Kablosuz ağım için 2 yönlendiricim var mı?


0

Airport Time Capsule kullanıyorum ve kablosuz yönlendiricim var. Wi-fi için hangisini kullanmalıyım ve şimdi hangisini kullandığımı nasıl bilebilirim? Teşekkür ederim.

Retina ekranlı MacBook Pro 11,3; OS X Mavericks (10.9.5); Havaalanı Zaman Kapsülü 802.11ac; Actiontec GT784WNV Yönlendirici


Time Capsule'nuzu nasıl kurdunuz? Ayarları görmek için Mac'inizde Airport Utility programını açın. Uygulamalar> Yardımcı Programlar> Havaalanı Yardımcı Programı
bjbk

Modeminiz hangisine bağlı? Arkasında bir wan limanı arayın.

Actiontec GT784WNV Router Verizon (veya diğer ISS) için Kablosuz DSL Modem Router'ınız mı? Yine de, Airport Time Capsule'ün nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak, ona veya Actiontec GT784WNV Router'a bağlanabilirsiniz. Wi-Fi Adaptörünüzün Ağ Geçidi Adresinin ne olduğunu kontrol edin ve ardından Ağ Geçidi MAC Adresini almak için Ağ Yardımcı Programı> Netstat'ı kullanın ve daha sonra muhtemelen altta bir etikette görünmesi gereken Actiontec GT784WNV Router'a bakın, MAC Adresinin ne olduğu ve eğer uygunsa, o zaman ona bağlandın ve sonra Havaalanı Zaman Kapsülü'nde aynı olup olmadığını kontrol et.
user3439894

Yanıtlar:


1

Servis sağlayıcınız için Actiontec yönlendiricileri kullandıkları için Verizon (FiOS) 'a sahip olduğunuzu varsayıyorum. Actiontec yönlendiricinize başka bir yönlendirici (Airport Time Capsule gibi) bağlanabilir, ancak Actiontec yönlendiricinizin yerine başka bir yönlendiricinin yerini alamazsınız.

Actiontec yönlendiricinizde WiFi bağlantısını kapatmanızı öneririm, çünkü kolayca gizlenmesini sağlayan güvenlik sorunları vardır. Örneğin, WEP devre dışı bırakılamaz. ATC'niz bir WiFi "erişim noktası" olarak kullanılabilir, bu da üstün güvenlik ve hız sağlar.

ATC'nize bağlı olup olmadığınızı bilmek için Actiontec'inizden hala erişiminiz olup olmadığını görmek için fişini çekmeyi deneyebilirsiniz.

Actiontec ve ATC'nizi birlikte yapılandırmak için, tanımladığım gibi, burada açıklamak için çok karmaşık, geçmiş sorularınıza dayanarak acemi bir kullanıcı gibi görünüyorsunuz. Modemler, yönlendiriciler, ağ geçitleri, LAN'lar, WAN'lar vb. Arasındaki farkları bilmediğiniz için affedilebilir. Bu tür şeyler karmaşıktır ve kullanıcı dostu olarak tasarlanmamıştır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.