iPhone - bilgisayara bağlanırken otomatik etkin nokta bağlantı kurulmasını önler


6

Bir iPhone'u bilgisayara bağlarken otomatik kişisel etkin nokta etkinliğini nasıl kapatabilirim (bu durumda Windows)? Bir iOS güncellemesini indirirken fişe taktım ve güncellemeyi ev Wi-Fi yerine hücresel veri üzerinden indirdi.

Ayarlara girerek her seferinde manuel olarak kapatabileceğimi anlıyorum, ancak yanlışlıkla kullanımını önlemek için yalnızca istendiği gibi manuel olarak açabilmem için otomatik olarak açmamasını nasıl sağlayabilirim?

Yanıtlar:


5

Sorun iPhone'unuzda değil, Windows bilgisayarınızda Wi-Fi yerine USB bağlantısını kullanıyor. Wi-Fi'nizdeki ağ arayüzü önceliğini USB cihazından daha yüksek veya USB cihazını daha düşük olacak şekilde ayarlamanız gerekir, böylece sadece Wi-Fi'ye bağlı değilse ipi kullanır.

Önce iPhone'u bağladığınızdan emin olun. Windows 7 için talimatlar burada (bunlar muhtemelen daha yeni sürümlerde de işe yarayacak):

Alternatif olarak, Windows bilgisayarınızdaki bağlantıyı devre dışı bırakabilirsiniz ancak yine de her seferinde elle açmanız gerekeceğinden yukarıdaki düzeltmenin istediğiniz sonucu vereceğini düşünüyorum.


2
Bunu Windows 10'da nasıl yapabiliriz? "Ağ ve Paylaşım Merkezi" altındaki Denetim Masası'ndaki her ayara baktım, ancak bağlantı önceliklerini değiştirme seçeneği yok.
Zesty,

1
Win 10'da bununla ilgili bazı problemler var gibi görünüyor. İşte bulabildiğim en iyi düzeltme blogs.technet.microsoft.com/networking/2015/08/14/…
Todd Dabney

@ToddDabney bağlantılı sayfa önceliği değiştirmek için Get-NetIPInterface ve Set-NetIPinterface PowerShell komutlarını kullanabileceğinizi belirtmektedir (bunları yükseltilmiş kabukta çalıştırın)
Juha Palomäki 11:17

Bu, Win 10'da önceliği belirlemeye yardımcı oluyor mu? community.spiceworks.com/topic/…
Todd Dabney

2

Mac için oldukça basit:

İPhone'unuz bilgisayarınıza bağlıyken, Ağ Tercihleri'ne gidin ve iPhone'u ağ arayüzleri listesinden kaldırın.

Bununla birlikte, bağlantıların sırasını nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. Bu daha yararlı olurdu. Ancak, telefonunuzu USB üzerinden tekrar etkin nokta olarak kullanana kadar bu hızlı bir düzeltmedir.


1
Ağ arayüzleri listesinin altındaki Ağ Tercihleri'nde küçük dişli ikonuna tıklayın ve açılır menüden "Servis Siparişini Ayarla ..." yı seçin. İletişim kutusundaki servisleri yeniden düzenlemek için sürükle ve bırak özelliğini kullanabilirsiniz.
Michael Kanis

0

İOS cihazı, açıksa ve cihaz bir bilgisayara USB kablosu ile bağlandığında Kişisel Bağlantı Noktası üzerinden veri kullanır. İşte Apple'dan belgeler :

İPhone veya iPad'inizi bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağladığınızda, Personal Hotspot otomatik olarak bilgisayarınızla İnternet bağlantısını paylaşır. Örneğin, şarj etmek için iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağladığınızda, bilgisayarınız Internet'i iPhone'unuzdaki Personal Hotspot'tan kullanacaktır. Gereksiz veri ücretlerinden kaçınmak için, kullanımda değilken Kişisel Bağlantı Noktasını kapatın.

USB kullanırken istenmeyen veri kullanımını önlemenin tek yolu, Ayarlar> Kişisel Hotspot aracılığıyla Kişisel Bağlantı Noktasını kapatmaktır.


1
Veriler, yalnızca bağlantı en yüksek ağ arayüzü önceliğine sahipse kullanılır. Bunun istisnası, yapmaya çalıştığınız bağlantının telefonların IP adresleri olması.
Todd Dabney,

0

Windows'un trafiği iPhone yerine WIFI adaptörüyle yönlendirmesini sağlamak için ağ arabiriminin önceliğini değiştirmek için komut satırının nasıl kullanılacağı hakkında talimatlar verilmiştir. Bu, Windows 10'da test edilmiştir.

  1. PowerShell'i yönetici haklarıyla açın
  2. Doğru arayüzü bulmak için rota baskısını kullanın

görüntü tanımını buraya girin

  1. "Apple mobil aygıt ethernet" için dizine (ilk sütun) bakın. Benim durumumda bu 25'tir. Her arayüz için ilgili metrik değerlerini görmek için Get-NetIPInterface komutunu kullanın.

görüntü tanımını buraya girin

  1. InterfaceMetric değerini kontrol edin. Arabirimler bu değer kullanılarak sipariş edilecektir, bu nedenle Apple cihazını, örneğin WIFI bağlantınızdan daha yüksek bir değeri kullanacak şekilde değiştirmek istediğinizde. Benim durumumda hem Apple hem de WIFI 35 değerini paylaşıyor, bu yüzden emri garanti etmek için Apple cihazının değerini 45'e çıkarmak istiyorum.

  2. Değeri belirtmek için Set-NetIPInterface komutunu kullanın:

    Set-NetIPInterface-ArayüzIndex 25-ArayüzMetrik 45

  3. Rotanın yazdırılması komutunun tekrar çalıştırılması, benim durumumda Apple Mobile cihaz ethernetinin ve WLAN adaptörümün pozisyonları değiştirdiğini gösteriyor, yani Windows trafiği iPhone yerine WIFI üzerinden yönlendirecek.

görüntü tanımını buraya girin


Bunu her yeniden başlatmada mı yoksa bir defa mı yapmak zorundasın?
g491

@ g491 Görünüşe göre bu kalıcı bir düzeltme değildi, bu artık yeniden başlatmanın ardından işe yaramadı. Bir problem, bunun bir noktada değişmesi muhtemel olan arayüz kimliğini (25) kullanmasıdır. Muhtemelen bunun yerine Set-NetIPInterface -InterfaceAlias "Apple Mobile Device Ethernet" -InterfaceMetric 45komutun Get-NetIPInterfaceyer aldığı arabirimlerin listesini gösterir. Başka bir sorun, bunun belki önyükleme zamanında yapılamaması, ancak yalnızca iPhone bağlandığında gerçekleşmesidir. Bağlantı kullanılabilir olduğunda ve burada yararlı olabilecek zamanlanmış görevi çalıştırmak için bazı hileler vardır.
Juha Palomäki

0

Yukarıdaki cevapların yanlış olduğunu düşünüyorum. OS 11.2.5 altındaki iphone 5S, Windows 7 dizüstü bilgisayarıma bağladığımda kişisel etkin nokta özelliğini otomatik olarak açtı. Kızım bir iphone SE ve bir Mac powerbook ile benzer bir deneyim yaşadım. Bu, pencerelerin kendi başına yapabileceği bir şey olmadığını göstermektedir. Son iOS versiyonlarının yanlış bir özelliği

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.