Uygulamalar arasında gezin, ancak menü çubuğunu görmeye devam et


0

Magic Mouse'umdan gerçekten hoşlandığım şey, iki parmakla kaydırma özelliğini kullanarak uygulamalar arasında kaydırabilmem.

Ancak, yalnızca tam ekran olan uygulamalar için çalışır. Sorun değil, ancak bu uygulamalar tam ekrandayken menü çubuğunu özlüyorum. Tam ekranı çok kullanıyorum, ancak tamamen kaydırmayı istiyorum. Bazen iskeleyi bile özlüyorum.

Aynı anda hem kaydırma hem de menü çubuğunu alabilir miyim?

OS X 10.10.1’e sahip olduğumu unutmayın.

Yanıtlar:


1

Uygulamaları kendi masaüstlerine "maksimize edilmiş modda" yerleştirmeyi deneyin. Bu işlemi OPT+Clickmaksimize pencere yapmak (ya da pencereyi yeniden boyutlandırmak) için yeşil düğmeye ing, ardından ekranın üst karşı iterek, pencereyi sürükleyin. Bu Görev Kontrolünü tetikleyecektir. Pencereyi hala tutarak, pencereyi kendi masaüstüne yerleştirmek için sağ üst köşedeki "yeni masaüstü" simgesine sürükleyin.

Bunun ekran kaydı: https://youtu.be/8QI-UkKmMPw

Kurulumu yavaş olabilir, ancak yine de menü çubuğu ve kenetlemeye devam ederken uygulamalar arasında hareket etmek için iki parmakla kaydırma özelliğini kullanabilirsiniz.

Masaüstlerini kapatmak için (pencereleri bu masaüstünden bir sonraki kullanılabilir masaüstüne taşır), Görev Kontrolü'ne ( F3) girin , imleci pencerenin üstüne getirin ve imlecinizi masaüstüne getirin. Simgenin sol üst köşesinde bir kapatma simgesi görünmelidir.

Umarım bu yardımcı olacaktır.


Hey, bu bana çok yardımcı oldu, ancak bazı küçük farklılıklar vardı. Öncelikle, OPT + Shift + pencerelerini büyütmek için yeşil düğmeye tıkladım. İkinci olarak, videonuzda gösterildiği gibi pencereyi menü çubuğunun içine sürüklemek sistemimde çalışmadı. (Neden bilmiyorum, başka bir OS X sürümünüz var mı?) Temel olarak, tüm uygulamalarımı en üst düzeye çıkardım, daha sonra fareyi iki parmağınızla iki kez dokunarak görev kontrolüne gittim ve ardından tüm uygulamalarımı ayrı masaüstlerine sürdüm . Şimdi mükemmel çalışıyor, tercih ettiğim gibi dock'umu bile görebiliyorum.
Revetahw

Hala daha az iş gerektiren daha hızlı bir şekilde bunu başarmanın yollarını arıyorum. Dolayısıyla bu soruyu birkaç gün açık tutacağım. Bunu yapmanın başka yolu yoksa, cevabınızı kabul edeceğim.
Revetahw

OSX 10.11.2 var; Biraz araştırma yaptıktan sonra , OSX El Capitan'da Sürüklenen Görev Kontrolü özelliğine eklenmiş görünüyor.
George Hipkins,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.