2014 ortalarında önyüklenebilir cihaz yok USB 2.0 MacBook Pro


10

Son birkaç gündür Windows'u kurmaya çalışırken saçlarımı yırtıyorum. 2014 ortasında 15 inç MacBook Pro Retina var. Yosemite sürüm 10.10.1. Win 7 64 bit iso (sha1 - 0bcfc54019ea175b1ee51f6d2b207a3d14dd2b58).

BCA 'Windows 7 veya daha yeni bir disk yükleyin' seçeneği ile iki usb 2.0 flash sürücü denedim. Bu sorunsuz ilerliyor ve Windows 7'yi Yükle seçeneğini kullanarak bölüm oluşturuyor. Ancak, yeniden başlatıldığında, 'önyüklenebilir aygıt yok' satırları boyunca bir şey söylüyor 'alt' tuşunu basılı tutarsam, tek seçenek OS X ve kurtarma diskine önyükleme yapmaktır.

Bu sorunun sayısız kez sorulduğunu fark ettim - birçoğunu okudum, ancak durumum için çok azı görünüyor ve henüz yardımcı olmamış olanlar. Bant genişliği sınırlı olduğumdan (hem indirme hızı hem de veri sınırında) başka bir USB denemedim ve BCA, Windows destek dosyalarını her seferinde yeniden indirmek istiyor ve bu noktada karanlıkta bir çekim gibi geliyor.

Bununla ilgili herhangi bir yardım çok takdir edilecektir. Bazı sorular:

 • USB sürücülerinin hatalı olup olmadığını belirlemenin bir yolu var mı?
 • BCA önyüklenebilir diski özel bir şekilde oluşturuyor mu? Yani, bootcamp işlemi ile hala iyi oynayacak başka bir yöntemle oluşturmak mümkün mü?

Yanıtlar:


22

DVD veya Flash Sürücü olmadan Windows 7 veya 10 Pro 64 bit yükleme

2012'den 2014'e kadar Mac bilgisayarlara Windows 7'yi yüklemeye çalışıyorsanız , bu soruya cevabımı okumalısınız .

Bu prosedürü şimdi Windows 10 ile çalışacak şekilde düzeltebilen Rafa kullanıcısına özel teşekkürler .

Burada, bilgisayarınızın Boot Camp Yardımcısı'nın gerektirdiği şekilde yapılandırıldığını varsayıyorum. (Başka bir deyişle, Windows'u disk 0'daki 4. bölüme yükleyeceksiniz.) Ayrıca, ürün yazılımınız güncel ve model Mac bilgisayarınız için doğru " Boot Camp Destek Yazılımı " nı indirdiniz . Başlamadan önce tüm DVD'leri ve harici aygıtları Mac'inizden kaldırın.

Not: VirtualBox içermeyen bazı adımların VirtualBox penceresinden yakalanan görüntüleri vardır. Bu, bir illüstrasyon oluşturmanın en kolay yolu olduğunda yapıldı. Sanırım görüntüleri kırpabilirdim, ama yapmamayı seçtim.

(İpucu: Daha iyi bir görünüm için bir görüntüyü tıklayın veya yeni bir pencerede açın.)

 1. Mac'inizin dahili sürücüsünde MS-DOS (FAT) biçimli bir bölüm oluşturun. Burası Windows 7'nin yükleneceği yerdir. Bootcamp Assistant'ı, Disk İzlencesi'ni veya Terminal penceresine girilen komutları ( distutil, gpt ve / veya fdisk) kullanabilirsiniz. Diğer üçüncü taraf araçları gdiskda kullanılabilir. Bu bölümün etiketine "BOOTCAMP" adını verin. İşiniz bittiğinde, tüm uygulamalardan çıkın.

