OS X: Ses çıkışını ses girişine yönlendirin


32

Bir video dosyasını izliyorum ve video dosyasından küçük ses parçacıklarını kaydetmek istiyorum.

Daha önce MacBook hoparlörlerimde sesi çaldım ve sesi kaydetmek için dahili mikrofonu kullandım.

Mac'in ses çıkışını dijital olarak ses girişine (mikrofon) yönlendirmek için bir yol var mı, bu yüzden sesin hoparlörlerden sesini kaydetmek zorunda kalmıyorum;

Sesi aynı zamanda "kayıt" olarak dinlemenin bir yolu var mı?

İdeal olarak, çözüm kolay ve hafif olacak ve ses yazılımının yoğun şekilde kullanılmasını gerektirmeyecektir, çünkü mümkün olduğu kadar "anında" yapabilmek istiyorum.


2
Apple.stackexchange.com/questions/203004/… adresindeki cevabımı gör. Soundflower'ı kullanmak istiyorsan, bunun cevabında bir öğretici metin kopyaladım - apple.stackexchange.com/questions/207482/…
Tetsujin

Soundflower giriş ve çıkışları çapraz bağlamaya izin verir, ancak video kaydı için ekran kayıt yazılımını kullandığımda doğru hatırlıyorsam, tüm sesleri gizler, böylece videoyu oynatırken artık duyamazsınız.
ArchonOSX

@ArchonOSX Soundflower'ı şimdi test ettim ve iyi çalışıyor. Ayrıca QuickTime oynatıcı ile ekran görüntüsü yakalamayı da başardım ve hala ses çıkışı aldım. OS uygulaması Audio MIDI Kurulumu'nda Çoklu Çıkış ayarlamak iyi bir fikir olabilir.
Winterflags

Ahh iyi anlaşma. Bunu tekrar kullanma fırsatım varsa, bu seçenekleri arayacağım. Bahşiş için teşekkürler.
ArchonOSX

@Tetsujin Çözümünüzden yola çıkarak bir cevap ekledim. Ancak, Soundflower'ı tutarlı bir şekilde çalışması için zorluk çekiyorum. Bazen sadece çalışmayı keser ve nedenini bilmiyorum. Aşağıya bakınız.
Winterflags

Yanıtlar:


32

2017-03-31 Güncellemesi:

Açık kaynak Soundflower projesinin önceki koruyucuları olan Rogue Amoeba, Soundflower'dan çalışmak için daha kolay ve daha güvenilir görünen Loopback adlı yeni (ücretli) bir uygulamaya sahip. Mac medya tuşları ile ses seviyesini artırmanın / azaltmanın yeniden yapılandırılması gibi Soundflower ile ilgili bazı sorunları çözüyor. Yine deneme modu ile ücretli bir üründür. https://rogueamoeba.com/loopback/

Soundflower hala burada bulunabilir: https://github.com/mattingalls/Soundflower


Soundflower , OS X için uygulamalardan diğer uygulamalara ses iletebilen sanal bir ses cihazıdır. Bunu ses çıkışınızı sisteme bir ses girişi olarak yönlendirerek yapar.

Aşama 1

Kurulumdan sonra, Sistem Tercihleri> Ses bölümünde yeni bir cihaz bulunacaktır . Git Girdi sekmesine basıp Soundflower (2 kanal) giriş cihazı olarak.

Ses Girişi Sekmesi

Adım 2

Sesi yönlendirmek ve aynı anda kendiniz duymak istiyorsanız 3. Adıma atlayın.

Eğer yapmayı kabul ediyorsanız çıktı üretmesi kendinizi duymak zorunda değil , artık gidebilirsiniz Çıktı sekmesine basıp Soundflower (2 kanal) . Artık Çıktınızı Girişe yönlendiriyorsunuz ve ses oynatmasını QuickTime, Evernote veya Just Play Record gibi bir uygulamaya kaydedebiliyorsunuz.

görüntü tanımını buraya girin

Aşama 3

Sesi normal Çıkış cihazınızda (örn. Dahili hoparlörleriniz veya takılı kulaklıklarınız) çalarken duymak istiyorsanız, yerel OS X uygulamasını açmanız gerekir Audio Midi Setup. Altındaki Uygulamalar klasöründe bulunur /Applications/Utilities.

