Aynı harici sürücüde iki ayrı Time Machine Yedeklemesi olabilir mi?


12

Harici bir sabit disk satın almak istiyorum. Aynı anda iki farklı MacBook'tan iki ayrı Time Machine Yedeklemesi yapmanın mümkün olup olmadığını (ve eğer öyleyse basit olduğunu) bilmek ister misiniz?


Şuna bir bak Time Machine ile birden fazla bilgisayarı yedekleyin , özellikle de Yöntem No. 1: SneakerNet ve Yöntem No. 2: Yöntem No. 3 Olarak Ağ Yedekleri, normal bir harici sabit sürücü değil, Time Capsule içindir. Ayrıca, Mattia tarafından önerilenlerin aksine, bu kullanışlı olsa da birden fazla bölüme ihtiyaç duymazsınız. Harici HDD'nin sadece OS X, HFS + tarafından kullanılan yerel dosya sistemi biçimlendirilmesi gerekiyor.
user3439894

1
@ user3439894 Dosyaları takip etmek ve dolayısıyla karışıklıkları önlemek için iki farklı bölüme sahip yedeklemenin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yardımcı programı açısından, bölümleri yalnızca yedekleme için kullanıyorsanız, bir veya iki bölüm aynıdır.
Mattia

1
@Mattia, Kesinlikle fikrini hakediyorsun ve yorumunda yaptığın ifadeye kesinlikle katılmıyorum. Ancak cevabınızla "Harici HD'de iki farklı bölüm yaparsanız ..." diyerek başlarsınız ve Time Machine hangi bilgisayar için hangi yedekleme klasörünün olduğunu bilecek kadar akıllı olduğundan bu gerekli değildir. Her neyse, ilk yorumumda "her ne kadar kullanışlı olsa da" dedim. çoklu bölümlere referansla. ;)
user3439894

@ user3439894 tamamen katılıyorum.
Mattia

Yanıtlar:


5

Harici HD'de iki farklı bölüm yaparsanız, her bölümdeki iki farklı Time Machine yedeğini kolayca alabilirsiniz.

İlk Time Machine kurulumu sırasında MacBook için kullanılacak bölümü belirtmeniz yeterlidir. Ardından Mac, harici HD'yi bir sonraki bağlayışınızda hangi bölümün yedeğini alacağını bilir. Aynı ikinci MacBook için de geçerli.

Bunu yaparak, her iki Mac'in Zaman Makinelerinde kapladığı alan miktarını sınırlayabilirsiniz.


Üç bölüm yapabilir miyim; Mac Extension zaman makineleri için iki, düzenli veri depolama için bir FAT32?
Ébe Isaac

Evet, istediğiniz tüm bölümleri ve ayrıca tercih ettiğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz tüm format / uzantıları oluşturabilirsiniz.
Mattia

@Fiksdal Nereden biçimlendirme hakkında konuşuyorum?
Mattia

Vay, özür dilerim! Tamamen aralıklı yanlış kelime kullandı. Sorum şu olmalıydı: Bölümlemenin gerekli olduğundan emin misin? Bölünmeden TM'nin buna izin verdiğini sanıyordum.
Revetahw

@Fiksdal evet haklısın. TM, aynı bölümdeki birden fazla yedeklemeye bile izin verir. Ayrı bir şekilde tutmak için çoklu bölümlerin kullanılmasını önerdim.
Mattia

17

Sorunsuz Mac için HFS + ile biçimlendirilmiş bir Harici Sabit Diski, Zaman Makinesi hedefi olarak kullanabilirsiniz. Time Machine, yolun bir parçası olarak her bir Mac'in adını kullanarak verilerin karışmamasını sağlar.


0

Buna değer, ben bu kurulum tek bir NAS ile birkaç konumda çalışan ve ona yedek çoklu makineler var. Ayrı bir klasör belirttiğiniz sürece, ayrı bölümler oluşturmanıza gerek yoktur. Yedekler tamamen ayrılacak ve tekrar bağlanmanıza, klasörün kimliğini doğrulamanıza ve gerektiğinde yedeklerden geri yüklemenize izin verecektir.

NAS'ta ayrı kullanıcı hesaplarım var, bu nedenle ağ klasörü her makinenin kendi yetkili kullanıcısı ile ayrı ayrı oturum açtı.


Tek bir bölmenin paylaşılması, bir makine daha sık yedeklenirse, doluncaya kadar daha fazla sürücü kapar ve daha az yedeklenmiş makinenin kalan alanla sıkışır ve eski yedeklemeleri silmeye zorlayamaz demektir makine bir?
Craig

Ayrı bölümler kullanmazsanız, tüm alanı kaplamasını önlemek için her yedeklemenin boyutunu nasıl sınırlandırırsınız? OS X sunucusunda her bir yedekleme boyutunu sınırlayabileceğinizi biliyorum, ancak bunun NAS / Airport USB disk / Time kapsül ile mümkün olduğunu sanmıyorum.
malhal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.