Macbook Pro'yu (85w) Macbook Air (45w) şarj cihazımla şarj etmek


0

Bunu yapan biri olup olmadığını görmek. Macbook Pro'larını şarj etmek için 45W şarj cihazı (Hava ile gelenler gibi) kullandı mı? Pro şarj cihazımı bir arkadaş evinde bıraktım ve kasabaya gitmeden önce Pro'ya ihtiyaç duyacağım bir iş gezisine çıkamadım. Dizüstü bilgisayarı kapatıp, hava şarj cihazını gece boyunca şarj etmek için kullanabileceğimi düşünüyorum.

Bunu kimse yapmış mı? Pro'daki bataryaya zarar verme konusunda endişeliyim.


Şarj cihazı çıkabileceği maksimum gücü rapor edecek ve MBP 45W'dan daha fazla çekmeyecektir. Maalesef şu anda bunun için referans bulamıyorum.
Alan Shutko

Yanıtlar:


1

Düzelecek. MacBook Pro, Air'in şarj cihazıyla iyi şarj olur; orijinal şarj cihazında olduğundan daha yavaş olacaktır. Biri isterse MacBook Air'i MacBook Pro'nun şarj cihazıyla şarj edebilir.

Bunu kendim denedim ve hiç problem yaşamadım.


0

Apple Destek'ten: Mac dizüstü bilgisayarınız için doğru güç adaptörünü ve kablosunu bulun

Apple dizüstü bilgisayarlar için güç adaptörleri 29W, 45W, 60W ve 85W çeşitlerinde mevcuttur. Apple dizüstü bilgisayarınız için uygun güç adaptörünü kullanmalısınız. Sorunsuz bir yüksek watt adaptörünü sorunsuzca kullanabilirsiniz, ancak bilgisayarınızın daha hızlı şarj olmasını veya farklı şekilde çalışmasını sağlamaz. Düşük voltaj adaptörleri yeterli güç sağlamaz.

Not: Son cümleyi koyu metin olarak ekledim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.