  Bu yordam, "BOOTCAMP" bölümünün Mac dahili sürücünüzdeki (disk0) 4. bölüm olmasını gerektirir. Disk Yardımcı Programını OS X 10.7 veya daha yenisini kullanıyorsanız ve Mac'inizde varsayılan sürücü yapılandırması varsa, yeni "BOOTCAMP" bölümü otomatik olarak 4. bölüm olarak oluşturulmalıdır. Ancak, APFS ve varsayılan sürücü yapılandırmasını kullanıyorsanız, yeni "BOOTCAMP" bölümü otomatik olarak 3. bölüm olarak oluşturulmalıdır.

 2. Sürücünün GPT / MBR karma bölümleme şemasını kullandığından emin olun. Bu görevi gerçekleştiren bir yordam için " High Sierra (macOS 10.13.2) kullanılırken GPT biçiminden hibrit GPT / MBR biçimine bir sürücü nasıl dönüştürülür " sorusuna yanıtım bakın .

  Kullanıcı Yarı kaydetti ettiğini Boot Camp Assistant (BCA) düzgün GPT / MBR hibrid bölüm sürücü olacak. Böylece, sürücüyü bölümlemek için BCA'yı kullanabilir, ardından Windows'u yüklemek için flash sürücüyü kullanabilirsiniz.

 3. VirtualBox'ın ücretsiz bir kopyasını indirip yükleyin . VirtualBox 5.0.14 r105127, Telif Hakkı © 2016 kullandım.

 4. "Boot Camp Destek Yazılımı" nı VirtualBox ile uyumlu bir bölüme aktarmak için aşağıdakileri yapın. Belgeler klasörünüzde "VirtualBox" adlı bir klasör oluşturun. Disk İzlencesi'ni açın ve menü çubuğundan Dosya-> Yeni-> Boş Disk Görüntüsü'nü seçin . Bu parametreyi aşağıdaki parametreleri kullanarak "VirtualBox" klasöründe oluşturun.

  1

  Finder uygulamasını kullanarak "Boot Camp Destek Yazılımı" nı bu yeni bölüme kopyalayın. Tamamlandığında, bu yeni bölüm Finder'da aşağıda gösterildiği gibi görünmelidir. (Eski Mac'leri olan okuyucular için yalnızca "BootCamp" klasörünüz olabilir.)

  2

 5. Bu adım, "Boot Camp Destek Yazılımı" içeren bölüme erişmek için VirtualBox'ın ihtiyaç duyduğu dosyayı oluşturur. Terminal uygulama penceresinde aşağıdaki komutları girin.

  Not: Varsayılan Bourne-Again Kabuğunu (bash) kullandığınızı varsayıyorum.

  cd ~/documents/virtualbox
  open bcss.dmg
  DISK1=$(mount|awk -F s1 '/BCSS/{print$1}')
  diskutil unmountDisk $DISK1
  vboxmanage internalcommands createrawvmdk -filename "$PWD/bcss.vmdk" -rawdisk $DISK1
  

  Sonuç, dosyanın bcss.vmdk"VirtualBox" klasörünüzde oluşturulması olmalıdır. Daha sonra, sanal makineye bu bölüme erişim vermek için bu dosyayı seçeceksiniz.

  Not: Bu noktada, komutların bu belgeden kopyalanmasının ve Terminal uygulama penceresine yapıştırılmasının daha kolay olacağını fark etmelidir.

 6. Bu adım, Windows'u kuracağınız fiziksel bölüme erişmek için VirtualBox'ın ihtiyaç duyduğu dosyaları oluşturur. Terminal uygulama penceresinde aşağıdaki komutları girin.

  cd ~/documents/virtualbox
  DISK0=/dev/disk0
  PARTITION=4
  PARTID="$DISK0"s"$PARTITION"
  diskutil unmount $PARTID 
  sudo chmod go+rw $PARTID
  sudo vboxmanage internalcommands createrawvmdk -filename "$PWD/bootcamp.vmdk" -rawdisk $DISK0 -partitions $PARTITION
  sudo chown $USER bootcamp*.vmdk
  

  Not: chmodKomut tarafından verilen bu erişim yalnızca OS X yeniden başlatılıncaya kadar devam eder.

