El Capitan'da Bluetooth ses dalgalı / atlanıyor


20

Müzik alıcısı Bluetooth TP-Link HA100 kullanıyorum ve Spotify veya iTunes'dan akış yaparken sesin içeri ve dışarı tıklamaları var ve çizilmiş bir CD gibi atlıyor. Sadece kullanılamaz. 2011 sonu MacBookPro'dayım El Capitan 10.11.2

Bu bilinen bir sorundur, zaten bu gayri resmi çözümleri denedim:

http://lifehacker.com/fix-your-bluetooth-audio-in-yosemite-with-this-terminal-1670380974

/apple//a/179209/90762

https://discussions.apple.com/thread/7263274?start=0&tstart=0

ama çalışmıyorlar.

Not 1: Mac'te her şey yaptığımda ses gecikmeleri / atlamaları artıyor gibi görünüyor (yani, bir uygulama açın, Chrome'da bir sayfayı kaydırın, ...).

Not 2: iPhone ve iPad'de yukarıdaki sorunlardan hiç biri

Not 3: MBP'de bluetooth'u (akış değil) etkinleştirirsem iPhone / iPad'den akış yaparken ses gecikmeye başlar!

Çok sinir bozucu ve bluetooth con OSX çok berbat ve ufukta hiçbir hata düzeltmeleri inanamıyorum! Birisi bana yardım edebilir mi?

Yanıtlar:


7

Başka bir gayri resmi çözüm buldum! benim için çalıştı ve umarım senin için de aynıdır. macbook, handoff ve FaceTime için arka planda bluetooth kullandığına inanıyorum. i zaman zaman ikincil cihazlardan gönderilen veya zaten sahip olabileceğiniz bir cihazla (bluetooth bağlantısında boşluklara neden olarak) eşleştirilmiş olarak kalan veri veya ipuçlarını aradığına inanıyorum. FaceTime oturumunu kapattım (devre dışı bırakma) ve devre dışı bırakma. Bir iphone'um var ve bir tür bluetooth paraziti oluşturuyor gibiydi. bunu deneyin ve sorunun işe yarayıp yaramadığını görün


Yanıtınız için teşekkürler, aynı sorunu yaşıyorum. Aktarımı devre dışı bırakmak için önerinizi deneyin. Sonuçları rapor edecek
Nikolay Spassov

2
Benim için hile yapmadı (MacBook Pro, 15 inç, 2015 Ortası). Ve arayanlar için, sistem Tercihleri> Genel>
Handoff'a

2014 ortası Macbook Pro 13 "El Cap 10.11.4'te dağıtımı devre dışı bırakmış gibi görünüyor.
n8tr

Benim için de çalışmadı (MacBook Pro 15 "macOS Sierra 10.12.1)
Nick Sweeting

Bir uyarı ile benim için çalıştı. AirDrop'taki reklamları da devre dışı bırakmam gerekiyordu. sharingdkekemeye neden olan: "AirDrop, Handoff, Instant Hotspot, Paylaşılan Bilgisayarlar ve Finder'daki Uzak Disk" tarafından kullanılır, bu yüzden bunların hepsinin kapalı olması gerekir.
tkowal

7

Listelenen tüm çözümleri denedim ve MAC Sierra'da benim için hiçbir şey işe yaramadı.

Sadece:

sudo killall coreaudiod

benim için çalıştı ama sadece en fazla 1 saat. Yeniden girmek zorunda kaldım ki bu oldukça can sıkıcı.

Bluetooth ses kalitesi özellikle video oynatılırken (yüksek CPU ve bellek kullanımı) son derece düşüyordu. Dayanılmazdı.

Sonunda ne işe yaradı:

Zaten kurduğum ama hiç kullanmadığım ses ekolayzeri etkinleştirdim: "boom2" (ne yazık ki ücretsiz uygulamalar değil; aynı zamanda da çalışabilecek diğer uygulamalar ücretsiz olabilir).

Bu yazılım Ses kaynağı (benim durumumda Video uygulaması) ve MAC Sierra'nın bluetooth işlem birimi arasında bulunur.

Bluetooth kısmı bu çözümde değişmeden kaldığından, sorun bluetooth tamponları veya radyo dalgalarının kendisinde frekans etkileşimi ile ilgili olamaz.

İşletim sisteminin kendisinin bir problemidir.

Umarım bu çözüm başkalarına da yardımcı olabilir, ancak bunun kendi ortamınızda çalışacağından emin olamıyorum.

