Mac USB sürücüsünden önyükleme yapmıyor: Yasaklanmış işaret


6

Mac'imde OS X El Capitan kurulumunu temizlemeye çalıştım, ancak USB sürücüsünden önyükleme yapmıyor. Önyüklenebilir USB sürücüsü oluşturmak için attığım adımlar: ( Retina Ekranlı bir Orta 2014 MacBook Pro'm var):

  • Mac App Store'dan en son OS X El Capitan'ı (10.11.3) indirdi.
  • Kullanarak önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturuldu createinstallmedia( Apple'ın belgelerinde açıklandığı gibi ) ve iyi gitti.
  • Silindi Macintosh HD.
  • USB sürücüsünden önyükleme denendi. Ortadan yükler, ancak yasaklanmış bir işaret görünür ve hiçbir şey olmaz.

Şimdi seçeneklerim neler?

Sorunun ne olduğunu nasıl belirleyebilirim? İnternet Kurtarma’nın seçeneklerden biri olduğunu biliyorum , ancak ev Wi-Fi’e bağlanamıyorum (görünüşe göre iyi bir sebep yok) ve bunu iPhone'umun Hotspot’u ile yapmak zorundayım ve El Capitan’ın kurulumunu yaptım. . (Ve Internet Recovery, MacBook'uma OS X Mavericks yükleyecek, değil mi? Çünkü Mavericks ile birlikte gönderildi.)


SSD'yi hazırlamak ve OS X'i yüklemek için Disk Yardımcı Programına erişmek üzere OS X USB Yükleyicisini başlatmadan önce Macintosh HD'yi sildiğinizi mi söylüyorsunuz ?
user3439894

@ user3439894 evet.
Behdad

1
Vay, OS X'in önyükleme biriminden çalışırken silinmesine izin vereceğini sanmıyordum. Neyse, OS X 10.11'i indirebilecek ve USB sürücünüzdeki yükleyiciyi yeniden oluşturabilecek bir arkadaşınız var mı? Bu veya bir Apple mağazasına götürmek, sizin için kurarlar. BTW Evet, Internet Recovery programını kullanmak Mac'te gönderilenleri yükleyecektir.
user3439894

@ user3439894 Sabit sürücüyü OS X Recovery'den sildim (bir Apple Destek sayfasında anlatıldığı gibi). USB yükleyiciyi bir Windows makinesinden yeniden oluşturabilir miyim? Çok aradım, bir dmg dosyasına ihtiyaç duyan TransMac ile geldim ve OS X yükleyicisinin .app sürümüne sahibim. Nasıl dönüştürüleceğine dair bir fikrin var mı?
Behdad

Maalesef, Windows'u artık bir şey için kullanmak için kesinlikle hiçbir nedenim olmadığından, Windows altında bir OS X USB Installer oluşturma hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Aslına bakarsan eğer bir Mac'im olmasaydı, bir daha Windows çalıştırmadan önce Linux kullandım. :)
user3439894

Yanıtlar:


2

USB flash sürücünün önyüklemesi "yasak" olabilir; çünkü USB flash sürücünüzün "sahiplik" ayarlarında ayarlanması gerekir. Bunu zor yoldan öğrendim. Apple'ın USB üzerinden önyüklenebilir bir Mac OS yükleyicisinin nasıl oluşturulacağına ilişkin kendi destek belgesi de dahil olmak üzere kılavuzların çoğu, bu tarihten itibaren mülkiyet adımından bahsetmiyor.

Öncelikle ve en önemlisi, USB flash sürücünün sahiplik işlevini desteklemesi gerekir. Sorunları karmaşık hale getiren USB flash sürücü varsayılan önyükleme desteğini devre dışı bırakabilir. Bu nedenle, Terminal penceresindeki "createinstallmedia" komutunu kullanarak Apple, MacWorld ve diğerleri tarafından açıklanan işlemi tamamlamadan önce / sonra etkinleştirmeniz gerekecektir.

USB flash sürücünün doğru şekilde biçimlendirildiğinden emin olduktan sonra "eksik adım", USB flash sürücüyü masaüstüne monte etmeyi ve "Bilgi Al" işlemini (fareniz destekliyorsa sağ tıklayın) içerir. "Bilgi Al" ı başlattıktan sonra bir pencerenin göründüğünü göreceksiniz. En alttaki sağ köşe bir asma kilit simgesidir. Kilidi açmak için yönetici şifrenizi girin. En alt sol tarafta, "mülkiyeti yoksay" yazan bir kutu (işaretli) olabilir. Kutunun işaretini kaldırın . Değişiklikleri kaydetmek için asma kilit üzerine tıklayın. Henüz yapmadıysanız, Apple'ın "createinstallmedia" komut satırı talimatlarını Terminal penceresinden uygulayın.

