Veri depolama için BD-R disklerini okumak / yazmak için OS X Blu-ray desteği


2

Elde etmek istediğim, tıpkı CD ve DVD disklerinde olduğu gibi, BD-R disklerine veri dosyaları yazmak (ve okumak). Netlik sağlamak için telif hakkı bulunan / şifrelenmiş / DRM'd BD-ROM HD video materyali / filmleriyle ilgilenmiyorum, sadece Finder'dan erişilebilen basit veriler.

Açıkçası, önce kendime Mac uyumlu bir Blu-ray yazıcı / yazıcı kullanmam gerekiyordu.

Söyleniyor, OS X 3. parti yazılımı olmadan yerel olarak BD-Rs veri dosyalarının okunup yazılmasını destekliyor mu? Eğer değilse, buna izin verecek herhangi bir açık kaynaklı yazılım var mı?

Yosemite ile MBP'deyim ve OS X'te hiç optik sürücü kullanmadım, bu yüzden bu işleme aşina değilim. Mac / OS X için Blu-ray çevrimiçi belgeleri oldukça seyrek ve konuyla ilgili yetkili bir kaynak bulamıyorum. Bunu başarmaya çalışan tek kişi olduğuma inanmak için zorlandım.

Teşekkürler!

Yanıtlar:


1

Orijinal postayı dikkatlice okuyarak, Finder'a boş bir Blu Ray Disk takmak için özel bir şeyin gerekmediğini ve ardından Mac OS X'in yerleşik disk yazma aracıyla veri yazmak için gerekli olmadığını onaylayabilirim. Bunu dün 25GB BD-R ile yaptım. Bu, OWC'den yeni satın aldığım harici bir LG Bluray yazıcıyla mükemmel çalıştı. Umarım yardımcı olur.


Hangi yazı, MacWorld'den olan? Ve herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yoktu?
djule5,

1
Ben atıfta bulundu senin BD-R veri yazmaya edememek soran orijinal yazı. Kısa cevap: Evet, başka bir yazılım veya gerekli bir şey yok. Finder'ın boş ortamı monte etmesine izin verin, böylece 25GB'nin tamamını yakabilirsiniz.
Hans Rupert,

Ve sadece açıklığa kavuşturmak için: Bluray film disklerini yazmak hakkında hiçbir şey bilmiyorum, videolarını Mac OS X'te oynatabilmek için bile. Bu kargaşanın olduğu yer olduğunu düşünüyorum: BD-R'yi sadece veriler ve MW makalesinde BR filmleri oynatmak için gereken ekstra yazılımdan bahsediyordu.
Hans Rupert

0

Ek bir yazılıma gerek yok, sadece bir USB Blu-Ray yazıcıyı takın ve dosyaları başka herhangi bir depolama ortamı gibi yazın.

İşte MacWorld'den yukarıdakileri onaylayan bir makale .


OS X, Blu-ray Disklerin yazılmasını yerel olarak desteklememektedir. 3. parti sürücüleri / yazılımı gerektirir.
user3439894

@ user3439894 Emin misiniz?
RedEagle2000

Bu makaleye de rastladım, ancak anlatıldığı gibi yanıltıcı buldum. "Blu-ray diskleri monte etmek için herhangi bir özel sürücüye ihtiyacınız olmayacak, ancak doğru oynatma yazılımı olmadan, onlarla pek bir şey yapamazsınız." Bu gerçekten net değil. Diğer makaleler gibi, daha çok ilgimi
çekmeyen

Doğru, ancak disk kolayca monte edilebilirse, yazmanızı engelleyen hiçbir şey olmamalıdır.
RedEagle2000 0

Belki de salt okunur olarak bağlanır ve yazılamaz? Konuyla ilgili destekleyici belgeleri bulamıyorum.
djule5,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.