  Sonuç, dosyaların oluşturulması bootcamp.vmdkve bootcamp-pt.vmdk"VirtualBox" klasörünüzde olmalıdır. Daha sonra, bootcamp.vmdksanal makineye fiziksel bölüme erişim vermek için dosyayı seçeceksiniz .

  Not: OS X, dosya sistemlerini otomatik tutmayı tercih eder. Bu, belirli bir bölüm için /etc/fstab dosyayı oluşturarak veya değiştirerek devre dışı bırakılabilir . /etc/fstabDosyayı kullanmak yerine , kullanıcıdan aşağıdaki komutları tekrar tekrar girmesi istenir.

  diskutil unmount $PARTID;diskutil unmountDisk $DISK1
  

  Bu komutlar fiziksel "BOOTCAMP" bölümünü ve bcss.dmg"BCSS" bölümünü içeren disk görüntü dosyasını çıkarır .

 7. Sanal makineyi yapılandırın. VirtualBox uygulamasını açın ve Yeni etiketinin üzerindeki simgeye tıklayın. Aşağıda gösterilen değerleri girin veya seçin, ardından "Devam" düğmesini tıklayın.

  2000

  Sabit sürücü dışındaki varsayılan ayarları kullanın. "Varolan bir sanal sabit sürücü dosyasını kullan" düğmesini seçin. "VirtualBox" klasörünüze gidin. bootcamp.vmdkDosyayı vurgulayın . "Aç" düğmesine tıklamadan önce, aynı Terminal uygulama penceresine aşağıdaki komutları girin.

  diskutil unmount $PARTID;diskutil unmountDisk $DISK1
  

  bootcamp.vmdkDosyayı açın . Pencereniz, aşağıda gösterilene benzer görünmelidir.

  2001

  "Oluştur" düğmesini tıklayın.

  VirtualBox uygulamasının "Oracle VM VirtualBox Manager" penceresine döndükten sonra, "Ayarlar" etiketinin üzerindeki simgeye tıklayın. Ardından, "Depolama" etiketinin üzerindeki simgeyi tıklayın. "Depolama Ağacı" nda, "Denetleyici: SATA" vurgulanmalıdır. Vurgulanan bu alana sağ tıklayın ve "Sabit Disk Ekle" yi seçin. "Varolan bir sanal sabit sürücü dosyasını kullan" düğmesini seçin. "VirtualBox" klasörünüze gidin. bcss.vmdk Dosyayı vurgulayın . "Aç" düğmesine tıklamadan önce, aynı Terminal uygulama penceresine aşağıdaki komutları girin.

  diskutil unmount $PARTID;diskutil unmountDisk $DISK1
  

  bcss.vmdkDosyayı açın . Ardından, "Ana Makine G / Ç Önbelleğini Kullan" seçeneğini seçin. Pencereniz, aşağıda gösterilene benzer görünmelidir.

  2002

  Boş CD / DVD'yi vurgulayın ve Windows 7 iso dosyanızı eklemek için "Sanal Optik Disk Dosyası Seç ..." seçeneğini seçin. (İpucu: CD / DVD simgelerini arayın)

  2003

  Pencereyi kapatmak için Tamam'ı tıklayın. "Oracle VM VirtualBox Manager" pencereniz, aşağıda gösterilene benzer görünmelidir.

  2004

 8. Bu adımda, gerekli dosyaları fiziksel bölüme kopyalayacaksınız, böylece daha sonra Mac'inizi yeniden başlatabilir ve Windows'u yükleyebilirsiniz. Aynı Terminal uygulama penceresine aşağıdaki komutları girin.

  diskutil unmount $PARTID;diskutil unmountDisk $DISK1
  

  Ardından, Windows 7 iso dosyasından önyükleme yapmak için "Başlat" etiketinin üzerindeki simgeye tıklayın. "CD veya DVD'den önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basın" istenirse boşluk çubuğuna basın.

