İnternet Hesaplarını kullanarak Google ile giriş yapamıyorum


14

Google hesabımı El Capitan'da (OS X 10.11.2) İnternet Hesaplarını kullanarak yapılandırdım ve bir süre iyi çalıştı. Ancak, bir yeniden başlatmadan sonra sistem tekrar verdiğim şifre ve 2 faktörlü kimlik doğrulama kodunu istedi, ancak daha sonra şifremi ve kodumu girdikten sonra aşağıdaki pencerede takılı kalıyorum:

google ile kimlik doğrulama sorunu

Yukarıdaki pencerede, CancelGoogle hesabında herhangi bir şeyi tıklayıp seçmeye çalışırsam "Hesap adı veya şifre doğrulanamıyor" mesajını alıyorum.

Hesabı silip tekrar eklersem şifremi ve 2 faktörlü kimlik doğrulama kodumu sormam gerekir, ancak bunları sağladıktan sonra aşağıdaki pencereye takılı kalırım - Donedüğmeye bastıktan sonra düğmenin gri olduğunu ve iletişim kutusunun asla kapanmadığını unutmayın Daha sonra:

google ile kimlik doğrulama sorunu

Sistemimi zaten aynı sonuçlarla güvenli modda başlatmayı denedim. Ne oluyor? Herhangi bir yardım büyük takdir edilecektir!


1
Bunu OS X 10.12.3'te (Sierra) da alıyorum. Çok sinir bozucu!
f01

Yanıtlar:


8
  1. Anahtarlık Erişimi'ni açın.
  2. "Anahtarlıklar" altında sol üst kısımda "giriş" in seçili olduğundan emin olun ve Google ile ilişkili her girişi manuel olarak silin (adıyla Google ile yaptığım herhangi bir giriş, sildim). Özellikle, "com.apple.account.Google.oauth-token" girişi silinecek olan giriştir.
  3. İnternet Hesaplarına dönün ve Google hesabınızı ekleyin.

1
Bazı nedenlerden dolayı bu benim için OS X 10.12.3 (Sierra)
f01'de çalışmıyor

Bunu artı google.com/accounts/UnlockCaptcha yapmak macOS Sierra'ya tekrar girmeme izin verdi.
Sarah Vessels

1
Bu benim için Sierra'da işe yaramıyor. Yine de, tüm Google hesaplarımı tamamen kaldırdı, bu yüzden şimdi sorunu çözseler bile, ne için kullandığımı hatırlamalıyım.
John Smith

3

Bu, Sierra'da bana rasgele olmaya başladı (macOS 10.12.3).

Google hesabımı macOS'ta İnternet Hesaplarından kaldırdım, böylece tekrar ekleyebildim. Giriş işlemini getirdi ve sonunda çıkrık olmadan asıldı.

Ancak, Google tercihlerimde "Daha az güvenli uygulamalara erişim" i etkinleştirdikten sonra her şey yeniden çalışmaya başladı.


Cevabınızı apple.stackexchange.com/questions/272467/… adresine de ekleyebilir misiniz ?
nohillside

Bu benim durumumda işe yaramadı çünkü 2 faktörlü yetkilendirmeyi etkinleştirdiğim için hesabım için 'daha az güvenli uygulamalara erişimi' etkinleştiremiyorum. "Bu ayar 2 Adımlı Doğrulama etkinleştirilmiş hesaplar için kullanılamaz. Bu tür hesaplar, daha az güvenli uygulama erişimi için uygulamaya özel bir şifre gerektirir."
Sarah Vessels

@SarahVessels evet IIRC daha az güvenli uygulamalar yöntemini kullanarak Apple'ın uygulamaya özel şifre çözümünü atlatmanın yolu
developius

1

Bu sorunla OS X 0.11.4'te de birkaç gündür mücadele ediyorum, daha önce sorunsuz çalıştı. Benim durumumda Anahtarlıklar> Giriş> Şifreler> Google'a gittim ve tüm güvenlik belirteçlerini kaldırdım.

Şimdi Google hesaplarını tekrar ekleyebilirim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.