemidir. Hardlinks bunun için bir gerekliliktir ve Zaman makinesi. Apple'ın bunun için uygulanması son derece standart değildir ve daha sonra da eklendi. Beş yıl süren yedeklemeler, dosya sisteminin çok farklı OS X / macOS sürümlerinden gelen dosyaların, kopyaların, değişikliklerin, silinmelerin ve ciltlenmelerin düzeltilmesiyle ilgili verilerle dolu olduğu anlamına gelir ve bu kombinasyonun sonunda bu kombinasyon için çok fazla olacağı anlamına gelir. HFSplus ve Time Machine'in şanssız ve basit bir şekilde profesyonelce olmayan kombinasyonu için başka bir örnek ve açıklama.

  3. Disk Yardımcı Programı ve fsck, HFSplus ile ilgili sorunları onaramaz. Drive Genius, DiskWarrior vb. Ürünlerin var olmasının meşru bir nedeni var. Dosya sistemiyle fsck veya Disk Utility'den daha ciddi sorunları onarabilirler.

  4. Bu sistematik nedenlerin dışında elbette en basit olasılık var: talihsiz şeyler oluyor. Bu tasarım sorunlarına atfedilmeme nedenlerinden dolayı dosya sistemi bozulabilir. Bit çevirir, bit çürüklüğü, kötü sektörler gibi donanım sorunları vb. Beş yaş (en azından bu) bir sürücü için tam olarak genç değildir.

Başlıktaki soruyu cevaplamak için: evet, Time Machine birimini Disk İzlencesi ile onarabiliyor olmalısınız. Sorun şu ki bazen sadece yapamazsınız. Hala birimi onarmak istiyorsanız diğer seçenekleri de denemelisiniz (DG, DW…). Bu verileri geri almak istiyorsanız, onu yeterince büyük bir birime geri yüklemeyi deneyin. Düzeltmeler bu şekilde kaybolabilir. Veya bu birimi üzerinden kopyalamayı deneyin rsync veya dd başka bir birime, sonra yeni biçimlendirilmiş bir Time Capsule'a kopyalayın / geri yükleyin.


1
İlk bağlantı, tezinizi / varsayımınızı desteklemek için çok kötü bir örnektir. İyi bir örnek nasıl değil Time Machine ile çalışmak (örneğin bir şeyi kaynak sürücüye geri yüklemek) ile her biri bir içeren iki cilt klon (hala klon ≠ yedek) kaynak sürücünün takılı olması).
klanomath
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.