  Not: Boşluk çubuğuna basmadan önce fare işaretçisi sanal makine ekran penceresinin üzerinde olmalıdır.

  Aşağıdaki ekran görüntülendiğinde "İleri" düğmesini tıklayın.

  100

  Aşağıdaki ekran görüntülendiğinde, "Bilgisayarınızı onarın" seçeneğini seçin.

  101

  "Windows'u başlatan sorunları çözmenize yardımcı olabilecek kurtarma araçlarını kullanın." seçildiğinde, İleri düğmesine tıklayın.

  102

  "Komut İstemi" seçeneğini seçin.

  103

  Sürücü harfleri sigortalayın Caracılığıyla Faşağıdaki komutları girerek bir hacme varsayılan olarak atanmaz.

  mountvol c: /d >nul
  mountvol d: /d >nul
  mountvol e: /d >nul
  mountvol f: /d >nul
  

  Geçerli birimlerin listesini belirlemek için aşağıdakini girin.

  diskpart
  list volume
  

  Aşağıdaki resimde Mac bilgisayarımda bulunan hacimler gösterilmektedir. Farklı sonuçlar alabilirsiniz.

  9000

  Aşağıdaki komutları girin sürücü harfleri atamak için D, C ve Esırasıyla "BOOTCAMP" ve "BCSS" etiketli CD-ROM hacmine ve hacimleri için. Yukarıda gösterilen görüntüde, bunlar 0, 3 ve 4 ciltleridir. Hacim indeksleriniz farklıysa, uygun yedekleri yapın. Ayrıca, NTFS "BOOTCAMP" birimini biçimlendirir.

  select volume 3
  assign letter=c
  format quick fs=ntfs label=BOOTCAMP
  select volume 0
  assign letter=d
  select volume 4
  assign letter=e
  list volume
  exit
  

  Tamamlandığında, ses harfleri aşağıda gösterilene benzer görünmelidir.

  9001

  Ardından, aşağıda verilen komutları girin. bootsectKomut gelen sürücünün bir bir bölümünün Cilt Boot Record (VBR) ve Master Boot Record (MBR) önyükleme kodunu yazar.

  bootsect /nt60 c: /mbr
  bootsect /nt60 e: /mbr
  

  Sonraki komut dizisi bir Sanal Sabit Disk (VHD) dosyası oluşturur. VHD, Windows'un fiziksel "BOOTCAMP" bölümüne yükleneceği sanal bir flash sürücüyü temsil eder.

  Not: Windows 10 yüklüyorsanız, o zaman parametre fs=fat32, içinde formataşağıda gösterilen komutu ile değiştirilmesi gerekir fs=ntfs.

  diskpart
  create vdisk file=c:\flashdrive.vhd maximum=8000 type=fixed 
  attach vdisk
  create partition primary
  format quick fs=fat32 label=FLASHDRIVE
  assign letter=f
  exit
  

  Son olarak, Windows yükleyici iso ve "Boot Camp Destek Yazılımı" dosyalarını önce VHD'ye, ardından doğrudan Windows'un yükleneceği fiziksel bölüme kopyalayın. Tamamlandığında Komut İstemi penceresinden çıkın.

  xcopy d:* f: /s /h
  xcopy e:* f: /s /y
  xcopy f:* c: /s /h
  exit
  

  Not: Dosyalar \sources\boot.wimve \sources\install.wimkopyalamak için uzun bir zaman alabilir. Dosya boyutları sırasıyla 168 MB ve 2.95 GB'dir.

  Sanal makineyi kapatmak için "Kapat" düğmesini seçin. VirtualBox uygulamasından çıkın.

 9. Bu adım, fiziksel dahili sürücünüzün Ana Önyükleme Kaydının (MBR) yapılandırılmasını içerir. MBR, bu sürücünün ilk 512 baytında depolanır. Bu alan, önyükleme kodu ve MBR bölümleme tablosu ile paylaşılır.

