OS X EI Capitan ile güncelledikten sonra Müzik klasörü bulma


0

İTunes müzik klasörünü bulmakta sorun yaşıyoruz. OS X EI Capitan ile güncellemeden önce, müzik klasörünü Finder kenar çubuğunda kolayca bulabiliriz, ancak şimdi tüm müzik, medya vb. İle nasıl geri döneceğimizi bilmiyoruz.

Yanıtlar:


2

Tüm iTunes içerik dizininde içindedir: ~/Music/iTunesdaha doğrusu: /Users/<your_user_name>/Music/iTunes.

Mac bilgisayarınızın içindeki belirli bir içeriği bulmak için DaisyDisk gibi özel bir uygulama aracı kullanabilirsiniz .


1

Kenar Çubuğu, eşyaları bulmak için sadece kullanışlı bir yer. Bir öğe Kenar Çubuğundan kaldırıldıysa, simgesi sürücüdeki kaynak konumundan sürüklenerek kolayca geri alınır. Sizin durumunuzda, HD'den / Users / your_user_name klasörünü açın ve Müzik simgesini Kenar Çubuğuna sürükleyin.

Apple'daki bu Destek Belgesi daha ayrıntılı olarak yardımcı olabilir.


1

Müzik, Finder'ın Kenar Çubuğundaki FAVORİLER altında varsayılan bir klasördür ve onu seçip iTunes Klasörünüzü görebilmeniz gerekir. Kenar Çubuğu gösterilmiyorsa, Bulucu> Görünüm> Kenar Çubuğunu Göster'i tıklayın. Müzik Finder'ın Kenar Çubuğunda değilse, Finder> Tercihler ...> Kenar Çubuğu menü çubuğuna gidin ve Kenar Çubuğunda görünmesi için Müzik onay kutusunu tıklayın.

İTunes klasörü Müzik klasöründe değilse, Spotlight'a iTunes yazın ve FOLDERS altında bir klasör olarak gösterilip gösterilmediğine bakın.

Veya bir Terminalde "iTunes" adlı klasörleri bulmak için aşağıdaki komutu kullanın:

mdfind 'kMDItemFSName == "iTunes"'

Bu muhtemelen çıkış daha da olduğu gibi "iTunes" klasörü, örneğin, bir sonra /Library/Documentation/Applications/iTunes, /Users/$USER/Music/iTunes, /Library/iTunesvb yol adlarının Ancak bir müzik içermelidir üretti.


0

El Capitan'a yükselttiğinizde kenar çubuğu tercihleri ​​sıfırlandı gibi geliyor. Olan biten buysa düzeltmesi kolay olmalı. Kenar çubuğu yalnızca klasörlerin gerçekte bulunduğu yerdeki kısayolların bir listesidir, bu yüzden kısayolu geri koymamız gerekir. Öncelikle, Finder'ın çalıştığınız uygulama olduğundan emin olun, ya yuvadaki Finder yüzünü veya masaüstünüzdeki herhangi bir yeri tıklatarak.

Bulucu yüz

Ardından,  sembolünün yanındaki bilgisayarınızın üstünde bulunan Finder kelimesini tıklayın ve ardından Tercihler'i tıklayın. Tercihler'de Kenar Çubuğu yazan bir düğme var. Bunu tıklayın, ardından Müzik'in yanındaki kutunun işaretlendiğinden emin olun.

Alternatif olarak, menü çubuğunda Git kelimesini tıklayabilir ve ardından gelen menüden Giriş'i seçebilirsiniz.

Tıklanacak menü seçenekleri

Bu, Müzik klasörünüzü içeren Ana klasörünüzü gösterir. Oradan, klasörü Sık Kullanılanlar altındaki kenar çubuğuna sürükleyebilirsiniz ve görmeye alıştığınız yere geri dönersiniz ya da her zaman olduğu gibi klasörün içine girmek için açabilirsiniz.


Bu oylamayı kim oyladıysa (ya da başkası), bu cevabı geliştirmek için neler yapabileceğimi bilmeme izin verirse, gerçekten minnettar olurum. Teşekkürler.
TruthIsBeauty
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.