Çalındığında kilitliyse iPhone durumum çevrimiçi olarak nasıl değişebilir


1

İPhone 6'larım birkaç gün önce çalındı, ancak verilerim tükendiğinden mobil verilerimi bu durumdan önce kapattım.

Eve geldiğimde, telefonumu izlemeye ve Telefonumu Bul'u kullanarak kilitlemeye çalıştım, ancak cihazımın çevrimdışı olduğunu belirttim, Kayıp modunu etkinleştirmeye çalıştım ancak beklemede olduğunu ve internete bağlandığında etkinleştirileceğini söyledi.

Sorum şu, eğer telefon çalındığında telefonum her zamanki gibi kilitliyse (yani parmak izimi veya 6 haneli şifremi gerektiriyorsa) ve hırsız şifremi bilmiyorsa, ayarlarıma nasıl erişebilir ve internet, böylece Kayıp mod etkinleştirilebilir?

Yanıtlar:


3
  • Kilitlendiğinde iPhone, prize takıldığında birleştirilmesi için ayarlanan bilinen WiFi noktaları ile birleşir.
  • İTunes'a bağlıysa, birisi silmeye veya etkinleştirmeye çalışırsa sunucuya iletişim kuracaktır.
  • Hücresel verilere sahip çalışan bir SIM takılıysa (veya verileri yeniden açarsanız) kilit / izleme devreye girebilir

Bu üç öğeden hiçbiri gerçekleşmezse, kilit Apple iptal edilene kadar Apple sunucularına oturabilir veya eski istekleri kapatabilir / temizleyebilir. Verilerinizi, geri alabilmeniz veya uzaktan en hızlı şekilde izleyebilmeniz için açardım.

İyi haber, hesabınıza kilitlenmiş olmasıdır, bu yüzden kim satın alırsa veya satmaya çalışırsa, herhangi bir değer / memnuniyet elde etmez ve verileriniz şifre ayarları kadar güvenlidir (4 hane genellikle kaba bir şekilde zorlanabilir, 10'dan sonra silebilirsiniz. ve daha uzun bir parola / şifre genellikle kırılabilir değildir). Kötü haber geçerli bir veri bağlantısı olmadan, batarya veya cihaz açıkken nerede olduğunu izleyemezsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.