İşlem tamamlandığında, Seçenek tuşunu basılı tutarken yeniden başlatın. USB flash sürücüyü önyükleme seçeneği olarak görene kadar Seçenek tuşunu basılı tutmaya devam edin. Göremiyorsanız, PRAM'ı sıfırlayın ve tekrar deneyin. USB flash sürücüden yine önyükleme yapamıyorsanız, USB flash sürücüye yazmayı düşündüğünüz aynı (veya yakın) mevcut Mac OS'de çalışırken , USB flash sürücüde Mac OS yükleyicisini oluşturduğunuzu doğrulayın.. Bazı kullanıcılar, önyüklenebilir bir USB flash sürücü oluşturma konusunda sorun yaşarlar; çünkü Apple'ın Mac OS X'in eski sürümlerinde, önyüklenebilir bir USB flash sürücü oluşturmak için Terminal penceresi "createinstallmedia" komutunu değil, Disk Yardımcı Programı gerektiren talimatlarını yerine getirmeye çalışırlar. Hepsi başarısız olursa, en az 8 gigabayt veya daha büyük boyutta farklı bir ad markalı flash sürücü deneyin. (Üçüncü şahıslar tarafından Ebay ve Amazon'da satılan birçok sahte ürün olduğunu unutmayın; bu nedenle USB flash sürücünüzü saygın bir kaynaktan yeni satın almanız da aynı derecede önemlidir.)

USB flash sürücüde önyüklenebilir bir Mac OS yükleyici oluşturma konusunda bulduğum en kapsamlı kılavuz burada:

https://www.lifewire.com/create-emergency-os-x-boot-device-2260173


1
"Sahipliği yoksay" seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekli görünmüyor (artık?). 2018 yılının Haziran ayında, createinstallmediaaracı kullanarak El Capitan'ı bir USB sürücüye yüklemeye çalıştım (High Sierra'daki bir Mac'te). Sürücüyü sildikten ve bu aracı kullandıktan sonra dizüstü bilgisayarım sürücüden önyükleme yapamadı, bu yüzden "Sahipliği yoksay" seçeneğini seçmeye çalıştım. Ancak sürücü hala engellenemedi. Sonra createinstallmediayeni aldığım bir USB sürücüsüyle kullanmayı (sildikten sonra) ve yarattığınız birim “Sahipliği yoksay” işaretini vermiş olsa bile, önyükleme çalıştı.
Rory O'Kane

1
Ayrıca, “daha ​​önce yapmadıysanız, [kullan createinstallmedia]” kısmı çalışmaz. createinstallmediaSürücüdeki "Sahipliği yoksay" seçeneğinin işaretini kaldırdıktan sonra tekrar çalıştırmayı denedim ve bittikten sonra "Sahipliği yoksay" yeniden kontrol edildi. Eğer herhangi bir nedenle kontrolsüz ayar olduğunu istiyorsanız Yani, çalıştırmalısınız createinstallmedia ilk .
Rory O'Kane

0

Bir OS X USB kurucusu oluşturmak için aşağıdaki bağlantıdan adımları izleyin: http://www.macworld.com/article/2981585/operating-systems/how-to-make-a-bootable-os-x-10-11 -el-capitan-yükleyici-drive.html

PS: Bunu yapmak için USB 2.0 depolama aygıtını kullanın ve işe yarayacak! USB 3.0 depolama aygıtları bunun için çalışmayacak!


2
Farklı sormak hoş geldiniz. Görevinizle ilgili birkaç eleştirmen ... önce OP'nin sorusuna cevap vermiyor. İkincisi, cevabınızı sadece bir bağlantının ötesine genişletmelisiniz. Linkler, daha fazla bilgi edinmenin bir yolu olarak sunulmalı, bütünüyle cevap olarak verilmemelidir.
Allan,

0

Bu, Mac'iniz yüklemeye çalıştığınız işletim sistemi ile uyumlu değilse, benim için açık olmayan bir davranış gibi görünüyor. Benim durumumda, 2007 yılının sonlarında bir iMac'e High Sierra veya Mojave'yi kurmaya çalışıyordum ve USB'yi önyükleme menüsünden seçtikten hemen sonra yasaklı bir işaret aldım. Böyle bir uyumluluk listesinde baktıktan sonra bu bir , beraber çalıştığım en yeni uyumlu OS X sürüm kullanılarak çalıştı.

İhtiyacınız olan sürüm eski olduğundan, yeterince eski bir sürüm bulmanın giderek daha zorlaştığını unutmayın; Bunun için bu kanonik Q / A'ya bakmanızı öneriyorum . Benim durumumda, interneti temizlemek ve bazı rastgele web sitelerinden .dmg'yi almak zorunda kaldım.


-2

Windows’tan önyüklenebilir bir OSX sürücüsü oluşturmayı denedim, yalnızca yükleme sırasında hatalara neden oluyor, bu yüzden bir Mac’ten veya bir arkadaşımın Mac’inden yapmanızı tavsiye ediyorum.


1
Bu, soruda gündeme getirilen sorunları nasıl ele alıyor?
nohillside

Bu sadece doğru değil. Yükleyiciyi Windows'tan oluşturmak yükleme sorunlarına neden oluyorsa, yükleyiciyi yanlış oluşturduğunuz içindir. Tarama / biçimlendirmeyi HFS + olarak etkinleştirmek için yazılıma ihtiyacınız vardır, çünkü macOS yükleyicileri tarafından kullanılan biçimdir ve yerel olarak WIndows tarafından desteklenmez. Yükleyiciyi macOS'taki yöntemi kullanarak oluşturmak için Windows için Bash ve bazı HFS + destek kitaplıklarını birlikte kullanmanızı öneririm. Bir Windows veya Linux'ta bir macOS yükleyici yapmak, bir Mac'te yapmaktan çok daha zordur, ancak bir güçlük de olsa çok mümkündür.
Alison EE
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.