  Bu adım, Sistem Bütünlüğü Koruması (SIP) açıkken OS X 10.11 (El Capitan) altında önceden oluşturulamaz. (Bu varsayılan ayardır.) OS X 10.11 kullanıyorsanız, SIP'yi devre dışı bırakmanız, bu adımı tamamlamanız ve SIP'yi geri yüklemeniz gerekir. Bağlantıya bakın: OS X 10.11, El Capitan'da Sistem Bütünlüğü Koruması (SIP) AKA “köksüz” özelliğini nasıl devre dışı bırakabilirim? .

  Terminal uygulama penceresinde aşağıdaki komutları girin. İlk fdiskkomut "BOOTCAMP" bölümünü etkin bölüm olarak işaretler. İkinci fdiskkomut "BOOTCAMP" bölüm kimliğini 7 olarak değiştirir. Son fdiskkomut, önyükleme kodunu "Boot Camp Destek Yazılımı" bölümünü içeren diskin MBR'sinden "BOOTCAMP" bölümünü içeren fiziksel diskin MBR'sine kopyalar.

  cd ~/documents/virtualbox
  DISK0=/dev/disk0
  PARTITION=4
  PARTID="$DISK0"s"$PARTITION"
  open bcss.dmg
  DISK1=$(mount|awk -F s1 '/BCSS/{print$1}')
  INPUT=$(printf "f $PARTITION\nq\ny")
  sudo fdisk -e $DISK0 <<<"$INPUT" &>/dev/null
  INPUT=$(printf "s $PARTITION\n7\nq\ny")
  sudo fdisk -e $DISK0 <<<"$INPUT" &>/dev/null
  sudo fdisk -u -y -f $DISK1 $DISK0
  diskutil mount $PARTID
  

  Not: INPUT değişkeninin değerini görüntülemek için komutu kullanın echo "$INPUT".

 10. Bu, Windows'u "BOOTCAMP" bölümünüze yüklediğiniz adımdır. Mac'inizi yeniden başlatın ve tuşu basılı tutun option/alt . "BOOTCAMP" bölümünden önyüklemek için Windows simgesini seçin. Adım 7'de yaptığınız gibi ekranlarda gezinerek bir Komut İstemi penceresi açın. Sanal Sabit Disk (VHD) dosyasında depolanan "FLASHDRIVE" bölümünü eklemek için aşağıdaki komutları girin.

  diskpart
  select vdisk file=c:\flashdrive.vhd
  attach vdisk readonly
  list volume
  exit
  

  Mac bilgisayarımda, list volumekomuttan elde edilen çıktı E"FLASHDRIVE" bölümüne atanan sürücü harfi olarak gösterilir . Sürücü harfiniz farklıysa, e:\setupbu adımın sonunda verilen komutu girerken doğru değişikliği yapın . Ardından, "BOOTCAMP" bölümünden biri hariç tüm dosyaları kaldırın.

  rmdir /s /q c:\
  

  Yukarıdaki komut düzgün bir şekilde yürütülürse, "c: \ flashdrive.vhd - Başka bir işlem tarafından kullanıldığından işlem dosyaya erişemiyor."

  Aşağıda verilen komutu girerek Windows 7'yi yüklemeye başlayın. Kurulum bölümünüz olarak "BOOTCAMP" ı seçin.

  e:\setup
  

  Kurulum dosyaları "FLASHDRIVE" bölümünde saklanır. Bu bölüm "BOOTCAMP" bölümünde bir VHD dosyası olarak saklandığından, "BOOTCAMP" bölümünü yeniden biçimlendirmeye çalışmayın. Bu yükleme dosyalarını daha sonraki bir adımda kaldıracaksınız. Mac'iniz yeniden başladığında OS X'e önyükleme yapar. Bu beklenen bir durumdur. "Sistem Tercihleri" nden başlangıç ​​diskiniz olarak Windows'u seçin ve Mac'i yeniden başlatın. Windows kurulumunuz devam edecek.

