İCloud, bir kullanıcının kolayca erişmesi için nispeten büyük miktarda veri aktarmak için kullanılabilir mi?


0

İOS uygulamamda büyük miktarda görüntü aktarmanın en iyi yolunu bulmaya çalışıyorum. Paketlenecek ve e-postayla gönderilecek çok fazla şey var ve bu yüzden onları iCloud'a dışa aktarmaya bakıyorum. Ancak bunu yaparsam, kullanıcı masaüstü yazılımına veya benzerine içe aktarma için onlara kolayca erişebilir mi? Yoksa güvenli mi ve kurtarma işleminde yalnızca uygulamama geri yüklenebiliyorlar mı?


Bu, kendi geliştirdiğiniz bir iOS uygulaması mı, yoksa kullanmakta olduğunuz ticari olarak satılan bir uygulama mı?
IconDaemon

Yanıtlar:


0

İCloud'a bir şey yüklerseniz, o hesaba doğrudan erişmenin bir yolu olması koşuluyla, o iCloud hesabına giriş yapmış tüm cihazlar için geçerli olacaktır. İPhone'umu kullanarak iCloud'a bir resim yüklersem, daha sonra Mac'teki masaüstüme sürükleyebilirim. OS X'te (Yosemite'ye ve daha sonra olduğuna inanıyorum), bu çubuğa doğrudan erişmek için kullanabileceğiniz kenar çubuğunda "iCloud Drive" klasörü var (açık veya açık olabilir). Bunu açmak için

  1. Finder'a Git - & gt; Tercihler. (Veya ⌘ +, tuşlarına basın)
  2. Kenar Çubuğu sekmesine gidin.
  3. İCloud Drive'ı kontrol edin.

Tabii ki iCloud Drive'da oturum açmanız ve Sistem Tercihleri'nde mümkün olan açık olması gerekir - & gt; iCloud.

iOS 9 ayrıca hemen hemen aynı görünümü veren bir "iCloud Drive" uygulamasını da içeriyor. Tek fark, Mac olmayan aygıtlar, oraya koyduğunuz dosyaları açamayabilir, ancak desteklenen bir formatta oldukları sürece iyi görüntüler yüklediğinizden olabilir.

Apple olmayan bir cihazda her zaman iCloud.com vardır.

İCloud'daki şeyler, kullanıcı bunları silene kadar iCloud'da kalacaktır. Veya iCloud sunucuları havaya uçurmazsa. Hangisi önce gelirse.

Ancak, bu görüntüler kişisel kullanım dışında bir şekilde yayınlanacaksa, muhtemelen FTP kullanmalı ve kullanıcının bunları başka bir yere yüklemesine izin vermelisiniz. Bu bir web tasarım uygulamasının hatları boyunca bir şey için olsa da.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.