MacBook Pro disk alanını nasıl yükseltebilirim?


10

256 GB SSD ile oldukça yeni bir MBP'ye sahibim. Şimdi disk alanım tükeniyor. Bunların çoğu Resimler ve Müzik tarafından kullanılıyor ve elimden gelen tüm temizliği yaptım.

MBP'deki alanı yükseltmenin en iyi yolu nedir?

  1. Apple Store'a gidin ve onlardan 512 GB'a yükseltme yapmalarını isteyin.
  2. Ağınıza 1 TB NAS bağlayıp, bağlayıp bazı klasörleri bu sürücüye taşımayı deneyebilir miyim acaba?

En yeni MBP'lerde disk sürücüleri yoktur: bellek modülleri özeldir ve yükseltilebilir değildir. apple.stackexchange.com/questions/135854/…
Jared Smith

Tam olarak MBP'niz var mı? Retina donanımlı model mi değil mi?
el.pescado

Çabuk ve kirli yol, sabit sürücünüzün bir uzantısı olarak yalnızca bir parmak sürücü kullanmaktır. Sadece kontrol ettim ve yaklaşık 20 $ yeni 64GB başparmak çubukları var. Yine de daha yavaş olacaklar. Umarım USB 3.0'ınız vardır ancak o zaman bile yerli HD kadar hızlı olmayacağından eminim. İkinci hızlı ve kirli yöntem bulut depolama alanı kullanmaktır, ancak bu bir donanım için peşin bir maliyet yerine her ay paraya mal olacaktır ... servis sağlayıcınız
DrZ214

@JaredSmith Bu yanlıştır. OWC Aura gibi satış sonrası çözümler var .
kirb

@kirb haklı. 2011 yılındaki (IIRC) birkaç garip yıl dışında, form faktörü "standart" dır ve istediğiniz boyutta yedek sürücüler bulabilirsiniz. Eğer hiç mekanik olarak eğiminiz yoksa, yeni bir sürücüye düşürmek kolaydır. Çok yaptım. Takmadan önce sürücüyü çoğaltmak için CarbonCopyCloner'ı ve ardından yeni SSD'den en yüksek performansı ve performansı aldığınızdan emin olmak için gerekirse TrimEnabler'i kullanmanızı öneririm.
crimson-egret,

Yanıtlar:


18

Muhtemelen bir Apple Servis sağlayıcısından veya DIY'den ilk seçeneğinizle gidebilirsiniz, ancak Apple herhangi bir Mac kargo deposunda depolama alanı yükseltmiyor. Bunu sunan sonuncusu, aracı olmayan, kullanıcı tarafından değiştirilebilen sabit disk yuvalarına sahip olan Mac Pro idi.

2. seçeneğiniz, dizüstü bilgisayarınızı NAS'ın tam çalışmasını sağlayan ağa bağlar. En hızlı depolama için bir iSCSI başlatıcısını istersiniz, ancak NAS nadiren erişdiğiniz büyük dosya ve klasörler için gayet iyi olurdu.

Üçüncü bir seçenek öneriyorum: harici depolama.

MBP'nin kapağına 1TB SSD bantladım. Bu çekici değil ama çok etkili. Thunderbolt en hızlı DAS'tır (doğrudan bağlı depolama vs ağa bağlı depolama) ancak USB 3 de eğimli değildir.

Çalkantılı bağlantıların kesilmesini önlemek için konektörü ve kabloları da bantladığınızdan emin olun.

Görünüşe aldırmadım. Bunun bir kavram kanıtı olduğunu düşünün (kaset yaklaşık bir yıl sürecek :-) Bu yüzden iyileştirme için yeterli alan var. Fakat bu çözümden çok memnunum. Her gün müzikle uğraşıyorum.

çirkin ssd addon :-)

Açılan kapak resimleri


6
Evet, peki, Hmm, yok :-) sorunu çözmek
nohillside

Gönderiyi düzenliyorum - Apple, eski Mac Pro dışında hiçbir şey için depolama alanını yükseltmiyor. Kullanıcı tarafından değiştirilebilen sürücüler yoksa (bir "kullanıcı takası" için hiçbir araca ihtiyaç duyulmadığı anlamına gelir - Apple depolamayı yükseltmez.
bmike

@bmike güzel düzenleme. Teşekkür ederim. Ana akım olmasından dolayı çok hızlı ve neşeleyen usb3 seçeneğini kullanıyorum.
saat

USB konektörü, aynı zamanda benim deneyimime göre sürücüyü sökmeden bir sallanmaya daha az eğilimlidir.
bmike

Kabloyu diğer tarafa koymalısınız, böylece kapağı açabilirsiniz!
Renato Mefi


1

128 GB'lik bir yükseltme şu an için yeterli olacaksa ve SD kart yuvasını düzenli olarak kullanmıyorsanız, 128 GB Micro SDXC kartı artı uygun bir adaptör muhtemelen en uygun maliyetli ve kullanışlı seçenektir. 128 GB'den daha fazlasına ihtiyacınız varsa, 128 GB satın alın ve daha büyük kartların daha ucuz olmasını bekleyin ;-)

Başka bir seçenek, bazıları şarj edilebilir pillere sahip, böylece onları hareket halindeyken kullanabilmeniz için kablosuz bir harici sabit disk kullanmak olacaktır. Bu, taşımak için bir alet daha vardır, MacBook.

Alternatif bir yaklaşım, yer kaplayan müzik veya fotoğraf veya video ise, müzik ve fotoğraflarınızı saklamak için iTunes Match veya Apple Music, iCloud Fotoğraf Kütüphanesi, Flickr vb. Gibi bulut hizmetlerini nasıl kullanabileceğinizi araştırmaktır. ve ardından cihazınızda yalnızca bir altkümeyi tutun - muhtemelen boyutu küçültmek için orijinallerden daha düşük bit hızında veya çözünürlükte.


1
Tükürdüğüm kadarıyla bir SD karta güvenmezdim. Bu arada, uzaktan bile güvenli olması için 3 SD karttaki herhangi bir verinin kopyalarına ihtiyacınız olacaktır.
Tetsujin

Tüm verilerin bir yedeğe ihtiyacı vardır, çünkü herhangi bir depolama cihazı arızalanabilir veya bozulabilir - örneğin SD kartlar USB çubuklardan daha kötü durumda mı?
nekomatic

Kelimenin tam anlamıyla binlerceları iş için alıyorum. Arıza oranı endişe verici ve bir arızadan sonra kurtarılabilirlik iç karartıcı derecede düşük. Asla önemli bir şey için asla kullanmam, asla, başka bir yerde güvenilir bir ana kopya olmadan.
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.