 11. Windows yüklemeyi bitirdiğinde, "Boot Camp Destek Yazılımı" uygulanabilir. Bu yazılıma erişmek c:\flashdrive.vhd için "FLASHDRIVE" bölümünü içeren dosyanın eklenmesi gerekir. "Başlat" düğmesine tıklayın, yazın diskmgmt.mscve returntuşuna basın. Disk Yönetimi kez tıklayıp Eylem menü çubuğunda seçin VHD'yi takın . Dosya konumunu seçin ve VHD dosyasına yazılmasını önlemek için "Salt okunur" seçeneğini işaretleyin. "Tamam" düğmesine bastıktan sonra, sürücü Disk Yönetimi'nde mavi bir simgeyle görünür. Disk Yönetimi'ni kapatın.

  Otomatik Kullan açılır penceresinde, "Dosyaları görüntülemek için klasörü aç" ı seçin. (Hiçbir pop-up görüntülenmezse, "FLASHDRIVE" etiketli sürücüyü açmak için Windows Gezgini'ni kullanın.) setup.exeDosya "BootCamp" etiketli klasörde bulunabilir. "Boot Camp Destek Yazılımı" nı yüklemek için bu uygulamayı yürütün. Bilgisayar yeniden başlatıldığında VHD dosyası ayrılır.

 12. Son olarak, DVD ve "Boot Camp Destek Yazılımı" klasörlerini ve dosyalarını kaldırın. Bu, c:\flashdrive.vhddosyayı Geri Dönüşüm Kutusu'na sürükleyerek gerçekleştirilebilir . Açık olan dosya hakkında bir hata mesajı alırsanız, bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

Temizlemek

"Sanal Kutu" klasörü silinebilir. Muhtemelen önce "BCSS" bölümünü çıkarmanız gerekecektir.

"BootCamp" sanal makinesini silebilirsiniz. Bu, VirtualBox uygulamasından yapılabilir. VirtualBox tüm dosyaları kaldırmazsa, bunları manuel olarak kaldırabilirsiniz. Bak ~/"VirtualBox VMs"klasörde.

Windows 7 iso dosyasını silebilirsiniz.

VirtualBox uygulamasını kaldırabilirsiniz, ancak çok az yer kapladığı için rahatsız etmem.


1
@Max: Bu cevabın doğuşu , ortam değişkeninin kullanımının daha mantıklı olduğu önyüklenebilir cihazların olmadığı Windows 7 sorunun Boot camp kurulumudur . Bu reenkarnasyon, bir Mac'in yalnızca bir dahili sürücüye sahip olduğunu varsayar. Dayanarak kullanıcı Hugo'nun başarısı , bu prosedürün yeni nesil Mac 1 veya 2 dahili sürücüleri içeren Windows 7, 8, 8.1 ve 10 için çalışması gerekir.
David Anderson

1
@Max: Başlangıçta, değişken DISK1olarak ayarladım /dev/disk1, ancak kullanıcı klanomoath, Core Storage kullanılıyorsa bunun yanlış olacağını belirtti. Kullanıcı Hugo değişikliğine ihtiyaç DISK0için /dev/disk1ve PARTITIONiçin 3. Yani değişkenlerin kullanımı ikameleri kolaylaştırır .. Ayrıca, değişkenler ayarlandıktan sonra komutları yazmak yerine kesmek ve yapıştırmak mümkündür.
David Anderson

1
Başkalarının bu prosedürü izlediğimi ve 2011 XP 11'inin sonlarında OS X 10.11'in yanında Windows 10'u başarıyla yüklediğimi bildirmek için. @Hugo'nun bahsettiği kopyalama hataları, Windows 10'da bazı kurulum dosyalarının 4G'den büyük olması ve Sanal Sabit Diskin bunları barındıramayan FAT32 olması nedeniyle ilk xcopytalimat başarısız olur. VHD'yi NTFS ile biçimlendirirseniz, her şey çalışır.
Rafa

1
@Rafa: Düzeltmeniz prosedüre girildi.
David Anderson

1
@ Razgriz: Evet, Boot Camp Yardımcısı uygulamasını kullanabilirsiniz.
David Anderson

0

Bir USB flash sürücü kullanarak kurmak için yeterince yeni bir Mac'im yok ve üzerinde ne olduğunu hatırlamak için yeterince yeni bir tane oluşturmadım. İso dosyasını bağlayabilirsiniz ve sanırım flash sürücüdeki içerikle kıyaslayabilmelisiniz. Ama yine emin değilim.

