iOS: Dokunmatik kimliğinizi etkinleştirmek için şifreniz gerekiyor


24

Bazen iPhone veya iPad'imin kilidini açarken aşağıdaki mesajı alıyorum:

Dokunmatik Kimliği etkinleştirmek için şifreniz gerekiyor

Şimdi bu birkaç başarısız denemeden veya cihazı kapattıktan sonra değildir . Cihaz son 12 saat içinde kullanıldı. Cihazlardan ikisi 2 aydan daha eski ve biri de bir yaşında. Her şey güncel. Rasgele rastgele ya da az oluyor gibi görünüyor.

Bu mesajın neden görünebileceğini bilen var mı?


İOS'nun hangi sürümü? Hata ifadesinin ortaya çıktığını düşündüğüm yerde bile, şu anki iOS'taki ifadeleri farklılaştırmak için değiştirilmiş / yeniden ifade edilmiş gibi görünüyor.
Tyson

@Tyson 9.2. İfadeler tam anlamıyla hata mesajından kopyalandı. Cihazın arının yeniden başlatıldığını düşündüğünü düşünmeye başladım, ancak (a) birden fazla cihazla gerçekleştiğini, böylece donanımın olası olmadığını ve (b) yeniden başlatmanın ardından ifadelerin farklı olduğunu düşünmeye başladım.
Manngo

Doğru, aslında ayarlarında Touch ID'yi açtığınızda kullanılan ifadeler olduğunu düşünüyorum, şimdi ayarlarda Touch ID'ye gittiğinizde şifrenizi sorar. 9.2'de bana bu mesajı veren bir yer bulmaya çalıştım ve bulamadım. Google, etrafındaki tırnak işaretleri içeren hata iletisini bulur, bulduğum en az bir makale, bir bilgisayar korsanlığı veya kötü amaçlı yazılım önerir.
Tyson

1
iOS 9.3.2 kullanıcısı burada - telefonum hala bunu yapıyor.

Bu mutlaka bir hata değildir. Birkaç günde bir gerçekleşirse, kullanıcının kodu her defasında bir kez gerçekten kullandığından emin olmak bilinçli olabilir.
Daniel

Yanıtlar:


26

İPhone'unuzun şifrenizi ne zaman isteyeceği konusunda iOS'un kullandığı bazı kurallar vardır ve bunlardan biri de Touch ID'nin kullanılmadığı 8 saat ile ilgilidir. Yalnız, sorunuzdaki senaryoyu açıklayacaktır (yani, bazı geceler 8+ saat uyuduğunuz, diğer geceler yapamadığınız).

Touch ID kurallarının tümü Apple'ın iOS Güvenlik Kılavuzunda bulunabilir . Özetle, parmak iziniz yerine bir parola gerektiğinde geçerli olan kurallar şunlardır:

  • Şifre, cihazın son altı gün içinde kilidini açmak için kullanılmadı.
  • Son sekiz saat içinde cihazın kilidini açmak için parmak iziniz kullanılmadı 1
  • Cihazınızı yeni açtınız (veya yeniden başlattınız)
  • Cihazınız 48 saatten uzun süredir açılmadı
  • Üst üste beş girişimde parmak izinizi kullanmayı başaramadınız
  • Dokunmatik Kimlik ayarlarınıza ne zaman parmak izi eklerseniz
  • Cihazınız bir uzaktan kilitleme komutu aldı

Bu son noktaya gelince, bu iCloud'un Kayıp Mod işlevini ifade eder . Daha fazla bilgi için iCloud'u okuyabilirsiniz : Kayıp Modu kullanın .

Daha fazla ayrıntıya bakın: http://www.macworld.com/article/3072181/ios/new-touch-id-rules-why-you-have-to-enter-your-passcode-when-you-wake-up. html

1 Bu sizin durumunuzdaki durumun büyük olasılıkla nedenidir.


Makul görünüyor, ancak bunu gösteren herhangi bir belge var mı yoksa bu sizin tahmininiz mi?
user151019,

Ek detaylar içeren bir link
ekledi

2
Teşekkürler. Bence bu soruyu cevaplıyor. Kötü bir fikir değil, ancak mesajın daha net olması ya da 63 sayfalık bir PDF dosyasının içine bir yere gömülmek yerine bilgilerin daha açık olması güzel olurdu…
Manngo

8 saat, bir iPad için bana uygun görünmüyor (bir iPhone için sorun yok). Bence, en az 12 veya 14 saat, hatta daha iyi, yapılandırılabilir olması gerektiğini düşünüyorum. Apple'a geri bildirim gönderdim ve belki de aynısını yapmak istersiniz.
not2savvy

Benim için hayatta en girmek olduğunu 5 ardışık girişimleri var
information_interchange

0

FWIW, aynı şeyi bugün 9.2.1'deki bir iPad mini 4'te de yaşadım. İPad <12 saat önce kullanıyordu. İfadeler yukarıdaki ile aynıydı. Cihazı yeniden başlattığımda farklı ifadeler kullanılıyor: iPad, yeniden başlattıktan sonra şifrenizi istiyor.

Bu, bir tarih / saat hatası veya cihazın yeniden başlatılması yerine, Dokunma Kimliği ile olan bir şeyi ifade eder. Belki de Dokunma Kimliği veya ilgili bir servis görünmeden kilitleniyor.


0

Belki de farkında olmadan Touch ID sensörüne yanlışlıkla dokunuyordunuz ve kilitlediniz. Bu daha önce yeniden başlamadan başıma geldi ve görünüşe göre parmak izimi cebime sokmaya çalışıyordu ... Ayrıca belki başka bir suçlu (belki bir çocuk veya sevilen) Touch ID ile uğraşıyordu.


Bu kötü bir düşünce değil. Sensör hakkında bu şekilde yanlış çalışan herhangi bir bilgisi olan var mı?
Manngo

@Manngo Bence bu özellikle çılgınca hızlı ve hassas olan 6S'de (2. nesil Touch ID sensörüyle) olur.
Tre S

0

Bu, iOS 9'daki bir yazılım hatasıdır. İPad'imde haftada en az iki kez başıma geliyor. Apple'a bir hata raporu gönderebilirsiniz, ancak bunun önümüzdeki ay iOS 9.3 veya Eylül ayında iOS 10 ile düzeltileceğini hayal ediyorum.


Bu bilinen bir hata mı? Muhtemelen zaten Apple'a gönderilmiş olurdu?
Manngo

Evet. İşte bir Reddit ipliği. Birçok örnekten sadece bir tanesi: bit.ly/1oEGRo1
CSstudent

1
"Cihaz son 12 saat içinde kullanıldı" açıklandığı gibi, mutlaka bir hata değildir, "son altı gün içinde kilidini açmak için şifrenizi kullanmadıysanız", 8 saat sonra bir şifre istemekle ilgili olarak Samh'in cevabına bakınız ".
Ali Beadle,

Hadi, işletim sistemi hakkında teknik bir soruya kanıt reddit iş parçacığı?
RusI

0

Kot pantolon cebinde bulunan telefonlardan mı bahsediyoruz? Yanlışlıkla cebime girdiğimde dokunmatik kimlik sensörüne çarptığımda bana olur. Davamdaki bir diğer suçlu da, kızım izlemiyorken telefonumla oynuyor.


Hayır. Bu aynı zamanda gece boyunca şarj cihazında da olur. Kabul edilen cevabın okumaya değer olduğunu düşünüyorum.
Manngo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.