Disk yardımcı programı şifrelenmemiş bir harici sabit sürücüdeki bir bölümü yeniden boyutlandırmama izin vermiyor


0

Windows'un bir kopyasını exFAT biçiminde biçimlendirilmiş harici bir sabit diskin yeni bir bölümüne yedeklemek istiyorum. Windows'u nasıl kullanacağımı bilmiyorum, bu yüzden diski yeniden bölümlendirmek için Mac'imi (orta orta MacBook Pro'lu, Mavericks çalıştıran, olması gerektiği gibi - Snow Leopard için yapıldı) kullanmak istiyorum.

Ama bana izin vermiyor gibi görünüyor. Ad, biçim, birim boyutu ve "+" gri renktedir ve kalan alana yeni bir tane eklemek için bölümü yeniden boyutlandırmama izin verilen küçük tutamaç görünmüyor. (Aslında, iki tane sabit sürücüm var. Bunlardan birinde "eksi" seçeneği de mevcut değil.) Hiçbiri şifreli olarak görünmüyor; Benzer sorunlara verilen diğer cevaplar, sürücülerin dahili veya şifreli olmalarına bağlı olma eğilimindedir, bu yüzden bu farklı bir sorun gibi görünüyor. İşte ikisi için de arayüzümün resimleri.

Aslında benim sorum buna benziyor: osx split harici sabit disk bölümü

Sadece Mac OS formatını kullanarak sabit diskleri yeniden bölümlendirebilir mi?

Yanıtlar:


2

"Snow Leopard için Yapılmış" diye bir şey yoktur. Bu, eski bir alışkanlık PC üreticisinin Windows için sahip olduğu etiketleme, ancak Mac'ler için geçerli değildir. Apple işletim sistemini çalıştırmanıza izin veriyorsa, bu test ettikleri anlamına gelir ve gayet iyi çalışması gerekir. Bu diskleri yeniden boyutlandırmamanın nedeni, "ExFAT" olarak biçimlendirilmiş olmalarıdır ve OS X, ExFAT formatlı disklerin yeniden boyutlandırılmasını desteklemez.


Bu sorumu cevaplar, ancak Apple'ın bir işletim sistemi çalıştırmanıza izin verdiği zamandaki karakterizasyonunuza katılmamalıyım. Eski MacBook'um Mavericks'i (isteğine göre) kurduğumda yavaşladı ve iOS 7'yi kurduktan sonra iPhone 4S'in aşağı yukarı tuğla döşendiği bir arkadaşım oldu.
jdc

2
@jdc oh, Apple birçok hata yapar (iPhone 4'teki iOS 7'ye izin vermek çok büyüktü) ve eski bir donanımda yeni bir işletim sisteminin performansına öncelik vermezler (ki bu işletim sistemine izin verilirse). Eski donanım, tüm uygun sürücüler ile gelecek. İşletim sistemi hala eski işletim sistemlerinde olduğu gibi eski donanımda da çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
William T Froggard
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.