Spot ışığı ilk karakteri geçersiz kılar


9

Yanlış olan: Spot ışığı açmak için CMD+ SPACEtuşuna basıyorum, genellikle başlatmak istediğim uygulamanın adını yazın, enter tuşuna basın ve yanlış uygulama ya da hiç uygulama başlamayacak, çünkü uygulama adı ilk karakteri eksik. "Yazmayı öğrenin" dediğinizi duyuyorum ama bekleyin: arama çubuğuna ilk karakteri girerken imleç satırın başına atlar ve ikinci karakter girişim ilk karaktere göre önceliklidir. Dolayısıyla, örneğin "hiç" girilmesi, Evernote'u başlatmak için "ver" ile sonuçlanır. PHPStorm'u başlatmak için "php" "hp" ile sonuçlanır ve lanet olası HP yazıcı uygulamamı başlatır.

Bu imleç satırın başına atlamak başka bir uygulamada gerçekleşmeyecek ve imlecimin zaman zaman atladığı gerçeğini kabul etsem bile, ikinci karakterin ilkini neden geçersiz kıldığını anlamıyorum. Mac'inizi geçerli konumdaki karakteri her zaman geçersiz kılacak şekilde yapılandırabileceğinizden emin değilim, ama kesinlikle yapmadım.

Dolayısıyla bu oldukça düzenli bir şekilde gerçekleşmeye devam ediyor ve onu tekrar üretemiyorum. Sadece olur ve tekrar denediğimde (tekrar Spotlight CMD+ 'ı kapatın SHIFT), 5 denemeye kadar versem bile tekrar olmaz.

Beni öldürmeyecek ama kendim bir yazılım geliştiriciyim ve bu tür hatalar beni hayal kırıklığına uğratıyor ve bunun istenen davranış olduğunu hayal edemiyorum. İnternette bu konuda biraz konuşma gördüm ama bir çözüm bulamadım.

3 MacBook'um, farklı yaşlarm var, hepsi Almanca klavye düzenleri ve Almanca olarak sistem dili olarak ayarlanmış ve hepsi bunu yapıyor. Sadece bundan bahsetmek, çünkü bundan sonra, bunun MacBook (Pro?) Kullanıcılarını olmasa da en azından çok fazla etkilemediğini hayal bile edemiyorum.

  • 13 "Pro 2010 ya da öylesine
  • 15 "Pro Retina 2013
  • 13 "Pro Retina 2015

Hepsi El Capitan'ı çalıştırıyorlardı, ancak daha önce bununla karşılaştım. İlk karşılaştığımda yüklediğim OS X sürümünü bilmiyorum.


2
Bunu tutarlı bir şekilde çoğaltabilirim. Bazı kaynaklar Karabiner ve / veya Seil'in hatalı olabileceğini söylüyor, ancak bunları devre dışı bırakmak sorunu çözmez. Çoğaltmak için, ⌘ + boşluğunu deneyin ve "finde" (r dışında) yazın, enter tuşuna basın, sonra tekrar space + boşluk bırakın ve bir şey yazın. İlk karakteri yer.
Stefano Palazzo

@StefanoPalazzo Apple'a bir hata raporu göndererek test edildi ve onaylandı.
JMY1000

Yanıtlar:Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.