Harici USB bağlantı noktalarınızın her ikisi de USB 3'tür ve bu sadece sorun olabilir. Windows 7 yükleyicisi USB 3 bağlantı noktalarıyla çalışmayabilir. Apple'ın harici bir optik (DVD) sürücü kullanmanızı beklediğini düşünüyor musunuz?

Windows 7'yi bir USB flash sürücü veya optik DVD sürücüsü kullanmadan yüklemek mümkündür. Süreç sıkıcı ve ilgilenmedikçe adımlara girmeyeceğim. Bunun için ücretsiz üçüncü taraf yazılımı indirmeniz gerekecektir.

"Boot Camp Destek Yazılımı" nı indirip aşağıda verilen sitede belirtilen adımları izlediniz mi?

Boot Camp kullanarak Mac'inize Windows 7 ve önceki sürümlerini yükleyin


Umarım harici bir optik sürücü kullanmamı beklemezler. Bahsettiğiniz yöntem, örneğin sanal kutuyu kullanmak mı? Şimdiye kadar gerçekten benim sürücü berbat önlemek istiyorum bootcamp ile sıkışmış (Bu bana windows üzerinde birçok kez oldu).
Ocak'ta unohoo

Yazılımı ayrı olarak indirmedim, hayır, önyüklenebilir bir usb yapmak için BCA'daki sürecin bir parçası olarak gerçekleşir. Diğer adımları da takip ettim
unohoo

Boot Camp Destek Yazılımı 5.1.5640'ı indirmenin amacı sınırlı bant genişliğinizden tasarruf etmekti . Dosyalar 1,36 GB alan kullanır ve tamamlandığında bu adım tamamlandığında tekrarlamanız gerekmez. Doğru, üçüncü taraf yazılımı VirtualBox. VirtualBox için yükleyici 91 MB'lık bir dosyadır, bu yüzden oldukça hızlı bir şekilde indirilmelidir. VirtualBox'ın kurulu olmasının bir avantajı, iso'nun iyi olup olmadığını görmek için bir sanal makine kullanarak Window 7 iso'dan önyükleme yapabilmenizdir. Daha sonra bu dosyaları Boot Camp bölümünüze kopyalayabilir ve fiziksel Mac'inize pencereler yükleyebilirsiniz.
David Anderson

Ne yazık ki yeni bir usb test edersem, Windows destek yazılımının indirilmesiyle ilgili başka seçeneğim yok - kutu işaretlenemez. Sanal kutu yöntemini daha önce kullandınız mı? Bu yöntemi kullanmanın herhangi bir tehlikesinin farkında mısınız? Zaten yüklü sanal kutum var.
16:12 de unohoo

Evet, 2007 iMac'imde fiziksel bölüme Windows'u yüklemek için VirtualBox kullandım. İsterseniz, Windows'u sanal bir makineye yükleme yordamını uygulayacağınız bir öğretici gönderebilirim. Daha sonra prosedürü kendiniz deneyebilirsiniz. Yalnızca sanal bir ortamda çalışacağınız için bu oldukça güvenli olmalıdır. Daha sonra, Mac'inizdeki fiziksel BOOTCAMP bölümünü kullanarak aynı işlemi nasıl yapacağımı gönderebilirim. Burada, VirtualBox sadece dosyaları fiziksel bölüme kopyalamak için kullanılır. VirtualBox, Windows'un BOOTCAMP bölümüne fiziksel kurulumunu yapmak için kullanmazsınız.
David Anderson

