OS X'te uygulama başına ne kadar depolama alanı kullanıldığını nasıl görebilirsiniz?


1

Mac'inizde yüklü her uygulama için ne kadar alan kullanıldığını kontrol etmenin bir yolu olup olmadığını merak ediyordum. Üstte kalan Apple logosuna tıkladığınızda, "Bu mac hakkında" sekmesinde, "Depolama" sekmesinde toplam resim, program, diğer film ve müzik miktarını görebilirsiniz. Ancak, uygulama başına mac'imde ne kadar yer kaldığını kontrol edebilirsem iyi olur. Mümkün mü?

Yanıtlar:


1

Kullanmaktan korkmazsanız Terminal.app, koşabilirsin

sudo du -sh /Applications/* /Applications/Utilities/*

Her uygulamanın boyutunu almak için


"-sh" anahtarı, size özet istatistikler ("Belirtilen dosyaya ulaşmak için bir giriş göster") ve "okunabilir" çıktısı veren "h" olarak adlandırılan "s" 'ye bölünmüştür. Elbette "man du" yu okuyarak bu anahtarlara kendiniz bakabilirsiniz.
Deesbek

0

Tam cevap kolay değil. Kısa cevap çoğu uygulama için, Uygulama ikili dosyasının dışında saklanan ayarları, tercihleri ​​ve diğer dosyaları görmezden gelebilir ve / Finder'da Uygulamalar'ı açabilir ve tüm klasör boyutlarının hesaplanmasını sağlayabilir

Bir bulucu penceresi açın:

  • Command + Shift + A - uygulamalara git
  • Komut + 2 - liste görünümünü göster
  • Command + J - bu klasörün görüntüleme seçeneklerini yukarı çek
  • Seçin Tüm boyutları hesapla kontrol

Sistem daha sonra her bir uygulama için tüm depolamayı toplar ve sıralamak için boyut sütununa tıklayabilirsiniz. Daisy Disk veya Ne Boyutu gibi genel amaçlı bir araç da, bir uygulamanın / Kütüphane'de saklayabileceği dosyalardaki sekmeleri tutmanıza yardımcı olabilir çünkü Garaj grubu veya Logic Pro gibi uygulamalar önemli miktarda ses döngüsü ve enstrüman indirebilir - ancak bunlar genellikle size açıkça söyler bu indirmeler başlamadan önce.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.