Fregatte


1
Boom2 iyi bilinen bir 'crapware' dir ve Mac'inizden en iyi şekilde yalnız bırakılır.
Tetsujin

Bu çözüm harika !!!!!! Çok teşekkürler bu beni deli ediyordu. sudo killall coreaudiod tamamen benim sorunum düzeltildi! Boom2 ihtiyacınız varsa harika bir yazılım !!! Yıllardır macbook air'imde çok sessiz bir ortam duyabilmek için kullandım. Daha iyi bir şey yoksa, Tetsujin, bunun için Boom2'yi kullanmaya başlayacağım.
Andrew Paul Simmons

3

kablosuz fare bluetooth'a müdahale eder


Bluetooth'u çalarken veya kullanırken sadece kapatın ve track pad'i kullanın
Joe Orosco

2

Bu bana Sierra'da da oluyor. Bazen tek başına oluyor gibi görünüyor ve her zaman bir telefon görüşmesi yaptıktan sonra oluyor. Ses dalgalanıyor, sihirli farem de kesik, vb.

Ancak, iPhone'umda bluetooth'u kapatmak hemen bir geçici çözüm olarak görünüyor.


Ne korkunç bir çözüm ama kulaklıklarımı iPhone'umdan ayırmak benim için bunu düzeltti. MacOS Sierra kullanıyorum ve Plantronics Backbeat Pro kulaklıklarım var.
bentsai


0

Yeniden başlatmak benim için Sierra'da çalıştı. Bir iPhone'um bile yok (Android var) ve bluetooth kulaklık kullanıyorum.


0

Tamam bu benim için çalıştı. Bluetooth kulaklık açık ve iTunes müzik atlanıyordu. Ses açık bırakıldı, bluetooth klavye kapatıldı ve fare ve müzik tamam oldu. Klavye ve fare yeniden açıldı ve müzik hala iyiydi. Bu yüzden öncelikli bir cihaz sorunu ya da ne olduğunu bilmiyorum ama benim için çalıştı :-)


0

Benzer bir sorunum var. Bluetooth kulaklığım mükemmel bir şekilde çalışıyordu, ancak bir şekilde dalgalı olmaya başladı ve bir telefon görüşmesini FaceTime aracılığıyla cevapladım.

Kekemelik yalnızca geçerli uygulama Chrome veya Safari olduğunda gerçekleşir. Tarayıcıları yeniden başlatmak ve / veya uzantıları devre dışı bırakmak veya bazı sekmeleri kapatmak sorunu çözmedi.

Geçici çözümüm Sistem Tercihleri ​​-> Ses -> Giriş'e gitmek. Sistem Tercihleri ​​bu ekranda kaldığı sürece, Chrome veya Safari'ye geri döndüğümde artık kekelenmiyor ... Ama sonra bluetooth sihirli pedim biraz tembelleşiyor, ancak tolere edilebilir ...


Farklı Sormaya hoş geldiniz. Lütfen soruların cevapları için olduğu için Cevap alanına yorum eklemeyin . Farklı bir sorunuz varsa, Soru Sor'u tıklayarak sorun . Yeterli bir üne sahip olduğunuzda , soruyla daha fazla kullanıcının ilgilenmesini sağlamak için bir ödül de ekleyebilirsiniz . Ayrıca , iyi bir yanıt alma şansınızı artırmak için nasıl soru sorulacağını da okuyabilirsiniz .
Monomeeth

-1

Sadece Apple Destek ile konuştum, bana Choppy Bluetooth Audio paraziti için bir tedavi verdiler. Bir Bowers'ım ve Wilkins T7'im var ve bu benim için çalıştı.

  1. İMac'inizi kapatın.
  2. Bağlı tüm öğeleri iMac'den çıkarın.
  3. Güç kablosunu iMac'in arkasından çıkarın ve 20 saniye bekleyin.
  4. Tüm öğeleri iMac'e (USB'ler, vb.) Ve ardından elektrik fişine takın.
  5. PRTuşları basılı tutun .
  6. İMac'inizi açın ve tuşları basılı tutmaya devam edin.
  7. Başlangıç ​​zilini 3 kez duyduğunuzda düğmeleri bırakın.

Her şey yeniden açılana kadar bekleyin ve umarım bu sorun çözülmüştür.

Umarım bu yardımcı olur.


1
ve bu kaç gün boyunca işe yaradı? Yeniden başlatabilirim ve bir gün için sorun değil
user151019

4
Bu P & R & Alt talimatında tef gibi görünüyor ve sıçan kuyrukları eksik
Daniel
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.