+Sol alt köşedeki düğmeye basın ve ardından düğmesine basın Create Multi-Output Device. Hem Dahili Çıkışınızı hem de Ses Çiçeğinizi (2ch) kullanmak için işaretleyin. Artık Çıkış'ı Soundflower aracılığıyla Girişinize yönlendirirken, sesi her zamanki gibi duyabilirsiniz.

görüntü tanımını buraya girin

Artık bir Çok Çıkışlı Aygıt oluşturduğunuza göre, Sistem Tercihleri> Ses bölümüne geri dönün ve Adım 2'deki gibi Çıkış sekmesinde seçin .

İpucu : Giriş / Çıkış ayarlarını,(alt/opt)tuşunu basılı tutupOS X menü çubuğundaki Ses simgesine sol tıklayarakda değiştirebilirsiniz.

görüntü tanımını buraya girin


Sorun giderme

ANCAK , yukarıda iken irade işin zamanlarda, ben Soundflower davranışı zaman zaman düzensiz olabilir fark ettik. İlk başta bu cevabı oluştururken, önceki gün çalışmakta olan kurulumu değiştirmemiş olmama rağmen çalışmasını sağlayamadım.

Daha önce birkaç kez çalışmayı durdurdu ve sorunun nasıl giderileceğini tam olarak tanımlamamışken, aşağıdakilerden bir şeyin tekrar çalışmasına yardımcı olabileceğini fark ettim:

  • Çok Çıkışlı Aygıt veya içindeki herhangi bir alt aygıt için birimin sıfırlanıp sıfırlanmadığını kontrol edin . Hem toplu Çıktı aygıtındaki hem de onun toplam alt aygıtlarındaki tüm sekmeleri (Giriş / Çıkış) kontrol ettiğinizden emin olun. Burada epeyce sekmeler var ve bunlardan birindeki ses kaydırıcıları sıfıra sıfırlanmış olabilir. Bu bana birkaç kez oldu.Audio Midi Setup

görüntü tanımını buraya girin

  • Sıfıra sıfırlama Hacim, büyük bir sorun olmazdı eğer normal bir ses kontrolleri (medya tuşları ve menü çubuğu hacmi simgesi) her zamanki gibi çalıştı. Ancak bazen, menü çubuğundaki ses simgesi gri renkte görünür ve ses seviyesi yalnızca içinde değiştirilebilir Audio Midi Setup. Bunun neden böyle olduğunu bilmiyorum, çünkü Hedef Görüntüleme Modunda Thunderbolt ile bağlı diğer bilgisayarımı da içeren diğer Çoklu Çıkış Aygıtlarını kullandığımda, ses medya anahtarlarını normal olarak sihirli bir şekilde kullanabilirim. Burada daha fazla deney gereklidir.

2
Soundflower harika. Geçmişte, yaygın olarak kullandım. DAW yazılımı ile iyi oynatır. (yani, Ableton, ProTools, vb.).
sesler

2
Shazam'ın kulaklıklardan dinlediğim şarkıları tanımasını sağladım. Kurulumu biraz kafa karıştırıcıydı, ancak hepsi Audio MIDI kurulumunda kuruldu ve Shazam'ın düzgün çalışması için hem giriş (mikrofon) hem de çıkış (dalgalar ile konuşmacı) için SoundFlower'ı kullandı. SoundFlower, Loopback'ten daha iyi çalışıyor. Loopback ile kulaklıklarımın fazlarını tespit ediyordum. SoundFlower bile Mac OS X'in 10.10.5 üzerinde iyi çalışıyor
Güneş

Bana öyle geliyor ki, bazı programların (gelişmiş transkripsiyon fonksiyonu gibi) giriş için kullanıcının ayarlarını atlaması ve doğrudan dahili mikrofonun girişine geçmesi gibi görünüyor.
Steven2163712

2

Geri döngü ile ayarlamak için daha kolay bir yol bulmuş olabilirim. Giriş ve çıkışı Loopback Audio (Sistem Tercihleri ​​/ Ses'de) ve ardından geri döngüdeki resimdeki gibi ayarlayın.

Sesi duyunca Shazam aynı anda izler.

düzen

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.