BootCamp'ın harici sürücü olmadan çalışmasını sağlayın


0

Ben sadece okumak ElCap'ın piyasaya sürülmesinden bu yana bazı Mac'lerde Windows veya DVD sürücüsü olmadan Windows kurulumunu sadece ISO dosyası sağlayarak yapmak mümkündür. Benim MBP8,1, oldukça eski ve USB seçeneğini desteklemeyecek kadar eski. Düzenledim Info.plist USB kilidini açmak için Gerçekten mi BootCamp'ı herhangi bir sürücü olmadan kullanmaktan hoşlanıyorum (Şu an hiçbir şeye sahip değilim ve Windows'u yüklemek istiyorum). Bunu mümkün kılmanın bir yolu var mı?

GÜNCELLEŞTİRME: Benim sorduğum 'ISO kurulumu gibi USB kurulumunu mümkün kılmanın bir yolu var mı?'; Bazı VM hilelerini kullanarak Windows'u yükleyebildiğimi biliyorum, ancak çok hızlı değil ya da basit değil.

En yeni OS X 10.11.2'yi kullanıyorum ve Windows 10'u OS X ile aynı sürücüye yüklemek istiyorum, eğer yardımcı olursa.


Cevabımı güncelledim, ancak hala sorununuzu çözmüyor. USB seçeneğini kullanarak Windows'u bir MBP8,1'e yükleyebilir misiniz? Cevabınız sorunuza yardımcı olmayacak, ancak gelecekte diğer soruları cevaplamama yardımcı olacak.
David Anderson

Yanıtlar:


1

Güncellenmiş Cevap

2012 ve daha yeni Mac'ler, EFI / GPT yöntemini kullanarak önyüklemek için Windows 10'u yüklüyor. Eski Mac'lerde genellikle Windows'un BIOS / MBR yöntemini kullanarak önyüklemesini sağlayan ürün yazılımı bulunur. MBP'niz bu eski yöntemin kullanılmasını gerektiriyorsa, Boot Camp Assistant'ı yalnızca bir iso kurulumuna kandırabilseniz bile, bilgisayarınız Windows'u düzgün şekilde başlatamaz. Ayrıca, yeni EFI / GPT önyükleme türünü kullanmak için Boot Camp Destek Yazılımı yazılmayacak.

BTW, Windows 10'u VirtualBox kullanarak kurmak bir numara değil. Bu süreç, Boot Camp Assistant'ın tam olarak yeni Mac'ler için yaptığı ve bazı ek adımlarla gerçekleştirdiği işlemdir. Yeni Mac'ler EFI / GPT önyükleme yöntemini kullanır ve bu nedenle Windows 10'u önyüklemek için MBR'yi değiştirmek gerekmez. Eski Mac'ler için, BIOS / MBR yöntemini kullanarak, bu bir gerekliliktir. VirtualBox'ın amacı, yükleme dosyalarını iso dosyasından Windows yükleyicisinin yükleneceği bölüme kopyalamaktır. Bu tam olarak Boot Camp Assistant'ın yeni Mac'ler için yaptığı şeydir. Dosyalar bu bölüme kopyalandıktan sonra, Windows yükleyicisini bir DVD veya USB flash sürücü kullanarak yaptığınız gibi önyükleyebilirsiniz. Windows yükleyicisini açtığınızda, VirtualBox ve Boot Camp Assistant, Windows'un yüklenmesinde hiçbir rol oynamaz.

Orijinal cevap

Genel olarak, Boot Camp Assistant'ı kullanarak doğrudan isodan kurmak, daha yeni Mac'ler için (2012 ve daha yenileri) saklı tutulur. Ayrıca Windows 10'a ihtiyacınız olduğuna inanıyorum, ancak Windows 8 / 8.1 işe yarayabilir.

Her durumda, MBP’niz (13 inç, 2011’in başı). Windows'u yüklemek için kabul edilen yöntem, optik SuperDrive'ınızı kullanmaktır. SuperDrive'ınız çalışmıyorsa, yine de Windows'u yükleyebilirsiniz, ancak gerçekten istemeniz gerekir. Prosedürün birçok adımı vardır.

Hangi Windows sürümünü yüklemek istediğinizi belirtmediniz. İsterseniz 7, 8 ve hatta 10'u kurabileceğinize inanıyorum. Optik bir sürücü olmadan, VirtualBox'ın ücretsiz bir kopyasını kurmanız gerekir. Devam etmek istiyorsanız, sorunuzu OS X'in hangi sürümünü kullandığınızı, hangi Windows sürümünü (7-8-8.1-10, ev veya pro, 32 bit veya 64 bit) yüklemek istediğinizi ve Windows 10'a ücretsiz Microsoft yükseltmesini kullanmak niyetindeyim.

Ayrıca, SuperDrive'ınızı başka bir dahili SSD veya HDD ile mi değiştirdiniz? Öyleyse, Windows'u böyle bir sürücüye yüklemeyi düşünüyor musunuz?


SuperDrive'ımı bir SSD ile değiştirdim, şimdi sistem sürücüm olan evet. Windows işletim sistemini OS X ile birlikte kurmak istiyorum, basit olmalı, çünkü bir disk hatası nedeniyle sürücüyü silmek zorunda kaldım. Benim sorduğum 'USB kurulumu gibi ISO kurulumunu etkinleştirmenin herhangi bir yolu var mı?', Çünkü USB'yi etkinleştirmek kolaydı, ancak Info.plist Bu bana yardımcı olabilir. Sanırım bunu bir kısmına ekleyeceğim.
Akiiino
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.