MacBook Pro'mu kullanmayı planlamıyorsam batarya bakımı


0

Diyelim ki rMBP'mi birkaç gün kullanmamayı düşünüyorum (5-7), pili iyi durumda tutmak için yapmam gereken özel bir şey var mı?

Yanıtlar:


4

No. 5-7 gün uzun bir süreden çok daha kısa bir süre @FoamyBeer anlamına gelir. Bir çok cihazın, MBP'nizi kullanmak istemediğiniz süreden daha uzun depolarda kaldığını hayal edin. Sadece bir kitapmış gibi kullanın:

  • Düşürme
  • Ne ısı, ne don
  • Kuru tutmak

Buna ek olarak, yapmak DEĞİL boşalmış bir bataryayla bırakın. Aslında, her zaman şarj cihazına bağlı olması önemli değil. Tatile gidecekseniz, yıldırım çarpması nedeniyle oluşabilecek hasarları önlemek için şarj cihazıyla bağlantısını kesin.


+1 sürekli şarj cihazına bağlı olarak bırakmanın önemli olmadığını söyler. Apple mühendislerinin, yükü başlatma ve durdurma konusunda hiçbir fikri olmadıklarını düşünen pek çok kişi. Birisinin cihazı "pili sabitlemek için" teneke folyoya sarmasını önermemesi beni şaşırttı.
Tyson

1
Bir pilin aşırı şarj edilmesini önleyen devreleri şarj etme konusunda insanları ikna etmek için, onlara bu videoyu gösterin ve bunun ne sıklıkta gerçekleştiğini sorun. youtube.com/watch?v=ixIOEPnsgbI
Max Ried

1

Apple'ın tavsiyesi bir cihazı uzun süre saklıyorsanız, şudur:

  • Bataryanızı tamamen şarj etmeyin veya tamamen boşaltmayın, ancak% 50 civarında şarj edin.
  • Cihazı kapatın
  • 90 ° F'den daha düşük serin ve nemsiz bir ortama yerleştirin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.