Bootcamp: Sürücüleri kurduktan sonra Blue Screen


1

Şimdi bir hafta boyunca 2011 yılının sonlarında MacBook Pro 15 "'e Windows yüklemeye çalışıyorum. Tüm kurulum bölümünden geçtikten sonra ( buraya bak ), Nihayet Windows 8.1'e boot etmeyi başardım.

İlk gördüğüm şey Bootcamp sürücüleri yükleyicisiydi. İlk birkaç kez çalıştırmayı denedim, ancak Intel HD sürücüleri kurmaya çalışırken her zaman bir BSOD ile sonuçlanacaktı. BSOD her zaman söylerdi SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (igdkmd64.sys) . Bu BSOD her gerçekleştiğinde Windows yüklemem bozuldu (5-10s sonra siyah ekrana açılıyor ve yeniden açılıyor). Sonunda ben çıkarmadan öğrendim IntelHDLegacyGraphics64.exe -den dosya /BootCamp/Drivers/Intel kurulum aygıtımda (geçici olarak) bu ekranı düzeltir.

Bootcamp sürücüleri yüklüyken (aslında onlar olmadan da, ancak wifi gibi şeyleri kullanamadım), artık nihayet masaüstüne önyükleyebildim, ancak AMD katalizöründen her zaman bu küçük hata mesajının olacağı vardı. grafik sürücülerimde bir tür hata var. İlk başta, bunu aygıt yöneticisine giderek ve grafik kartımın sürücülerini güncelleyerek düzeltmeye çalıştım, ancak her zaman aynı igdkmd64.sys BSOD , Windows yüklememi işe yaramaz hale getirdi. Ayrıca, aygıt yöneticisinde "gizli aygıtları göster" açıkken bile "Intel HD" aygıtları bulamadım.

5 ya da daha fazla kurulumdan sonra, BSOD'un önyüklemeden 5-10 dakika sonra gerçekleşeceğini fark ettim. ne olursa olsun Hiçbir şey yapmadığım sürece ne yapardım. Aynı nedenden dolayı Windows Update'i bile çalıştıramıyordum (Intel HD sürücüleri güncellemesinin işaretini kaldırdım).

Benim için sinir bozucu bir şey, yüklü bir igdkmd64.sys sürücüsü olmasa bile (kontrol ettim) hala neden olarak verilen bu dosyayla çöküyor olmasıdır. Bazı kurulumlarda, aslında bu dosyayı buldum ve silmeyi / yeniden adlandırmayı / taşımayı denedim, ancak yeniden başlatmanın ardından her zaman yeniden görünecektir.

Düzenle: Windows 8.1 64 bit'i, BootCamp Assistant ile oluşturulan ve aynı zamanda destek yazılımını indiren bir USB flash sürücüsünden kurdum. Ayrıca, Windows 8'i yüklemeyi de denedim, ancak bu ~ 20'li yıllardan sonra ekranın karartılmasına ve kurulumda yeniden başlatılmasına neden oldu (kullanıcı adınızı vb.


BIOS / MBR veya EFI / GPT kullanarak mı kuruyorsunuz? Kullanmakta olduğunuz "Eğitim Kampı Destek Yazılımını" nereden aldınız? 32 veya 64 bit kurulum mu yapıyorsunuz? Pencereleri yükleyebilmelisiniz. Windows 8.1'i başlattığını söylüyorsun. Bu, hangi windows sürümünü çalıştırmanız gerektiğini? Başka hangi sürümleri denediniz? Sorunuzu, soruların cevaplarıyla güncelleyin. Ayrıca, DVD, flash sürücü veya başka bir yöntem mi kullanıyorsunuz? İMac'in ortalarına Vista, Windows 7, 8, 8.1 ve 10'u yükledim. Ayrıca, 2011 iMac'de Windows 7 ve 10. MBP'nize kurmanın bir yolunu bulabileceğimize eminim.
David Anderson

@DavidAnderson Teşekkürler, gönderim güncellendi
Chester

Düzenlediniz mi Info.plist USB yükleyicinin oluşturulmasına izin vermek veya bir UEFI kurulumunu etkinleştirmek için dosya? Senden bunu yapmanı istemiyorum. Yapılacak yanlış şey olurdu. Ben böyle devam edip etmediğinizi soruyorum.
David Anderson

@DavidAnderson Evet, Windows 8'in DVD sürümü kendi yüklememe izin vermeyeceği için "bu disk GPT bölümü şeması değil" hatası bir DVD kullanarak kaybolmaz
Chester

Yanıtlar:


1

Sorularınıza cevap vermek zor. Çoğunlukla, çünkü sorularıma tam olarak cevap vermediniz. Eski BIOS arabirimi yerine EFI ürün yazılımı arabirimini kullanarak önyüklemek için Windows'u yüklemeye çalıştığınızı tahmin edeceğim. Öyleyse, ilk deneyen sen değildin. Gerçekten, EFI'yi kullanarak önyükleme yapıp yapamayacağınızla ilgili bir soru değil, "Boot Camp Destek Yazılımı" nın hangi yöntemi kullanmanızı beklediğini soruyor.

Dün gece bir deney yaptım. 2011 ortalarında iMac'im var. 64 bit Windows 7 için "Boot Camp Destek Yazılımı" sürüm 5.1.5621'dir. Mac'iniz aynı yazılımı kullanırdı. İnternet bağlantım 40 Mbps olduğundan indirme problemi olmadı. Ayrıca yazılımı bir flash sürücüye indirmek için OS X 10.11 altında çalışan Boot Camp Assistant'ı kullandım. Daha sonra her bir dosyayı kullanarak karşılaştırdım. windiff.exe. Dosyalar aynı. Bu, 5.1.5621 sürümünün herhangi bir EFI sürücüsü içermediğinin kanıtı değildir, ancak sürücülerin Windows 7'nin piyasaya sürülmesinden bu yana değişmediğini sanmıyorum. Windows 7 piyasaya çıktığında, Mac'ler EFI kullanarak Windows'u başlatmıyordu.

OS X, EFI özelliğini kullanarak ön yükleme yapmıyor. Belirtimi kullanmak için, OS X'in yazılımı FAT formatlı EFI bölümünde saklaması gerekir. O değil. OS X, önyükleme yapmak için bir EFI bölümü bile gerektirmiyor. Firmware HFS formatlı bölümleri okuyabilir ve OS X işletim sistemini tanıyabilir. Çoğu Linux işletim sistemi bundan yararlanır. Örneğin, Fedora, Mac ürün yazılımında OS X olarak görünüyor. Yüklendikten sonra, önyükleme işlemini bitirmek için kontrolü gruba aktarır.

Sonunda, yapılamayacak bir şey yapmaya çalıştığını düşünüyorum. MBP'niz bir yıl daha yeni olsaydı, hikaye muhtemelen farklı olurdu.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.