OS X'teki Facebook bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır


1

OS X 10.11 / El Capitan işletim sistemine sahip bir Macbook Air'im var ve iki gün önce bu bildirim yeni görünmeye başladı:

enter image description here

Belki de bazı özel tuşlara yanlışlıkla basmıştım, ama gitmesini istiyorum ama gitmiyor. Ayrıca, Bildirimlerimde HİÇBİR facebook seçeneğim yok:

enter image description here

Safari:

enter image description here

Krom:

enter image description here

Bunu nasıl durdurabilirim?


1
Farklı sormaya hoş geldiniz. Bildirim penceresi geldiğinde ön planda hangi uygulama var? Bu bildirimi başka bir ekrana taşıyabilir misiniz (Görev Denetimi stili) ya da tamamen bir web tarayıcısı penceresinde - belki de Safari'de mi oluşturuldu?
bmike

@bmike Chrome ön planda görünüyor, ancak bu noktada emin değilim. Ancak görebildiğiniz gibi, Chrome'un bildirimlerinin devre dışı bırakılması gerekiyor.
Roy Hinkley

Temel olarak, bildirimler, uygulamanın (Chrome veya her neyse) işletim sistemi düzeyinde engelleyebileceğiniz bir şeyi elden çıkarması anlamına gelir. Yalnızca tarayıcının çerçevesindeki resimlerden ibaretse, web uygulamasının bir pencereye "neye benzediğini" çizmesini önlemek için javascript / içerik engelleyiciyi kırmanız gerekir. Örneğin - bkz. chocklock.com - karıncalar ve iplikçiler sayfa içinde gösterilmekte olan animasyonlardır ve işletim sistemi veya bildirim ayarlarının engelleyebileceği bir şey değildir.
bmike

@bmike Chrome'da herhangi bir facebook eklentisi / eklentisi yok - bu izinler ne olur? Ve ben facebookta değilim.
Roy Hinkley

Normal bir web sayfası açılır pencereleriyle ilgileniyorsanız bize söylemenizi sağlamaya çalışıyorum washingtonpost.com/world/... veya eğer gerçekten web sayfasının dışına taşınabilen bir "pencere" ise. Sayfa içinde render yapmak veya birçok açılır pencere türü açmak için kullanıcı iznine gerek yok.
bmike

Yanıtlar:


0

istisnaları yönet, kromda kontrol et


Bir facebook girişinin nasıl yaratıldığını bilmiyorum, ama bu muhtemelen böyle bir şeydi. Teşekkür ederim.
Roy Hinkley

3

Facebook bir uygulama değil, web tabanlı bir hizmet olduğundan Safari tercihlerini de kontrol edin…

enter image description here


Orada sadece CNN var ve reddedildi - Chrome'da da devre dışı bırakıldılar.
Roy Hinkley

Benim varsayımım bunun bir işletim sistemi bildirimi olmadığı. Sorunun yorumlarında netlik kazanmaya çalışıyorum - büyük olasılıkla DOM / CSS / düzeninin bir parçası olarak "bildirim" penceresini görüntüleyen ve web uygulaması ayarlarının değiştirilmesi veya bir içerik engelleyicinin kaldırılması gerektiği bir javascript işlenen sayfanın bir yönü ...
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.