OS X neden El Capitan'dan Yosemite Beta 4'e "yükseltmem" istiyor?


16

Bu sadece aptalca:

Ekran görüntüsü

Kabul etmeye çalışırsam (hayır, onunla geçmezdim), sadece güncellemenin kullanılamadığını söylüyor. Öyleyse neden alt sürüme geçirmemi istiyor ve bundan nasıl kurtulurum?

Yanıtlar:


17

App Store çeşitli nedenlerden dolayı kafanız karışabilir. Karışık olduğunda da aptalca buluyorum ama karışık olmayan şeyler biraz dikenli ve çoğu durumda mizahı kaldırıyor :-(

İlk ve büyük olasılıkla dosya sisteminizde bir yerde Yosemite yükleyicisinin daha eski bir sürümü var ve mağaza bir "güncelleme" görüyor. İndirilen bir uygulamanın daha sonra işletim sistemini yüklediği ve aslında "güncellediğiniz" yükleyicinin aslında OS X'deki tasarımda indirimler gerçekleşmediği için çalışmadığını düşünmediği için tasarlanmamıştır.

Uygulamanın kendisini bulamaz ve Spotlight'ın dizine eklemediği bir klasöre sıkıştırabilir / silebilir / taşıyamazsanız, önbellekleri temizlemenin de yardımcı olabileceği çeşitli durumlardan bazıları şunlardır:

Kişisel favorim, bir uygulamanın Mac App Store'dan geldiğini gösteren _MASreceipt dosyalarını kaldırmak için Uygulamanın kendisini düzenlemektir:


7
Teşekkürler! Ben silerek sorunu çözüldü Install MacOSX Yosemite Beta.appgelen /Applicationsklasöründe.
neu242

Yapacak. Birkaç ay önce bana oldu.
IconDaemon

0

Bu 4 haftadır beni deli ediyor! Orijinal beta kurulum dosyasının bir kopyasını indirdiğim yazılımın arşiv klasöründe buldum. Sildikten ve çöp kutusunu boşalttıktan sonra, aşağıdaki komutu çalıştırdıktan sonra kayboldu.

sudo /System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.