720HD yüksek çözünürlüklü videoya sahip bir DVD’yi master etmek mümkün mü?


2

DVD Mağazasını App Store'dan yeni satın aldım; büyük hayal kırıklığı. Sıkıştırılmamış 11 dakikalık bir QuickTime 720HD 6.2GB dosya aldı ve DVD'yi yazdırırken 721 MB VIDEO_TS'ye indi. Başka bir deyişle, bilginin% 88'ini kıkırdadı ve berbat görünüyor. Kabul edilemez.

Snow Leopard'ı çalıştırıyorum, bu yüzden Anamorphisizer çıktı. myDVDEdit 1.5 (55), iDVD’nin yalnızca 4: 3’ünden 16: 9’a çıktığı gibi reklamı yapmıyor.

Öyleyse, OS 10.6.8'i kullanarak Final Express 4.0.1'den bir DVD'ye nasıl kaliteli 720HD alabilirim? (Lion, 2010 MBP ile NVIDIA GeFORCE GT 300M ile uyumsuzluğunu biliyor)

takdir ile…

(ayrıca, DVD Oluşturucu, Anamorphisizer, NVIDIA ve & myDVDEDit için etiketler mevcut değildir; birileri lütfen eklemeyi düşünebilir mi? Bunları eklemek istiyorum.

Yanıtlar:


6

Hayır, HD çözünürlüklü videoyu DVD'ye kodlamanın hiçbir yolu yoktur. Bu yaygın bir yanılgıdır. DVD video formatı HD çözünürlüğü desteklemiyor. DVD oynatıcılar 720HD videoyu kopyalayamaz.

Bir diskte HD istiyorsanız, Blu-ray diskler ve Blu-ray konsol oyuncuları içindir.

Bir zamanlar HD-DVD adı verilen bir format vardı, ancak artık kimse tarafından desteklenmiyor ve standart DVD oynatıcılar bir HD-DVD'yi istenen çözünürlükte oynatmayacak.

720HD kare başına 1280 x 720 pikseldir.

en yüksek çözünürlük DVD formatı destekleyebilir, NTSC için kare başına 720 x 480 pikseldir (veya PAL için kare başına 720 x 576 piksel), bu da en azından 720HD çözünürlüğünün yalnızca% 37.5'ini oluşturur.


Önce Wheat Williams'ın gönderisini okumuş olmalıydı; İyi kalite arayışıma göre kesinlikle sınırlayıcı bir faktör olan bir şey öğrendim. 720X480'e gitmek için El Freni kullanacağım sonra DVD'yi yazmak için DVD Oluşturucu kullanacağım. % 37,5'i% 28'den daha iyidir. StackExchange tarayıcımda yer imi kazandı. Çok teşekkürler! (Ben de öğrendim en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video DVD'deki 16: 9’un letterboxing gerektirdiğini Bu yüzden en boy oranını korumak için HankBrake'i @ 720x400 çıktısına ayarlayacağım).
user9501

Bu% rakamı hakkında şaşkın olmayın. Size pek bir şey söylemiyor. Tek önemli şey "nihai ürün neye benziyor"? HandBrake gibi bir ürün kullanarak her şey üzerinde hassas bir kontrol sahibi değilsiniz, bu nedenle sonuçlarınız ticari bir film DVD'si kadar iyi olmaz. Ama daha iyisini yapabilirsin.

1

RE: ".. App Store'dan DVD Creator'ı yeni satın aldım; büyük bir hayal kırıklığı. DVD'yi yazdırırken sıkıştırılmamış 11 dakikalık bir QuickTime 720HD 6.2GB dosya 721 MB'lık VIDEO_TS aldı. ve berbat görünüyor. Kabul edilemez. "

Bir DVD'ye HD kalitesinde çıktı alamazsınız, ancak DVD 11 dakikalık bir klip için yaşadığınızdan çok daha iyi kalitede çıktı alabilir.

DVD Creator ile tekrar kodlamayı denemenizi ve çıkış kalitesi sınırını maksimum 1 CD (721 MB çıkışta) ayarlamış gibi göründüğünüzden, bu kez çıkış kalitesi ayarlarına dikkat etmenizi öneririm.

Ayarlarınızı DVD 4.2 GB (tek taraflı DVD) çıkışına izin verecek şekilde değiştirirseniz, yanmış DVD video kalitenizde büyük bir gelişme bulacaksınız.

Hala çıktı kalitesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, ücretsiz El freni bunun yerine video kodlayıcı.

Bu yardımcı olur umarım.


bazı fikirleri denemek için mrBitch'e teşekkürler. El Freni var ve amp; 4.2 MB’yı almak için kullanacak. Ancak HandBrake'den mdk veya m4v dosya formatının en iyisi olduğundan emin değilim. Her yerde m4v deneyeceğim sonra DVD-Creator uygulamasının VIDEO_TS & amp; iyi görünen bir DVD yazmak.
user9501

0

Bildiğim gibi, DVD kaydediciniz destekliyorsa, DVD diski HD kalitesinde oluşturulabilir.


DVD, tanımı gereği, SD, daha önce de belirtildiği gibi HD değil.
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.