İPhone 5s / 6s'de hızlandırılmış güç tüketiminin nedenini nasıl tespit edersiniz?


1

Geçenlerde bir iPhone 5'ten 6'ya yükselttim. Çoğu gün telefonumun bataryası tüm yedi saatlik çalışma gününü kolayca sürdürüyor (6'larım genelde iki gün kadar sürüyor).

Ama şimdi ve tekrar 5'ler ile gerçekten ısındığı ve bataryanın inanılmaz derecede çabuk boşaldığı bir gün geçirdim. Kullanmak zorunda değildi çünkü gün boyunca fazla kullanmıyorum. Batarya bilgilerini Ayarlar bölümünde kontrol ederdim ve özellikle hiçbir şey öne çıkmazdı. Benim tahminim ofisimizdeki hücresel sinyal gücüyle ilgili kötü bir şey olduğu yönündeydi (WiFi ofiste bir seçenek değildir).

6'lı günlerde her şarjdan yaklaşık iki gün uzaklaştığımı öğrendim, ancak bugün öğle yemeğinde telefonumun çok sıcak olduğunu ve pilin% 70 +% oranında boşaldığını fark ettim. Böylece aynı şeyi yapmaya başladı. Düşük güç modunu açtım ve 2-3 saat sonra, hiç kullanmamış olmama rağmen, pilim şimdi bitti.

Sorum şu, bugünkü kanalizasyonun sorunlu hücresel sinyalden kaynaklandığını doğrulamak için yapabileceğim bir şey var mı? "Tanılama ve Kullanım" verilerinde aranacak bir şey var mı? Batarya sorunlarını teşhis etmek için Apple'ın Genius barında kullandığı araçlara bir bakış gördüm. Joe Public tarafından sunulan ve teşhis bilgilerini sorgulamak için bir iPhone ile konuşabilecek herhangi bir Mac / iOS aracı var mı?

Bu soruyu yazmadan önce telefonumu yeniden başlatmaya çalıştım. Soruyu yazmam zaman aldı (farklı bir makinede) telefonumun bataryası görünüşte hiçbir şey yapmadan masamda otururken% 9'dan% 6'ya düştü.

TL; DR; Çoğu gün iki farklı cihaz arasında telefonlarım tam dolu bir iş gününü boşaltıyor. Ama şimdi ve tekrar iş gününün sadece yarısını geçirdikleri bir gün alıyorum. Sorunun hücresel sinyal gücü olduğunu düşünüyorum. Bunu kanıtlamanın bir yolu var mı?


Akü boşalması ile hücresel gücü kanıtlamak neye benziyor? Hücre kule okumalarını içeren bir elektronik tablo (çevirerek yapabilirsiniz) 3001 # 12345 # ve hizmet veren hücre verilerinin kaydedilmesi) ve bunun, UI'den toplanan pil kullanım istatistiklerine bağlanması? (ya da kullanım istatistikleri - CPU zamanlaması / muhasebesi ve radyonun fark olduğunu varsayarak gerçek pil seviyeleri arasındaki tutarsızlığı grafik olarak mı arıyorsunuz?)
bmike

Dürüst olmak gerekirse. Benim düşüncem bir çeşit günlük hakkındaydı. Ya telefonun bir kule ile iletişim kurmak için uğraştığını kaydeden bir şey. Veya işletim sistemi pil gücünün inanılmaz bir oranda tükendiğini fark ediyor. Saha testi uygulamasını unutmuşum.
Alistair McMillan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.