0

Öyle oldu ki, dün MacBook Air'ime bir win10 yüklemesi yaptım ve "önyüklenebilir bölüm yok" u görmekle aynı problemle karşılaştım, ardından güç çevriminden sonra önyükleme seçim ekranında sadece iki seçenek vardı. Ancak, çalışmasını sağlamak için özel bir şey yapmadım. Baştan beri Option tuşunu basılı tutarken tekrar başlattım ve USB (pencereler) önyükleme seçeneklerinden biri olarak ortaya çıktı. Sadece bir şey tespit edebilmeniz için aklıma gelen her şeyi listeleyeceğim:

 • MacBook Air (2012 ortası). En son El Capitan 10.11.3. USB 2 flash sürücü (USB 3 değil).

  1. MS'den win10 64 bit kurulum ISO dosyasını indirin.
  2. Flash sürücüde önyüklenebilir kurulum sürücüsü oluşturmak için BCA kullanın ve önyükleme kampı dosyalarını aynı sürücüye indirin. Bootcamp bölümü oluştur (70GB)
  3. SD kart yuvasında bulunan bir JetDrive'ı çıkarın. USB flash sürücü dışında başka harici sürücü yok
  4. Tekrar başlat. "Önyüklenebilir bölüm yok" iletisini gösterir.
  5. Gücü kesmek. Seçenek tuşuna basıldığında gücü tekrar açın. Yalnızca "Macintosh HD" ve "Kurtarma 10.11.3" sürümlerine bakın. "Macintosh HD" yi seçin.
  6. Masaüstünde, USB sürücüsünün doğru şeylere sahip olduğundan emin olun (örn. Autorun.inf, setup.exe, önyükleme dizini, BootCamp dizini, vb.)
  7. Tekrar başlat. Açılmaya başladığında Option tuşunu basılı tutun.
  8. Şimdi önyükleme ekranında 4 seçenek gösteriyor: Macintosh HD, Kurtarma, USB (Windows), USB (EFI önyükleme).
  9. USB'yi seçin (Windows). Kurulum başlar.

Windows 10'u yükleme başarınızla çok ilgileniyorum. Modeliniz Windows 10 için resmi olarak desteklenen modellerden biridir. 9. adımda EFI / GPT (yani EFI önyükleme) yüklemesi üzerinden bir BIOS / MBR (yani Pencere) yüklemesi seçtiniz. Ben yükleme hiçbir sorun vardı ve daha sonra "Boot Camp Destek Yazılımı" yüklemek için "setup.exe" çalıştırmak başardık varsayalım? Başarılı olursanız, Windows 10'un resmi olarak Windows 10'u destekleyen eski BIOS / MBR yöntemi kullanılarak Windows 10'un hala yüklendiğini onaylarsınız
David Anderson

Evet, "EFI önyükleme" seçeneği yerine "Windows" seçeneğini seçtim. Şimdiye kadar, win10 BootCamp'te iyi çalışıyor. Bazı eski Windows programlarımı yeniden yükleyip sorunsuz çalıştırabildim.
ylnj

Birkaç şey daha hatırladım. Birincisi, SD kart yuvasında bulunanlar (yukarıdaki 3. adım) dahil olmak üzere tüm harici sürücüleri ayırmam / çıkarmam gerekiyordu veya windows kurulumu önyükleme kampı bölümünü kullanmayı reddediyor. İkincisi, Windows yüklemeyi bitirdikten sonra, BCA destek yazılımının kendi başına kurulmaya başlaması ve sonunda Realtek ses (?) Kurulumunda takılı kalmasıdır. Web'de bulduğum bazı tavsiyelerin ardından, realteksetup.exe görevini yeni öldürdüm ve BCA gerisini yüklemeyi bitirebilir. Şimdiye kadar, her şey iyi çalışıyor gibi görünüyor (trackpad, USB, SD kart, wifi).
ylnj
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.