MacBook Pro'da VT-x durumunu kontrol etme


22

MacBook Pro'mda VT-x'i etkinleştirmem gerekiyor, ancak etkin olup olmadığını bilmiyorum. VT-x'in durumunu kontrol etmek, etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için komutlar var mı?

Bunlar benim cihaz özelliklerim:

MacBook Pro (Retina, 13 inç, 2015 Başı)

İşletim Sistemi : OS X El Capitan 10.11.2
CPU : 2.7 GHz Intel Core i5
RAM : 8 GB 1867 MHz DDR3

Yanıtlar:


22

Intel® Core ™ i5-5257U İşlemci'ye göre Intel Sanallaştırma Teknolojisini (VT-x) destekler.

Terminal'den aşağıdaki komutu da kullanabilirsiniz:

sysctl -a | grep machdep.cpu.features

Çıktıda VMX görürseniz , CPU Intel VT-x özelliğini destekler.

CPU özelliklerinin çıktısını okumak ve sadece VMX'in orada olup olmadığını görmek istemiyorsanız, şunu kullanın: sysctl -a | grep -o VMX

Gönderen Mac'ler Intel tabanlı: VT-x sanallaştırma teknolojisini kullanarak :

Intel VT-x teknolojisi, Intel tabanlı Mac'lerde etkinleştirilmiştir. Intel tabanlı Mac'inizde mevcut tüm EFI güncellemelerinin yüklü olduğundan emin olun; ayrıca herhangi bir üçüncü taraf sanallaştırma yazılımını güncelleyin.

Bu nedenle durumu kontrol etmek için bir neden yoktur.

Etkinleştirme / devre dışı bırakma konusunda, bunun için doğrudan kullanıcı arabirimi yoktur. Varsayılan olarak etkinleştirildiğinden, devre dışı bırakmayı düşünebilmemin tek yolu EFI Bellenimini kesmek olacaktır. Hangi yapmayı tavsiye ederim bir şey değil!


Bu bağlantı, sanallaştırmanın devre dışı bırakılabileceğini gösterir: support.apple.com/tr-tr/HT203296
zundi

2
/dev/kvm is not found
Çıktımda

@zundi, bu cevabı yazdıktan sonra bağlantılı Apple belgesi değiştirildi ve ilgili parçaların alıntılarının bir cevaba dahil edilmesinin bir nedeni. Belgenin en son sürümü bir zamanlar söyledikleriyle çelişiyor olsa da, buradaki alaka düzeyi bir Xserve (2009 Başı) 'daki en son sistem ve bu cevap yazıldıktan 7 yıl sonra mevcut Mac'lerde sorun yoktu ve özellikle OP, MacBook Pro'da bahsedilen (Retina, 13 inç, 2015 Başı). Doküman şimdi kırmızı metin şeklinde "Bu makale arşivlendi ve artık Apple tarafından güncellenmiyor."
user3439894

@IgorGanapolsky, "Android Studio söyleme /dev/kvmbulunamadı" ile VT-x'in etkinleştirilip etkinleştirilmediği arasındaki ilişkiyi göremiyorum . Bununla birlikte, modeli ve CPU'yu bilmeden sadece sorunun Android Studio'da bulunduğunu söyleyebilirim.
user3439894
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.