Mac giriş yaptıktan sonra donuyor


0

Doğru şifreyle giriş yaptıktan sonra mac laptopum donuyor. Tek gördüğüm duvar kağıdım. Bundan sonra gökkuşağı şey dönmeye başlar.

Güvenli modda başlatmaya çalıştım ama bu da yardımcı olmadı. Ayrıca misafir hesabıyla giriş yapmaya çalıştım ama aynı hata oldu. Bu problemi düzeltmenin bir yolu var mı?

Yanıtlar:


1

Ne yazık ki, bu çok geniş bir konudur ve ne yazık ki internet üzerinden çok az bilgi ile çözmek zordur. Olabildiğince çok yardım edeceğim, ancak daha fazla bilgi edine kadar çevrimiçi rehberleri izlemeniz en iyisidir. MacWorld , HowToGeek ve başkalarının birçoğunun yaptığı gibi iyi bir rehbere sahip . Şimdiye dek yaptıklarınız göz önüne alındığında, bu adımı adımları tamamlarken güncelleyerek yardım etmeye çalışacağım. Yorumlayın ve sonuçların ne olduğunu bana bildirin.

  1. İlk önce, Apple Hardware Test veya Apple Diagnostics'i çalıştıralım . Bu, sorununuzun donanım veya yazılım temelli olup olmadığını öğrenmemize yardımcı olacaktır. Mac'iniz Haziran 2013’ten sonra yapıldıysa , Apple Diagnostics uygulamasını kullanın . Aksi takdirde, Apple Donanım Testi'ni kullanın . Bu başarısız olursa, muhtemelen başınız büyük belada (muhtemelen başaramasa da.) En iyi durum, basitçe çeşitli nedenlerle yüklemeniz gerekmez. Normalde, Mac'iniz yeterince yeniyse (tekrar, neredeyse kesinlikle), otomatik olarak internet tabanlı AHT kullanmaya başlar. Ancak, internete bağlanamadıysa (veya bağlanamıyorsa), harici bir sürücüde önyüklenebilir bir AHT sürümü oluşturabilirsiniz. Buradaki talimatları takip edin ve işe yarayıp yaramadığına bakın.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.