OS X El Capitan, otomatik gizle Dock özelliğini değiştirmeye devam ediyor


11

Yakın zamana kadar Dock ile ilgili bir sorunum olmadı. Bunu her zaman göstermeye bırakıyorum ve otomatik gizleme etkin değil. Şimdi programı Chrome'dan Skype'a veya Terminal'e Sistem Tercihleri'ne her değiştirdiğimde Dock, ayarı açmak için hiç değiştirmeme rağmen gizlenir.

Şimdiye kadar Dock ayırıcısına sağ tıklayıp Gizlemeyi Kapat'ı tıklatarak bunu düzeltmeye çalıştım, ancak programları değiştirdikten sonra gizlemeyi Aç'a geri dönüyor. Ayrıca Sistem Tercihleri'ne girdim ve "Dock'u otomatik olarak gizle ve göster" i seçtim. Ayrıca burada önerilen rıhtımı yeniden başlatmak için öldürdüm .

Ben bunu düzeltmek için seçenekler tükendi düşünüyorum. Neden veya nasıl başladığından bile emin değilim.


5
Herhangi bir amaç için yanlışlıkla Command + Option + D kullanıyor musunuz? Otomatik gizlemeyi açmak veya kapatmak için standart Finder'ın kısayolu.
EDP

1
Bildiğimden değil, yalnızca krom için kısayollar kullanıyorum. Almadım şey, programı değiştirir değiştirmez değeri değiştirmeye devam ediyor
silverlight513

Yanıtlar:


9

EDP'nin işaret ettiği gibi Command + Option + D bunu yapar. Spectacle uygulamasının buna yakın kısayolları var (örneğin + F) ve zaman zaman yanlışlıkla 'D'ye dokunacağım. Kısayola yanlışlıkla dokunmasanız bile, Command + Option + D yanlış olduğunda ayarı geri almanın harika bir yoludur.

Serin numara: [Ayarlar> Dock] 'u açın ve [Command + Option + D]' ye birkaç kez dokunun.


1

Alanlarımdan birinin Dock'un otomatik olarak gizlenmesine neden olduğunu buldum ve uygulama değiştirici ve boşluklar arasında kaydırma gibi şeylerin çalışmayı durdurmasını engelledi. Diğer alanlar da aynı şeyin gerçekleşmesine neden olmadı. Sorun yaratan alanı kapatarak sorun ortadan kalktı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.